Týden na trzích podle burzovních grafů: Nová maxima indexu S&P 500
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Nová maxima indexu S&P 500

Ve čtvrtek index S&P 500 uzavřel na nových maximech, v pátek se na nový rekord vyšplhal intradenně.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Nejbližší podpory jsou na 2 900 a na hladině 2 875, kterou zesiluje 50denní klouzavý průměr. Důležitým, hlavním supportem zůstává úroveň 2 800. Její případné prolomení by znamenalo kompletní změnu vyznění denního grafu a nejspíše i nálady, analytických i mediálních komentářů, potažmo i trendu.

David Tepper: Býčí trend na americké burze je v pozdní fázi
Šéf společnosti Appaloosa Management David Tepper si není jistý dalším směřováním cen akcií, a to především kvůli obchodní válce USA s Čínou. Snižuje proto své pozice v amerických akciích.

VIX

Index volatility VIX je po výletu k hladině 15 před dvěma týdny opět nízko. Pro akcie vysílá býčí signál, z podobně nízkých úrovní ale logicky mívá tendenci růst.

Závěr

Na historické rekordy se index S&P 500 naposledy vyškrábal koncem srpna. Poté proběhla nepatrná korekce k předchozí rezistenci okolo 2 875, po měsíci je ale trh na novém vrcholu.

Denní graf je v býčím nastavení, trend je od července velice silný. Za tři měsíce index S&P 500 posílil o zhruba 8 %. Obávané měsíce, srpen a září, jsou růstové. Americko-čínské celní spory nemají zatím na americký akciový trh vliv větší než v horizontu dnů. Houpačka "budeme jednat vs. nebudeme jednat" se ale střídavě naklání na obě strany, a pokud budou cla na suroviny i zboží v hodnotě nyní již stovek miliard dolarů ročně platit delší dobu, americké firmy to musejí pocítit ve svém hospodaření.

Merrill Lynch: Americké indexy předvádějí historickou nadvýkonnost, kupujte akcie na těchto dvou trzích
Americké akcie svým výkonem překonávají zbytek světa nejvíce za 18 let. Znamená to, že příležitosti se zajímavým oceněním jsou mimo Spojené státy. Tvrdí to alespoň Niladri Mukherjee, šéf portfoliových strategií v Merrill Lynch Wealth Management.