Akcie Fortuny jsou v současnosti zajímavou investiční příležitostí
|

Akcie Fortuny jsou v současnosti zajímavou investiční příležitostí

Poslanecká sněmovna sice ve středu 22. 6. 2011 schválila nový loterijní zákon, podle kterého budou všechny hazardní firmy posílat 20 % svých výnosů na dobročinné účely (dříve 6 %), nicméně zákon na tyto společnosti neuvaluje daň z příjmu. Vzhledem k současné situaci na trhu, kdy panuje velká nervozita ohledně dalšího vývoje, se akcie společnosti Fortuna jeví jako vhodná investice, neboť speciálně v časech krize se lidé uchylují k sázení, které pro ně představuje určitou formu zábavy.

Akcie ČR Fortuna

To dokazují i vyšší přijaté sázky a ziskovost společnosti v období ekonomické krize v letech 2008-2009.

Prodej stíracích losů, který běží zhruba měsíc, se vyvíjí výrazně lépe, než se očekávalo – z 1,5 milionu stíracích losů, které byly plánovány na prodej po celý rok 2011, se během prvního měsíce prodalo již zhruba 20 % (asi 300 tisíc).

Aktuální vývoj akcií Fortuny sledujte zde

Navíc v červenci Fortuna spouští vlastní loterii, která jistě naláká další zákazníky, jelikož se jedná o jinou formu loterie, než je kurzové sázení. Vzhledem k potížím Sazky se pro Fortunu otevírá trh, kde v současné době nemá konkurenci, neboť většinu tohoto trhu dříve pokrývala právě Sazka.

Fortuna - technická analýza

Zdroj: analýza ČS, Bloomberg