Akcioví favorité JPMorgan pro rok 2011
|

Akcioví favorité JPMorgan pro rok 2011

Averze vůči akciím je pryč. Investoři se na akciový trh vracejí s chutí, což dokazuje růst amerických indexů. Těm pomáhají hlavně dobré hospodářské výsledky firem a zlepšující se odhady dalšího vývoje ekonomiky. Které akcie tedy nakoupit? Analytici JPMorgan tuto otázku zodpověděli a Investiční web ji teď nabízí.

Investiční doporučení Americký dolar

US Steel

US Steel

Nejznámější americká ocelárna. Podle odborníků z JPMorgan bude firma těžit z rostoucí poptávky po oceli, hlavně z exportu. V roce 2010 přidaly akcie téměř 10 procent.

Cílová cena: 69 dolarů

Možný zisk: 15 procent

United Parcel Service

United Parcel Service

Firma známá pod zkratkou UPS doručuje balíky po celém světě. Analytiky potěšilo hlavně nedávné vydání firemních dluhopisů za 2 miliardy dolarů.

Cílová cena: 86 dolarů

Možný zisk: 18 procent

J.B. Hunt Transport

J.B. Hunt Transport

Firma zabývající se přepravou nákladu a logistikou má tržní hodnotu přesahující 5 miliard dolarů, což ji řadí mezi středně velké firmy.

Cílová cena: 49 dolarů

Možný zisk: 19 procent

Kraft Foods

Kraft Foods

Mezi investory známá společnost z potravinářského sektoru. Její tržní kapitalizace je 55 miliard dolarů. Analytici JPMorgan sice odhadovali za rok 2010 větší růst, ale i tak je pro ně firma jasným kandidátem nákupu.

Cílová cena: 40 dolarů

Možný zisk: 26 procent

Invesco

Invesco

Investiční společnost, které jako jiným pomohl dobrý rok 2010 na akciových trzích. Nálada na trzích Invescu nahrává, protože je patrný přesun peněz z dluhopisů do rizikovějších aktiv.

Cílová cena: 30,5 dolaru

Možný zisk: 26 procent

Apple

Apple

Prodejce elektroniky není třeba představovat. Přes 90 procent analytiků z Wall Street doporučuje tuto akcii k nákupu. Cílová cena od JPMorgan (420 dolarů) je třetí nejvyšší.

Cílová cena: 420 dolarů

Možný zisk: 27 procent

MF Global

MF Global

Makléřská společnost nabízející téměř všechny druhy obchodů. Analytiky na Wall Street moc netěší. Objem obchodů s touto firmou klesl v roce 2010 o 18 procent, ale riziko, které tento propad zapříčinilo, v letošním roce investory strašit nebude.

Cílová cena: 11 dolarů

Možný zisk: 31 procent

Rubicon Technology

Rubicon Technology

Výrobce LED diod. Firma je ve svém oboru jasným vítězem. Konkurence prostě nestíhá vyrábět v takové míře a tak levně. Poptávka po diodách by navíc v tomto roce měla růst - a s ní i cena akcií.

Cílová cena: 36 dolarů

Možný zisk: 68 procent

Veeco Instruments

Veeco Instruments

Další z řady technologických společností. Vyrábí komponenty do LED diod, solárních panelů, úschoven dat a podobně. Akcie firmy jsou na tom skvěle. V roce 2009 zvýšily svou hodnotu pětinásobně a v roce 2010 přidaly 30 procent. O dalších 70 procent mají podle analytiků posílit letos.

Cílová cena: 75 dolarů

Možný zisk: 70 procent

Itron

Itron

Firma zabývající se softwarovým servisem a sběrem dat. Analytici se v minulosti báli slabé konkurenceschopnosti, ale společnost má na trhu stále 16procentní podíl. Akcie jsou k nákupu ideální, jelikož jejich cena je stále na několikaletých minimech.

Cílová cena: 95 dolarů

Možný zisk: 75 procent

Zdroj: JPMorgan