Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie mírně posílily, čeká se na výraznější pohyb
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie mírně posílily, čeká se na výraznější pohyb

Index S&P 500 zapsal druhou zelenou týdenní svíčku za sebou, tentokrát zpevnil o 0,47 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 mírně posílil a drží se nad 50denním klouzavým průměrem. Zůstává také v pásmu 2 800 až 2 900 nebo 2 950. Situace je obdobná jako před týdnem, objemy obchodů jsou stále podprůměrné. Obchodování v podobném duchu by mohlo pokračovat.

Volatilita amerických akcií v dlouhodobé perspektivě
Ceny akcií dlouhodobě rostou, v horizontu dnů nebo týdnů ale předvádějí někdy i výrazné výkyvy. Pohled na vývoj v horizontu desetiletí může jakžtakž uklidňovat ty, kdo si skrze akciový trh spoří na klidné stáří, krátkodobí obchodníci se na druhou stranu jistě neleknou počtu výrazných pohybů na denní bázi, pravděpodobně je dokonce uvítají.

VIX

Index volatility VIX je pod 16 body. Výrazněji níže se mu ale nechce.


Závěr

Je možné, že se index S&P 500 bude nadále držet v rozpětí. Žádné zprávy ani prohlášení prezidenta jej nenaklonily jedním směrem. Za dva týdny přitom začíná červenec, tedy měsíc, ve kterém se většinou nic neděje a ceny akcií mají tendenci spíše mírně růst.

Americké akcie: Poměr rizika a výnosu snad ještě nebyl horší, varuje manažer
Proslulý investor Warren Buffett říká, že cena, již platíte za investici, do značné míry předurčuje pozdější výnosy z této investice. V současnosti přitom americké akcie stojí tolik, že to ve výhledu pro příštích deset let ani po započtení dividend nemusí stačit ani na kladnou nulu.