Zisk švédské Skansky ve 2. čtvrtletí vzrostl, rostly i zakázky

Zisk největší skandinávské stavební společnosti Skanska ve druhém čtvrtletí vzrostl a překonal očekávání. Zvýšily se také zakázky firmy, která působí i na českém trhu.
Skanska ve čtvrtek oznámila, že její celkový provozní zisk vzrostl na 1,50 miliardy švédských korun (SEK) z 1,30 miliardy SEK o rok dříve. Analytici podle agentury Reuters odhadovali výsledek kolem 1,40 miliardy SEK. Tržby společnosti se zvýšily o jedno procento na 34,6 miliardy SEK.
Skanska pro příštích 12 měsíců potvrdila svůj dosavadní výhled. Celkově jsou její trhy stabilní, mezi jednotlivými regiony a segmenty ale panují velké rozdíly. Krizi v Evropě Skanska nahrazuje růstem ve Spojených státech, které jsou jejím největším trhem a kde stavební aktivita výrazně oživuje.
Výnosy Skansky na českém trhu se za čtvrtletí propadly o zhruba třetinu na 1,1 miliardy SEK. Pro příštích 12 měsíců zde společnost čeká další značný pokles stavební aktivity.
Zdroj: ČTK
Aktuality
