Týden na trzích podle burzovních grafů: Ceny amerických akcií mírně klesly, drama se ale nekoná
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Ceny amerických akcií mírně klesly, drama se ale nekoná

Po šesti zelených týdenních svíčkách přišel první pokles, index S&P 500 odepsal za týden 0,33 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 v důsledku poklesu zmenšil odskok od svého 20denního klouzavého průměru (3 080). V pondělí přišel mírný cenový odskok výše na nové maximum, v úterý opět, ve středu se ještě přepisovala intradenní maxima, pak ale nastaly mírné poklesy. Pět dnů se odehrálo v rozpětí 1,1 %, nová maxima v týdnu jen zvýraznila celkovou překoupenost trhu.

Denní graf je stále v býčím nastavení. Nejbližší support je okolo 3 065 až 3 070, důležitá podpora je na předchozí rezistenci a maximech okolo 3 025 (2,4 % od aktuální hodnoty indexu).

Americké akcie a pomalejší ekonomika: Býčí odolnost a výhled na rok 2020
Akciové trhy v USA se v posledních týdnech oklepaly z nervozity způsobené nepříznivým vývojem makroekonomických ukazatelů v čele s indexy nákupních manažerů ISM. Indexy jsou na maximech. Jak je to možné, se zamýšlejí analytici z České spořitelny.

VIX

Index volatility VIX je stále na nízké úrovni a pro akcie vysílá býčí signál. Změnu trendu by naznačoval až vzestup indexu nad 15.

Závěr

Růst indexu S&P 500 zpomalil. Negativní signály se objevují, ale střednědobý výhled je nadále spíše pozitivní. Faktory jako jednání o obchodní dohodě USA s Čínou, nepokoje v Hongkongu a další v příštím týdnu nejspíše budou zastíněny Dnem díkůvzdání a takzvaným černým pátkem, spotřebitelským slevovým svátkem. Aktivita na trhu by tak mohla být o něco nižší, jeden den bude americký trh zavřený úplně. Černý pátek navíc zahajuje tradičně býčí závěr roku, vzpomínka na loňský prosinec by ale měla vést investory k obezřetnosti.

Světové vs. americké akcie: Zavelí ocenění ke změně?
Zatímco americké akciové indexy posouvají historické rekordy, například evropský index STOXX Europe 600 nedávno překonal teprve čtyřleté maximum. Pokud jde o ocenění akcií, je rozdíl mezi USA a zbytkem světa ještě citelnější. Jak dlouho to ještě může vydržet?