Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie opět přepisovaly historii
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie opět přepisovaly historii

První kompletní týden roku 2020 byl pro akcie celkově pozitivní, index S&P 500 si připsal 0,94 % a znovu posunul rekordní úrovně. V posledních dvou měsících vlastně standardní vývoj. Obavy z válečného konfliktu rychle vyšuměly a na denním grafu se ani výrazněji neprojevily.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Graf indexu S&P 500 je v býčím nastavení. Hladiny podpory se již řadu týdnů nemění – první support je 3 150 a je zesílen 50denním klouzavým průměrem. Další podpora (v pásmu 3 060 až 3 070) je důležitější, prolomení pod ni by zřejmě změnilo rozložení sil na trhu.

Akcie: Parádní dekáda je u konce, další tak skvělá nebude
Americké akcie mají za sebou skvělých deset let. Akciová rally byla tažena z velké části růstem zisků firem, v poslední době velice volatilních. A i když v budoucnu možná tak kolísat nebudou, další dekáda již pro akcie nejspíše tak úžasná nebude.

VIX

Index volatility VIX ani v úterý nepřekonal hladinu 17 bodů. Po dalších třech dnech je u svých minimálních hodnot za rok 2019 a pro akcie vysílá býčí signál.

Závěr

Graf indexu S&P 500 je býčí, indikátory ukazují na překoupenost. Pátečním poklesem mohla být odstartována drobná korekce nebo nový dlouhodobý vývoj do strany.

Díky Íránu ubylo komentářů k Číně. Pravděpodobnost, že napětí mezi USA a Íránem bude mít na trhy dlouhodobý zásadní vliv, je zřejmě nízká. Uvidíme, jaký impulz dá trhu začátek výsledkové sezóny za čtvrtý kvartál.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 13. ledna
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 13. ledna a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Bloomberg a Refinitiv?
UBS: Tažení akciových býků může pokračovat, rizika vidíme až ve střednědobém horizontu
Významná rizika, která by v horizontu týdnů nebo měsíců mohla zastavit růst cen amerických akcií, nejsou v současnosti patrná, říkají experti ze švýcarské banky UBS. Střednědobý horizont podle nich ovšem pár obláčků na jinak jasné nebe přináší.