Apple výsledky zaostal za očekáváním, předvánoční období by ale mělo být skvělé
|

Apple výsledky zaostal za očekáváním, předvánoční období by ale mělo být skvělé

Tržby Applu dosáhly ve třetím čtvrtletí 2012 36 miliard USD (naplnil odhady), zisk na akcii 8,67 USD (čekalo se 8,81 USD). Firma prodala více iPhonů a méně iPadů, než se čekalo (26,9 vs. 25,3 milionu, respektive 14 vs. 15 milionů). Prodalo se i méně Maců a iPodů.

Apple Výsledková sezóna iPad
Apple - prodeje za 3Q2012

Apple je konzervativní i ve výhledu zisku do konce roku (11,75 USD vs. očekávaných 15,45 USD). Firma nesplnila odhady, i tak jde ale o rekordní čtvrtletí v historii Applu. Dividenda 2,65 USD na akcii byla potvrzena.

Když firma představovala iPad mini a novou generaci standardního iPadu, uvedla, že se již nyní používá 100 milionů iPadů. V tu chvíli analytici upravili odhady prodejů iPadů ze 17,5 milionu na 15 milionů, i tak v této oblasti firma zaostala.

Podle managementu firmy by závěr roku mohl být opět rekordní. Apple nabízí nejlepší iPad, nejlepší iPhone, nejlepší iPod a nejlepší Mac v historii. Pokud budou chtít lidé před Vánocemi utrácet, firma má všechny důvody doufat, že shrábne velký podíl útrat za technologické novinky.

Konec doby Googlové? Na které akcie vsadit v době internetového převratu
Něco se děje. Lidé méně vyhledávají, a to poprvé v historii internetu. Ukázala to čísla z září, kdy lidé meziročně vyhledávali na internetových vyhledávačích o 4 % méně. V posledních dvou letech se přitom růst počtu vyhledávacích dotazů zvyšoval pravidelně zhruba 10% tempem. Uvedla to mimo jiné společnost Macquarie Securities, která trh sleduje od roku 2006.