US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Ve Spojených státech letos zatím zkrachovalo 17 bank

Americké úřady tento týden uzavřely kalifornskou společnost Frontier Bank. Firma se tak stala sedmnáctou americkou bankou, která v letošním roce zkrachovala. Vyplývá to podle serveru ABC News ze zprávy Federální společnosti pro pojištění vkladů (FDIC).

Redakce IW
Redakce IW
9. 11. 2014 | 23:48
Bankrot

Společnost Frontier Bank provozovala pouze dvě pobočky. Ty budou od pondělí fungovat pod konkurenční firmou Bank of Southern California, která převezme všechny vklady u zkrachovalého podniku. Ty koncem června přesahovaly 82 milionů dolarů.

V celém loňském roce se počet bankrotů v americkém bankovním sektoru snížil na 24 případů z předloňských 51 případů. V roce 2011 ve Spojených státech zbankrotovalo 92 bank a v roce 2010 to bylo dokonce 157 bank.

Server ABC News upozorňuje, že pokud je americká ekonomika silná, krachuje ve Spojených státech pouze čtyři až pět bank ročně.

Náklady FDIC spojené s krachy bank v letech 2008 až 2011 dosáhly 88 miliard dolarů. V letech 2012 až 2016 by měly podle odhadů činit pouze deset miliard dolarů.

Zdroj: ČTK

Americké bankyBankrot
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně