US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Bitcoin se vrátil pod 7 000 USD, za dva dny ztratil přes 1 000 USD

Hodnota kybernetické měny bitcoin se v pátek vrátila pod 7 000 dolarů, za necelé dva dny se propadla už o více než 1 000 dolarů.

Redakce IW
Redakce IW
10. 11. 2017 | 14:18
Bitcoin

Kolem 14.00 SEČ se bitcoin na lucemburské burze Bitstamp prodával za 6 800 dolarů. Ve středu kolem 19.00 SEČ se přitom jeho cena vyšplhala až na rekordních 7 888 dolarů.

Od začátku týdne hodnota bitcoinu ztrácí téměř sedm procent. Od začátku letošního roku ale stále vykazuje nárůst o více než 600 procent.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. Vytváří ji síť počítačů se specializovaným softwarem, naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové virtuální mince stabilním a postupně se zpomalujícím tempem. Protože není pod kontrolou žádné centrální banky a dá se snadno přesouvat, často bitcoin využívají i ti lidé, kteří se chtějí skrýt dohledu úřadů.

Kurz bitcoinu je ve srovnání s oficiálními měnami velmi rozkolísaný a snadno podléhá spekulacím. Na rozdíl od běžných měn za sebou nemá žádnou reálnou oporu v podobě ekonomiky, na jejíž výkon by byl navázán.

BitcoinKryptoměnyMěny
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně