US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Výsledky Hilton Worldwide Holdings ve 2Q: Upravená ztráta na akcii 0,61 USD (loni: 1,06 USD, odhad: -0,31 USD), tržby 564 milionů USD (loni: 2,48 miliardy USD, odhad: 818,8 milionu USD)

Americký provozovatel hotelů Hilton Worldwide Holdings se ve druhém čtvrtletí propadl do ztráty 430 milionů USD, zatímco před rokem hospodařil s čistým ziskem 260 milionů USD. Pandemie nemoci covid-19 totiž prakticky zastavila cestování, a snížila tak i poptávku po hotelovém ubytování. Obsazenost se však začala ve druhém čtvrtletí zlepšovat díky zmírňování koronavirových omezení. Upravená ztráta na akcii ve čtvrtletí činila 61 centů, zatímco analytici čekali ztrátu ztrátu 31 centů na akcii. Výnosy klesly o 77 % na 564 milionů USD.

Redakce IW
Redakce IW
6. 8. 2020 | 12:10
Americké akcie

Tržby za disponibilní pokoj, což je měřítko zdraví hotelového odvětví, se propadly o 81 %. Průměrná obsazenost hotelů se pak meziročně snížila o 56,1 procentního bodu na 22,3 %. Z toho v Asii obsazenost činila 29 %, ve Spojených státech 24 %, ale v Evropě pouze 7 %.

Hilton nicméně upozornil, že tržby za pokoj i obsazenost se od dubna každým měsícem zvyšují. V USA se mezi dubem a červnem obsazenost zvýšila o 20 procentních bodů a v Asii o 15 procentních bodů.

Hotelový sektor patří mezi odvětví nejvíce zasažená koronavirovou krizí. Hilton v červnu oznámil, že propustí zhruba 2 100 lidí, což představuje asi 22 % celkové pracovní síly.

Pod skupinu Hilton spadá celkem 18 značek. Kromě hotelů stejného názvu provozuje i hotely pod značkami Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, DoubleTree, Embassy Suites Hotels, Hampton Inn & Suites či Homewood Suites by Hilton. Celkem má ve 118 zemích světa více než 6 100 hotelů.

Zdroj: MarketWatch, ČTK

Americké akcieTurismus a cestovní ruchVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně