Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie ztrácely, nic dramatického se ale neděje
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie ztrácely, nic dramatického se ale neděje

Americký akciový index S&P 500 odepsal za týden 2,26 %, z technického ani fundamentálního hlediska se ale až tolik nezměnilo.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

O týden dříve index S&P 500 uzavíral na hodnotách z konce dubna. Z nich se při úterní ztrátě začal sunout níže. Tím se na hladině 2 950 zformovala nejbližší rezistence a dvojitý vrchol. Pokud k tomu přidáme psychologicky významnou hladinu 3 000 a 200denní klouzavý průměr, lze pásmo 2 950 až 3 000 vnímat jako silnou rezistenci.

Na opačné straně je support na 2 700 (zesílený 50denním klouzavým průměrem). Ten zatím nemá silný statut, ten vznikne až s jeho dalším potvrzením.

David Tepper (Appaloosa Management): Dražší americké akcie jsem zažil jen na přelomu milénia
Ocenění amerického akciového indexu S&P 500 na základě očekávaných zisků v následujících 12 měsících (forwardové P/E) se v týdnu vyhouplo na nejvyšší úroveň od roku 2002. Akciový trh je poměrně vysoko a Fed lije na trh další peníze. Akcie Amazonu, Facebooku nebo Alphabetu ve svých cenách již zahrnují optimistické scénáře, uvedl ve vysílání televize CNBC uznávaný hedgeový manažer David Tepper.

VIX

Index volatility VIX je nad 30 body a nad 200denním klouzavým průměrem. Pro akcie aktuálně stále vysílá nepříznivý signál.

Závěr

Index S&P 500 ztrácí od začátku roku 11 % a na historická maxima 15 %. V pásmu 2 700 až 3 000 by mohl ještě nějakou dobu setrvat, dokud se neobjeví nějaká zásadní zpráva. Otázkou je, co by to mělo být, když bilionová podpora ekonomiky stojí proti nejvýraznějšímu zhoršení makrodat v historii, ale s cenami akcií to příliš nemává.

Jak akciový trh (ne)přesně reaguje na dění v ekonomice
Americké akcie (k těm evropským, potažmo českým se dostaneme) z březnových minim dokázaly velice rychle posílit o 30 % a třeba index Nasdaq Composite se v květnu již obchodoval výše než zkraje letošního roku. Přitom ekonomika vykazuje nejhorší čísla za desítky let, v některých ohledech dokonce vůbec nejhorší v zaznamenané historii. Nebo snad ne?
Graf pro pochybovače: Nákupy ve výprodejích se vyplácejí
Globální akcie, a ty americké především, mají za sebou od února pořádnou houpačku. Nejprve hluboký a rekordně rychlý propad, následně odraz od lokálního dna. Stihli jste nakoupit?