Investice: Co kupují býčí miliardáři
|

Investice: Co kupují býčí miliardáři

Warren Buffett, Ken Fisher, Leon Cooperman a John Paulson. To jsou jména známých investorů, kteří nyní věří v růst trhu. Kromě tradičních titulů, jako je Microsoft, se mezi jejich sázkami objevují také moderní inovace v oblasti energií a recyklace odpadu. Budoucnost trhu není jasná, sázky velkých investorů však mohou leccos naznačit.

Investice Světové akcie John Paulson
Warren Buffett

Warren Buffett

Warren Buffett loni mimo jiné koupil za 30 miliard dolarů železniční společnost Burlington Northern. Tento obchod nazval sázkou na americkou ekonomiku. Zatím mu jeho sázka vychází, železniční doprava vzrostla od minulého roku o 20 procent.

Buffett i Gates milují odpadky. Doslova!

Buffett dále nakoupil 2,5 milionu akcií společnosti Republic Services zaměřující se na sběr a recyklaci odpadu. Tato aktivita zřejmě vychází z toho, že množství odpadu přímo souvisí s výkonem ekonomiky – když lidé více vydělávají, a tedy spotřebovávají, objem odpadu roste.

Ken Fisher

Ken Fisher

Dalším optimistou je Ken Fisher, který šéfuje své firmě Fisher Investments. Zároveň je synem významného investora a autora knih o investování Phila Fishera, jenž výrazně ovlivnil mladého Warrena Buffetta (společně s Benem Grahamem).

"Většina lidí podle mě trochu uvízla v současné situaci, která mi připadá pesimistická a skeptická. Snažím se všechny upozorňovat na to, že v uplynulém století nelze najít tak výrazný globální 12měsíční růst, jaký jsme mohli sledovat loni a letos," řekl nedávno Fischer.

Fisher je stále optimistický ohledně netradičních způsobů těžby zemního plynu a uhlí. Věří především společnostem Carbo Ceramics, Halliburton a Baker Hughes. Leon Cooperman

Leon Cooperman

Jeden z nejúspěšnějších investorů všech dob řídí firmu Omega Advisors. Nedávno uvedl, že akcie jsou levné a pod minimum z března 2009 pravděpodobně nespadnou desítky let. Pokud někdo hledá akciového optimistu, je u Coopermana na správné adrese.

Ke svým nákupům skutečně nepotřeboval mikroskop, kupoval totiž především velké zavedené společnosti.

V minulém čtvrtletí nakoupil například 3,3 milionu akcií Microsoftu, 1,2 milionu akcií Fordu a 720 tisíc akcií Bank of America.

John Paulson

John Paulson

Proslavil se svou mnohamiliardovou sázkou proti trhu s nemovitostmi.

John Paulson: hrdina, nebo zločinec?

V poslední době věří především zlatu. Může se proto zdát, že je pesimistou ohledně budoucnosti americké ekonomiky. Opak je však pravdou. Kromě zlata totiž nakupoval pozemky s nekultivovanou půdou, takže nejspíš předpokládá růst cen půdy, což jde ruku v ruce s růstem cen domů, a dále pozitivně hodnotí americké finance.

Paulson dále nakoupil například 40 milionů akcií MGM Mirage (pokud si někdo myslí, že ekonomika půjde dolů, obvykle nenakupuje akcie kasina) a tři miliony akcií XTO Energy.

Zdroj: WSJ