Graf, který odhaluje krutou evropskou bankovní realitu
|

Graf, který odhaluje krutou evropskou bankovní realitu

Peníze jsou v Německu, v zemích PIIGS jsou vklady rekordně nízko. Před krizí přitom rostly vklady ve všech zemích standardním tempem, od roku 2009 pozorujeme rapidní růst tempa vkladů v Německu, v Itálii a Španělsku růst stagnuje, v Portugalsku je na úrovni před 10 lety. No a Řecko, to nechme raději na jindy.

Eurozóna PIIGS Evropské banky
Bankovní vklady v evropských zemích

Jak zachraňovat evropské banky, když bailouty nefungují? 7 jasných kroků
Mnoha lidem na americkém trhu leží v žaludku, protože překročil hranici mezi byznysem a médii a nebojí se o praktikách tržních žraloků mluvit nahlas. Henry Blodget analyzoval internetovou bublinu, když byl zaměstnancem CIBC Oppenheimer, působil také v Merrill Lynch. Bailout španělských bank komentuje jasně: "Nebude fungovat!" Jak by se podle něj měli zachovat ti, kdo chtějí zachraňovat (nejen) evropské banky?

Peníze pro španělské banky jako důkaz o evropském šílenství
Španělsko by mělo získat z ESM první část finanční pomoci pro své banky v objemu 37 miliard eur. Taková krátká věta v pondělí v klidu proběhla evropskými médii. Jde o výrok španělského ministra financí Luise de Guindose, podle řady žebříčků jednoho z nejhorších ministrů financí v Evropě. Dlouho očekávaná věc, tak jaképak šílenství?

Zdroj: Saxo Bank