Týden na trzích podle burzovních grafů: Býčí jízda pokračuje, americké akcie posouvají rekordy
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býčí jízda pokračuje, americké akcie posouvají rekordy

Silný vstup amerického akciového trhu do roku 2018 se protáhl i do druhého lednového týdne. Index S&P 500 si připsal 1,57 %, a to byl ještě ze tří hlavních indexů nejslabší.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 je na novém historickém maximu a od začátku roku přidal přes 4 %. Jeho denní graf je v silném býčím nastavení, optimistický výhled povzbuzují i jeho klouzavé průměry a všeobecně akciím nakloněná nálada. Od amerických prezidentských voleb v listopadu 2016 je graf nastaven optimisticky, a dokud neklesne pod support na 2 700, výhled se nezmění. Rezistence by mohla být na psychologicky zajímavé úrovni 2 800.

VIX

Index volatility VIX sice zakončil týden o něco výše než před týdnem, ale je stále poblíž minim a pro akcie vysílá býčí signál.

Závěr

Na grafu indexu S&P 500 je okolo 2 700 cenový odskok, který se zaplní. Býčí sentiment připomíná rozjetý vlak, jehož motor je poháněn ekonomickými údaji. Pozitiv je až příliš, akcie jsou překoupené (index RSI je nad 80 body), náznaky obratu ale zatím patrné nejsou.

Za necelý měsíc začínají olympijské hry, které zpravidla na trhy přinášejí poklidnou, spíše růstovou náladu. Poté, co KLDR potvrdila účast svých sportovců, by se tato historická pravidelnost mohla potvrdit. Před čtyřmi lety se začínající krize na Ukrajině na trzích prakticky neprojevila, uvidíme letos.