Britové hromadí základní životní potřeby, zejména jídlo a léky. Připravují se tak na možnost tvrdého brexitu, který by přerušil spojení s kontinentální Evropou. Mimoděk tím také potvrzují význam přeshraničních dodavatelských řetězců a projektů obecně. Ty jsou a budou potentním koktejlem hospodářského racia a národně-bezpečnostní achilovky, kterou by právě proto měli (nejen) investoři napříště ostře sledovat.
Americký akciový trh se blíží dalšímu rekordnímu zářezu. Část investorů to pojímá jako příležitost k oprášení proroctví brzké (dramatické) korekce, část naopak predikuje další růst. Které argumenty v rámci této diskuze brát vážně, a kterými se spíše bavit? I na to se zaměří podzimní ABCD začínajícího investora. V dalším ohlédnutí za jarním cyklem nabízíme několik souvisejících rad předních tržních expertů.
Deset let po začátku finanční krize se většina Evropy vzpamatovala z dopadů recese a následné dluhové která donutila pět zemí přijmout mezinárodní pomoc. Řecko, nejvíce zasažená země, která v těchto dnech má ukončit záchranný program, má ale stále co napravovat.
Bitcoin (a s ním další kryptoměny) svou popularitou možná předběhl připravenost uživatelů i celého finančního systému, pokud jde o možnosti a ochotu k využívání. Kryptoměny ovšem mohou přispět k diverzitě prostředí, jehož zranitelnost naplno odhalila poslední finanční krize. Mají proto budoucnost, řekl konzultant a publicista Roman Chlupatý hlavní ekonomce Raiffeisenbank Heleně Horské v rámci projektu Alter Eko. Kompletní pořad si můžete v premiéře poslechnout vždy ve středu v 15.33 na Českém rozhlasu Plus, který je společně s Investičním webem mediálním partnerem projektu.
Je mnoho investorů, kteří díky svému umu a chytrosti vydělali velké sumy a o jejichž úspěších se dočteme na každém druhém webu. Ačkoli se může zdát, že Warren Buffett a jemu podobní jsou v investování téměř bezchybní, není to pravda. I oni dělají chyby, z nichž se ostatní mohou poučit.
V uplynulých kvartálech pomáhaly americkému akciovému trhu svou nadvýkonností především cyklické tituly. V posledních týdnech se ale zdá, že cyklické akcie začínají ztrácet a na jejich úkor získávají pevnější půdu pod nohama defenzivnější sázky.
Asi každý už pochopil, že uložit vydělané peníze do banky a nechat je ležet na spořicím účtu je nejhorší možná "investice". Mnohem více radosti dokáží dělat peníze vložené do akcií, dluhopisů, komodit nebo třeba měn. Jen je potřeba trochu přemýšlet. Na co si dát pozor, aby se z investování nestala noční můra?
Americké ekonomice se mimořádně daří. To neříká jen Donald Trump, ale prakticky všichni ekonomové. Někteří ale současně varují, že konec dobrých časů se blíží. Co podle nich představuje pověstná černá mračna?
Není asi aktuálně na světě sledovanější společnost, než je americký výrobce elektromobilů Tesla. Na jedné straně veřejně obchodovaná společnost, jejíž akcie od svého vstupu na burzu v roce 2010 více než zdvacetinásobily cenu, na druhé straně firma, která se potýká s hlubokými ztrátami, jíž dochází hotovost a jejíž zakladatel Elon Musk hledá pomoc u soukromých investorů. Jak to s výrobcem krásných, silných a čistě elektrických aut dopadne?