O čem byla řeč na Wall Street před zahájením pátečního obchodování

Datum brexitu se začíná rýsovat, japonští regulátoři zvažují antimonopolní žalobu proti Applu a generální ředitel banky Wells Fargo kvůli skandálu s falešnými účty rezignoval na své členství v poradním sboru sanfranciského Fedu.
Brexit - britská libra prudce poklesla poté, co ministr zahraničí Boris Johnson naznačil svým kolegům-diplomatům z Evropské unie, že Británie patrně spustí Článek 50 (proceduru vedoucí do dvou let k vystoupení z EU) na začátku příštího roku.
Finish Line — výrobce sportovního oblečení a obuvi vykázal upravený čtvrtletní zisk na akcii v očekávané výši 53 centů na akcii; tržby i prodeje v obchodech otevřených alespoň rok očekávání překonaly.
Valvoline — výrobce maziv si odbývá debut na NYSE. Primární emise akcií přinesla společnosti cenu 22 dolarů za akcii (což odpovídalo odhadům) a zhruba 600 milionů dolarů. Valvoline se oddělila od chemičky Ashland.
Wal-Mart Stores — banka Barclays vylepšila hodnocení největšího maloobchodního řetězce světa na "overweight" z "equal-weight", protože "investice do zlepšení situace zaměstnanců zřejmě rezonují se zákazníky".
Apple — japonští regulátoři údajně zvažují možnost podání antimonopolní žaloby na technologickou firmu, jež podle nich zneužívá svého dominantního postavení na trhu s chytrými telefony.
Wells Fargo — generální ředitel John Stumpf rezignoval na svoje členství v poradním sboru sanfranciského Fedu. Stumpfův krok přichází ve chvíli, kdy Amerika pociťuje rozhořčení nad jednáním Wells Fargo, jejíž zaměstnanci založili klientům v obavách ze ztráty zaměstnání dva miliony falešných účtů.
Facebook — sociální síť podle listu The Wall Street Journal přeceňovala dobu, po kterou její uživatelé průměrně na jejích stránkách sledovali reklamní videkolipy. WSJ napsal, že Facebook už metodologickou chybu napravil.
Vanda Pharmaceuticals — firma specializovaná na léčbu centrálního nervového systému zkoumá strategické možnosti další existence, například prodej.
Activision Blizzard, Electronic Arts — investiční banka Morgan Stanley začala pokrývat oba výrobce videoher s hodnocením "overweight".
Prudential Financial — investiční banka Goldman Sachs přidala poskytovatele finančních služeb na svůj seznam "conviction buy", protože u podceněné firmy vidí možnost dvouciferného růstu.
Yum! Brands — investiční firma RBC snížila hodnocení potravinářského výrobce na "outperform" z "top pick".
Zdroj: CNBC
Aktuality
