PFNonwovens: Komerční banka doporučuje držet akcie výrobce netkaných textilií
|

PFNonwovens: Komerční banka doporučuje držet akcie výrobce netkaných textilií

Akcie textilky PFNonwovens nově doporučujeme držet s cílovou cenou 924 Kč, píše v říjnovém reportu analytik Miroslav Frayer z Komerční banky.

PFNonwovens (dříve Pegas Nonwovens) Akcie ČR Investiční doporučení

Textilka PFNonwovens prošla v posledním roce zásadními změnami. Novým majoritním vlastníkem je PFNonwovens Holding s.r.o., který drží ve firmě podíl bezmála 90 %. Vedle toho hlavní akcionář převzal podobně velkou americkou společnost PFNonwovens US, čímž vznikl jeden z největších globálních hráčů v odvětví netkaných textilií. Firma přesunula sídlo do České republiky a novou účetní měnou se stala česká koruna.

Textilka pokračuje v expanzi v Jihoafrické republice, kde by měl být zahájen komerční provoz v polovině příštího roku. Vedle toho na sklonku roku 2017 podepsala smlouvu o dodávce semikomerční linky do znojemského závodu, která by měla vedle komerčního provozu sloužit pro testování a vývoj technologicky vyspělých netkaných materiálů.

Právě tato investice se nejvíce podepsala na střednědobých odhadech analytiků z Komerční banky. Management je schopen každoročně v předstihu vyprodávat výrobní kapacitu a Frayer věří, že to bude u nových linek podobné. Odhaduje i nepatrně vyšší ziskové marže, roste totiž podíl prodejů technologicky vyspělých materiálů pro hygienu na úkor textilií určených pro stavebnictví a další odvětví.

Celoroční provoz nové linky ve Znojmě, která byla uvedena do provozu ve 2Q2017, se projeví na nárůstu objemu výroby. "EBITDA očekáváme na úrovni 1,317 miliardy Kč, což je v souladu s predikcí managementu (1,22-1,38 miliardy Kč)," píše Miroslav Frayer. "Loni vzrostlo čisté zadlužení společnosti vůči EBITDA nad 4násobek, pro letošní rok očekáváme úroveň pod 3,8."

Valná hromada firmy na jaře rozhodla, že z loňského zisku PFNonwovens nevyplatí dividendu. "Vzhledem k současné výši zadlužení a probíhajícím investicím neuvažujeme, že by se společnost ve střednědobém horizontu vrátila ke své předchozí mírně progresivní dividendové politice," doplňuje analytik.

KOMPLETNÍ TEXT DOPORUČENÍ

K ocenění akcií PFNonwovens použil metodu diskontovaných volných peněžních toků. "Námi nově stanovená cílová cena 924 Kč nabízí vůči stávající tržní ceně výnos 4,1 %, což odpovídá doporučení akcie držet. Současné ocenění se pohybuje na základě EV/EBITDA za letošní rok okolo 9,7 a EV/S na 2,1. To představuje prémii oproti mediánu trhu (5,1 a 0,6). Ocenění je i nepatrně vyšší na základě odhadovaného zisku pro příští rok, kdy P/E dosahuje 13,3 (sektor v průměru 11,9). Tuto prémii však lze pouze částečně ospravedlnit vyšší ziskovostí," uzavírá Miroslav Frayer z Komerční banky.

Zdroj: Komerční banka