Americké akcie pátečním mírným vzestupem potvrdily nejlepší týden v roce 2015
|

Americké akcie pátečním mírným vzestupem potvrdily nejlepší týden v roce 2015

Akcie ve Spojených státech v pátek dopoledne posilovaly a nakonec i přes několik zakolísání uzavřely seanci v mírném plusu. Pro index S&P 500 byl uplynulý týden nejlepší od loňského prosince. Investoři po zveřejnění zápisu ze zářijového zasedání měnového výboru centrální banky USA sázejí na to, že se úroky v USA do konce letošního roku nebudou měnit.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Index Dow uzavřel v pátek o 0,20 % silnější na 17 084,49 bodu, a udržel tak hladinu 17 tisíc bodů. S&P 500 zpevnil o 0,07 % na 2 014,89 bodu a Nasdaq Composite přidal 0,41 % na 4 830,47 bodu. V plusu zakončilo seanci šest z deseti hlavních sektorů v čele se základními materiály a technologiemi, ztrácely naopak tituly z odvětví energetiky nebo financí. Index volatility VIX klesl o 1,95 % na 17,08 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA klesl o necelé dva bazické body na 2,088 %.

Zápis ze zasedání Fedu naznačil, že se bankéři obávají globálního ekonomického zpomalení. Členové měnového výboru dospěli k závěru, že se americká ekonomika již téměř dostala do stavu, který by opravňoval zvýšení úroků. Rozhodli se však, že bude opatrnější se zvýšením sazeb počkat a ujistit se, že zpomalení světové ekonomiky nenaruší hospodářský vývoj v USA.

Šéf newyorského Fedu William Dudley uvedl, že mezinárodní vývoj vedl centrální bankéře k pochybnostem o ekonomickém výhledu ve světě i jeho možných dopadech na USA. Jeho kolega z centrální banky v Atlantě Dennis Lockhart si ale myslí, že by sazby v USA mohly vzrůst již v říjnu nebo v prosinci. Charles Evans z chicagské pobočky Fedu pak v pátek zopakoval, že spíše než načasování prvního zvýšení základní sazby je důležitý další vývoj a trajektorie posunování základního úroku.

Podle analytiků se investoři dále budou soustředit na zprávy o hospodaření firem. Ty ukáží, jak se korporacím dařilo v uplynulých třech měsících odolávat turbulencím na trzích a zpomalování globálního hospodářského růstu. Podle expertů bude důležité sledovat také výhledy na rok 2016.

Akcie Tesla Motors (-2,67 %) ztrácely po dalším zhoršení doporučení, tentokrát od Barclays, která snížila cílovou cenu na 190 USD a doporučení zhoršila na "underweight" z "equal weight". Podle banky bude SUV Model X zkouškou odolnosti marží firmy. Akcie společnosti Gap (-5,28 %) výrazně ztrácely po zprávě o horších než očekávaných zářijových tržbách.

Index Dow za celý týden posílil o 3,72 %, S&P 500 přidal 3,26 % a Nasdaq Composite zpevnil (i díky obnovenému zájmu o biotechnologické tituly) o 2,61 %. Díky oživení cen ropy se dařilo například ropným společnostem, mezi poražené se po špatných výsledcích zařadil provozovatel rychlého občerstvení Yum! Brands.

S&P 500 (5.-9. října 2015)

Americký dolar v pátek oslaboval ůči většině světových měn. Reagoval tak na zveřejnění zápisu ze zářijového zasedání měnového výboru centrální banky USA, které posílilo očekávání, že úrokové sazby v USA zřejmě porostou spíše později. Investory však znervóznil hlavně komentář týkající se inflace, která zůstává nízká. Z toho usoudili, že Fed úroky zvýší spíše až na počátku příštího roku.

Dolaru se však podařilo posílit vůči jenu. Výhled vývoje politiky předních centrálních bank totiž pomohl k zájmu o rizikovější investice. Japonský jen je naopak považován za bezpečnou investici v době nejistot, napsala agentura Reuters.

Ceny ropy se v pátek pohybovaly jako na houpačce. Obchodníci upravovali své pozice na konci týdne, ve kterém ceny ropy zaznamenaly nejvyšší růst za více než šest let. "Ceny se mění kvůli vybírání zisků před víkendem. V pondělí také budou v některých částech USA prázdniny," upozornil analytik z Commerzbank Carsten Fritsch.

Investoři také sledují zprávy o malém požáru v jedné z největších rafinerií v Evropě. Drobný požár v rotterdamské rafinerii BP vypukl odpoledne. Mluvčí uvedl, že nikdo nebyl zraněn, neposkytl však informace o výrobě v rafinerii, napsala agentura Reuters. Cenu ropy podpořil i další pokles aktivních těžebních zařízení v USA.

Hlavní páteční události na amerických trzích

 • Americký stát Texas podal ve čtvrtek žalobu na výrobce automobilů Volkswagen. Americkou divizi německého koncernu viní z porušení zákonů o ochraně spotřebitele a norem o čistotě ovzduší. Žaloba souvisí s emisním skandálem Volkswagenu, který v září pod tlakem amerických regulátorů připustil, že do milionů naftových aut instaloval zařízení umožňující obcházet testy emisí.
 • Index dovozních cen ve Spojených státech v září meziročně klesl o 10,7 %, index vývozních cen se snížil o 7,4 %. Meziměsíčně dovozní ceny klesly o 0,1 % a vývozní se snížily o 0,7 %. V srpnu dovozní ceny klesly meziročně o 11,4 % a meziměsíčně o 1,8 %. Vývozní ceny v srpnu zaznamenaly meziroční pokles o 7 % a meziměsíčně se snížily o 1,4 %. Analytici čekali, že v září dovozní ceny meziročně klesnou o 11,3 % a vývozní se sníží o 7,1 %.
 • Velkoobchodní zásoby v srpnu vzrostly o 0,1 % (odhad: 0 %, červenec revidován na -0,3 % z -0,1 %).
 • Počet aktivních ropných vrtů v USA v uplynulém týdnu pošesté v řadě klesl, tentokrát o 9 na 605, zařízení těžících ropu a plyn v součtu ubylo 14 na 795, což je nejnižší počet od května 2002. Futures kontrakty na cenu ropy WTI i díky tomu poprvé od července stály v pátek přes 50 USD za barel.
 • Podle informací serveru Re/code chystá Twitter na příští týden rozsáhlé propouštění.
 • Novým finančním ředitelem amerického maloobchodního prodejce Wal-Mart se stane Brett Biggs. Ve funkci nahradí Charlese Holleyho, který odchází do důchodu. V pátek to oznámila společnost. Biggs do funkce finančního ředitele nastoupí 31. prosince.
 • Nový model mobilního telefonu iPhone od společnosti Apple si první den od zahájení prodeje v Česku pořídilo několik set zákazníků. Největší zájem byl o menší model 6S s pamětí 64 GB v šedé barvě, uvedli v pátek obchodníci pro ČTK. Česko je ve vlně 40 zemí, ve kterých se přístroj v pátek začal prodávat.
 • Pacific Crest zvyšuje cílovou cenu akcií Netflix na 140 USD ze 122 USD.
 • Pacific Crest začíná pokrývat akcie 21st Century Fox s doporučením "overweight" a cílovou cenou 32 USD.
 • Stifel Nicolaus snižuje cílovou cenu akcií Alcoa na 15 USD z 18 USD a akcií Monsanto na 115 USD z 135 USD.
 • JPMorgan Chase zvyšuje doporučení na akcie Wells Fargo na "overweight".
 • Credit Suisse zvýšila doporučení na akcie Eli Lilly na "outperform", cílovou cenu posunula na 105 z 89 USD.
 • Rozhodnutí Evropského soudního dvora o úrovni ochrany osobních údajů v USA nesmí ohrozit pro evropskou ekonomiku významné datové toky přes Atlantik. Novinářům to v pátek řekla eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová. O situaci poté, co evropský soud tento týden zrušil 15 let staré rozhodnutí Evropské komise, že ochrana dat ve Spojených státech je dostatečná, už začala jednat s americkou stranou.
 • Mezinárodní měnový fond by mohl uvažovat o jiných možnostech, jak dát mladým tržním ekonomikám větší slovo v rozhodování této instituce. Uvedla to ve čtvrtek šéfka MMF Christine Lagardeová. Návrhy na reformu řízení této instituce se zadrhly v americkém Kongresu.

Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích

 • ISM index nákupních manažerů v sektoru služeb v září klesl na 56,9 bodu (odhad: 57,5 bodu, srpen: 59 bodů).
 • Aktivita v americkém sektoru služeb podle finálních dat agentury Markit v září zpomalila. Index nákupních manažerů klesl na 55,1 bodu ze srpnových 56,1 bodu, předběžná data očekávala 55,6 bodu. Produkce i nová pracovní síla sektoru rostly pomalejším tempem, zvolnil také růst cen vstupů a průměrné ceny hotových produktů se snížily. Kompozitní index se snížil na 55 bodů z 55,7 bodu v srpnu, předběžný údaj predikoval 55,3 bodu.
 • Americká společnost Twitter jmenovala svým stálým generálním ředitelem spoluzakladatele firmy Jacka Dorseyho (38). Oznámila to v pondělí společnost, která provozuje stejnojmennou sociální síť. Dorsey po rezignaci někdejšího generálního ředitele Twitteru Dicka Costola k letošnímu 1. červenci vykonával tuto funkci pouze přechodně.
 • Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) v pondělí představila návrh reformy mezinárodních daňových pravidel, která má vést k omezení daňových úniků. Reforma by měla přimět velké nadnárodní podniky, aby platily daně v zemích, kde vytvářejí zisky. Má tak ukončit umělé přesouvání zisků do daňových rájů, kvůli němuž podle odhadů OECD vlády po celém světě každým rokem přicházejí na daňových příjmech o 100 až 240 miliard dolarů.
 • Americká technologická firma Apple je i v letošním roce nejhodnotnější značkou na světě. Na prvním místě v žebříčku sestavovaném společností Interbrand letos společnost skončila již potřetí v řadě. V roce 2013 z trůnu Apple sesadil Coca-Colu, od té doby se hodnota jeho značky zvýšila o více než 70 miliard dolarů.
 • Americké úřady dosáhly po pětileté právní bitvě urovnání sporu s britskou ropnou společností BP o náhradu škod za obří únik ropy, který v roce 2010 zamořil vody Mexického zálivu. Ministerstvo spravedlnosti USA a pět amerických států souhlasily s odškodněním ve výši 20 miliard dolarů, což je souhrnná částka za všechny civilní spory vedené proti BP.
 • Americký výrobce oděvů American Apparel vyhlásil bankrot. Firma, která mimo jiné proslula kontroverzní reklamou, se potýkala s poklesem prodeje a s vysokými dluhy, od roku 2009 navíc nedokázala hospodařit se ziskem. Firma proto nyní požádala o soudní ochranu před věřiteli a uvedla, že ke konci září provozovala více než 220 obchodů v 19 zemích světa včetně Spojených států a Kanady.
 • Oppenheimer zvyšuje doporučení na akcie AutoZone na "outperform" z "perform".
 • Axiom zvyšuje doporučení na akcie společnosti Twitter na "kupovat" z "držet".
 • Susquehanna zvyšuje doporučení na akcie Toll Brothers na "positive" z "neutral".
 • RBC snižuje doporučení na akcie Applied Materials na "underperform" z "sector perform".
 • Tesla Motors ve třetím čtvrtletí dodala 11 580 vozů, o 49 % více než v předchozím roce. Za celých devět měsíců letošního roku tak společnost prodala už 33 tisíc aut, což znamená, že by čtvrtý kvartál musel být výrazně úspěšný, aby naplnila svůj cíl 50 až 55 tisíců aut v letošním roce.
 • Piper Jaffray snižuje doporučení na akcie FireEye na "neutral" z "overweight".
 • Hedgeový fond Trian nakoupil akcie General Electric za 2,5 miliardy dolarů. Je to jeho největší nákup v historii.
 • Společnost DuPont oznámila, že ředitelka Ellen Kullman k 16. říjnu odchází do důchodu. Firma také snížila celoroční výhled provozního zisku.
 • Ben Bernanke: Pomalý růst produktivity brzdí americkou ekonomiku.
 • Schodek zahraničního obchodu Spojených států se v srpnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 15,6 % na 48,3 miliardy dolarů. Vývozu uškodila slábnoucí světová ekonomika, dovoz z Číny ale stoupl. Obchodní deficit tak zaznamenal největší nárůst za pět měsíců, ukázaly podle agentury Reuters úterní údaje amerického ministerstva obchodu.
 • Pět set největších amerických podniků drží v zahraničí své zisky v objemu přes 2,1 bilionu dolarů s cílem vyhnout se placení daní ve Spojených státech. Pokud by firmy peníze do USA převedly, musely by tamním daňovým úřadům podle odhadů zaplatit zhruba 620 miliard dolarů. Vyplývá to ze studie Centra pro daňovou spravedlnost. Studie vychází z finančních údajů, které podniky poskytují Komisi pro cenné papíry a burzy.
 • Pivovarnická skupina SABMiller odmítla neformální nabídku konkurenta Anheuser-Busch InBev na převzetí za zhruba 66,4 miliardy liber. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Dodaly, že SABMiller považuje tuto nabídku za příliš nízkou. Podle jednoho ze zdrojů je možné, že AB InBev, který je největším výrobcem piva na světě, přestane o převzetí SabMilleru usilovat.
 • Pacific Crest snižuje cílovou cenu akcií společnosti Twitter na 40 dolarů z 52 dolarů.
 • Stifel Nicolaus zvyšuje doporučení na akcie FedEx na "kupovat" z "držet".
 • USA, Japonsko a 10 tichomořských zemí sjednaly obchodní dohodu (TPP), která bude pokrývat 40 % světového obchodu. Dohoda by měla snížit překážky toků všeho zboží a dat. Nová pravidla by měla platit pro investice a pracovní sílu. Dohoda ještě musí být podepsána všemi hlavami států a ratifikována národními parlamenty. Opozice se očekává zejména v Austrálii a Kanadě.
 • Tempo růstu světové ekonomiky v letošním roce zpomalí na 3,1 % z loňských 3,4 %. Ve své podzimní prognóze to v úterý předpověděl Mezinárodní měnový fond. Zhoršil tak výhled z července, kdy růst na letošní rok odhadoval na 3,3 %.
 • Objem spotřebitelských úvěrů v USA se v srpnu zvýšil o 16,018 miliardy USD (odhad: 19,500 miliardy USD, červenec: 18,944 miliardy USD).
 • Investiční banky na letošní třetí čtvrtletí nebudou vzpomínat v dobrém. Podle analýzy Morgan Stanley budou jejich výsledky z obchodování s dluhopisy, měnami a komoditami tristní. Analýza Morgan Stanley ukazuje, že bondy, měny a komodity pro banky již dávno nejsou takovou jistotou jako dříve.
 • Výnos 30letých vládních dluhopisů USA směřuje ke dvěma procentům. V rozhovoru pro Bloomberg to řekl známý investor Gary Shilling, který již v roce 1981 předpověděl rally cen bondů.
 • Dell a společnost EMC, která působí v oblasti cloudových řešení, jednají o fúzi. S odvoláním na zdroje to uvedla agentura Dow Jones.
 • RBC Capital začíná pokrývat akcie Tesla Motors s doporučením "sector perform" a cílovou cenou 280 dolarů.
 • Citigroup zařazuje akcie Lululemon, TJX, Tiffany a Urban Outfitters na seznam nejlepších titulů v sektoru maloobchodu. Kromě akcií Lululemon, TJX, Tiffany, Urban Outfitters analytici Citigroup udělili doporučení "kupovat" také dalším titulům v sektoru maloobchodu - Ross Stores, Nordstrom, Signet Jewelers a Burlington Stores.
 • RBC zvyšuje doporučení na akcie Morgan Stanley na "outperform" ze "sector perform".
 • Americkou centrální banku (Fed) znepokojují známky zpomalování růstu světové ekonomiky. Její představitelé nicméně nepředpokládají, že by tento vývoj výrazněji ovlivnil hospodářské vyhlídky samotných Spojených států. Vyplývá to ze zápisu ze zářijového zasedání Fedu.
 • Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 3. října klesl na 263 tisíc z 276 tisíc v předchozím týdnu (revidováno z 277 tisíc), očekávalo se 274 tisíc. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 26. září vzrostl na 2,204 milionu z 2,195 milionu (revidováno z 2,191 milionu) v předchozím týdnu, čekalo se 2,2 milionu. Čtyřtýdenní průměr klesl na 267 500 z 270 500.
 • Hospodářská čísla tradičně patří mezi nejvýznamnější kurzotvorné informace a výsledková sezóna je považována za důležitý indikátor stavu americké ekonomiky a situace v korporátním sektoru. Co zveřejňování výsledků dělá s cenami akcií?
 • SunTrust Robinson Humphrey začíná pokrývat akcie McDonald's s doporučením "kupovat" a cílovou cenou 117 dolarů.
 • JPMorgan přidává akcie Walt Disney na seznam titulů k nákupu, očekává od firmy silné výsledky ve čtvrtém kvartále.
 • JPMorgan začíná pokrývat akcie United Technologies s doporučením "neutral" a cílovou cenou 104 dolarů.
 • JPMorgan zvyšuje doporučení na akcie Actuant na "neutral" z "underweight", cílovou cenu zvyšuje na 21 ze 14,50 USD.
 • D.A. Davidson zvyšuje doporučení na akcie Nike na "kupovat" z "neutral".
 • Susquehanna Financial snižuje cílovou cenu akcií Goldman Sachs na 190 z 219 USD s cenu akcií Morgan Stanley na 33 z 39 USD.
 • Třetí největší výrobce počítačů na světě Dell jedná o koupi firmy zabývající se ukládáním a správou dat EMC. Agentuře Reuters to řekl informovaný zdroj. Dohoda by se mohla stát jedním z největších převzetí v technologickém sektoru v historii.
 • Sociální síť Facebook ve čtvrtek začala testovat nové možnosti, jak jedním kliknutím reagovat na příspěvek. Oznámila to firma. Podle listu The New York Times začne firma testovat šest nových emotikonů pro vyjádření lásky, smíchu, spokojenosti, překvapení, smutku a zlosti.

Výsledková sezón v uplynulém týdnu

Zdroj: ČTK, CNBC, Bloomberg

V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
včera v 20:30

V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled

Další týden plný tržních výkyvů, podpora ekonomiky ze strany vlád i centrálních bank, kondice jednotlivých akciových...
Světové akcie Americké akcie Akcie ČR
Černý pátek v USA: Nákupy přes internet vzrostly meziročně o bezmála…
včera v 18:30

Černý pátek v USA: Nákupy přes internet vzrostly meziročně o bezmála 22 % na 9 miliard USD

Podle údajů Adobe Analytics vzrostly letos během Black FRiday v USA nákupy přes internet meziročně o 21,6 % na 9...
Spojené státy americké (USA) Maloobchod Americká ekonomika
Čínský tryskáč C919 je téměř hotový, prověří ho regulátor
včera v 05:00

Čínský tryskáč C919 je téměř hotový, prověří ho regulátor

Vývoj čínského tryskového dopravního letadla C919 se blíží závěru a čínský úřad pro civilní letectví (CAAC) může...
Čína Doprava
Hyundai a Kia zaplatí v USA pokutu kvůli pomalému svolávání aut
27. 11. 2020 20:35

Hyundai a Kia zaplatí v USA pokutu kvůli pomalému svolávání aut

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor a její sesterská společnost Kia Motors zaplatí ve Spojených státech pokutu 137...
Auta Spojené státy americké (USA)
Americké akcie během zkrácené páteční seance rostly, index Nasdaq…
Americké akcie během zkrácené páteční seance rostly, index Nasdaq…
27. 11. 2020 19:30

Americké akcie během zkrácené páteční seance rostly, index Nasdaq dosáhl nového rekordu

Akcie ve Spojených státech zakončily zkrácený týden růstem. Index technologického trhu Nasdaq se vyšplhal dokonce na...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Evropské akcie v pátek zdražily, v plusu skončily indexy i v týdenním…
Evropské akcie v pátek zdražily, v plusu skončily indexy i v týdenním…
27. 11. 2020 18:00

Evropské akcie v pátek zdražily, v plusu skončily indexy i v týdenním horizontu

Obchodování na západoevropských akciových trzích skončilo v závěru týdne v plusu. Náladu na trhu podpořila mimo jiné...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Berlín prodlouží pomoc firmám zvláště postiženým krizí
27. 11. 2020 16:46

Berlín prodlouží pomoc firmám zvláště postiženým krizí

Německá vláda prodlouží pomoc firmám zvláště postiženým koronavirovou krizí. Přímé platby, které nemusejí vracet,...
Německo Podpora ekonomiky Koronavirus
Pražská burza se v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od března, za…
Pražská burza se v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od března, za…
27. 11. 2020 16:45

Pražská burza se v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od března, za týden index PX přidal 2,4 %

Pražská burza se po čtvrtečním oslabení v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od březnového začátku epidemie nemoci...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Indická ekonomika je kvůli koronaviru poprvé v historii v recesi
27. 11. 2020 16:35

Indická ekonomika je kvůli koronaviru poprvé v historii v recesi

Indická ekonomika je kvůli koronaviru poprvé v historii v recesi. Hrubý domácí produkt nejlidnatější demokracie světa...
Indie Emerging Markets Recese
Británie chce omezit technologické giganty
27. 11. 2020 15:55

Británie chce omezit technologické giganty

Británie příští rok zavede nová pravidla, jejichž cílem je zabránit firmám Google a Facebook a dalším technologickým...
Spojené království Technologie Regulace
Americké akcie v úvodu: Dow +0,34 %, S&P 500 +0,31 %, Nasdaq…
27. 11. 2020 15:35

Americké akcie v úvodu: Dow +0,34 %, S&P 500 +0,31 %, Nasdaq Composite +0,68 %

Obchodování v USA v pátek skončí po čtvrtečním Dni díkůvzdání netradičně už v 19.00 SEČ.
Americké akcie
Americké akcie budou příští rok dýchat na záda evropským titulům,…
Americké akcie budou příští rok dýchat na záda evropským titulům,…
27. 11. 2020 15:02

Americké akcie budou příští rok dýchat na záda evropským titulům, říká analytik

Příštích šest až devět měsíců bude patřit evropským akciím. Investoři se totiž budou soustředit na cenné papíry firem...
Akciový trh Evropské akcie Americké akcie
Britská firma Dyson investuje 2,75 miliardy GBP do nových technologií
27. 11. 2020 14:35

Britská firma Dyson investuje 2,75 miliardy GBP do nových technologií

Britská společnost Dyson, která vyrábí bezsáčkové vysavače, vysoušeče a další elektroniku, bude v následujících pěti...
Evropské akcie Technologie
Volkswagen očekává další zvýšení podílu své značky VW na trhu
27. 11. 2020 13:15

Volkswagen očekává další zvýšení podílu své značky VW na trhu

Automobilka Volkswagen navzdory nejistotě způsobené koronavirovou krizí věří, že se jí v příštím roce podaří znovu...
Auta Volkswagen
Digitální měna Facebooku by měla být spuštěna v lednu
27. 11. 2020 11:41

Digitální měna Facebooku by měla být spuštěna v lednu

Libra, digitální měna firmy Facebook, je připravena na spuštění v lednu, avšak v omezeném formátu. Uvedl to v pátek...
Facebook Kryptoměny
Polsko nechce řešit spory o spojení vlády práva s penězi u soudu
27. 11. 2020 11:23

Polsko nechce řešit spory o spojení vlády práva s penězi u soudu

(AKTUALIZOVÁNO) Polská vláda odmítá návrh předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové řešit před Soudním...
Evropská unie Rozpočet Právo
Spotřebitelská nálada v eurozóně podle očekávání klesla
27. 11. 2020 11:00

Spotřebitelská nálada v eurozóně podle očekávání klesla

Spotřebitelská důvěra v eurozóně se v listopadu mírně snížila, když index důvěry klesl z říjnových -15,5 bodu na -17...
Eurozóna Spotřebitelská důvěra
Analýza: Na změně daní nevydělají lidé s nejnižšími příjmy
27. 11. 2020 10:48

Analýza: Na změně daní nevydělají lidé s nejnižšími příjmy

Na aktuálně schválném návrhu Poslanecké sněmovny na zrušení superhrubé mzdy, zavedení sazeb daně z příjmu 15 a 23...
Česká ekonomika Daně
ČEZ: ÚOHS povolil prodej elektrárny Počerady
27. 11. 2020 10:35

ČEZ: ÚOHS povolil prodej elektrárny Počerady

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil prodej uhelné elektrárny Počerady do rukou Vršanské uhelné ze...