Evropské akcie zakončily týden s vervou. Německý DAX překonal hranici 11 tisíc bodů

Evropské akcie v pátek posilovaly, německý DAX dokonce poprvé v historii překonal hranici 11 tisíc bodů díky zveřejněným makrodatům.
Britský FTSE v pátek připsal 0,67 %, francouzský CAC 40 0,70 % a německý DAX 0,40 %, čímž uzavřel týden na 10 963 bodech. V průběhu seance však poprvé v historii překonal i hranici 11 tisíc bodů, když byly zveřejněny předběžné údaje o růstu ekonomiky v posledních třech měsících loňského roku, podle nichž expanze zrychlila na 0,7 % z 0,1 % ve třetím čtvrtletí.
Za celý týden britský FTSE 100 posílil o 0,38 %, francouzský CAC 40 o 1,46 % a německý DAX o procento.
Regionální Stoxx Europe 600 v pátek zpevnil o 0,6 %, nejvíce se dařilo sektoru základních materiálů a bankám, ztrácel naopak potravinářský sektor. Za celý týden index zpevnil o procento.
"Trhy táhne nahoru důkaz o tom, že se evropská ekonomika uzdravuje," říká Dirk Thiels, šéf investičních strategií KBC Asset Management. "Dnešní data o německém HDP byla velmi povzbudivá. Zprávy jsou konečně trochu úlevné a investoři si můžou oddechnout, že jádro Evropy se zatím úspěšně drží. Trh navíc opět optimisticky pohlíží směrem k Řecku," dodává.
Hlavní páteční události na evropských trzích
- K mučení agenty americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) přirovnal řecký ministr financí Janis Varufakis způsob, jakým trojka mezinárodních věřitelů zachází s řeckou ekonomikou. Ministr se tak vyjádřil v rozhovoru s německým listem Der Spiegel. Takzvanou trojku tvoří Evropská komise, Evropská centrální banka (ECB) a Mezinárodní měnový fond (MMF).
- Meziroční růst polské ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí zpomalil na tři procenta z 3,3 % v předchozím kvartálu. Tamní statistický úřad v pátek rovněž oznámil, že spotřebitelské ceny se v lednu meziročně snížily o 1,3 %, což představuje nejprudší pokles od začátku sledování měsíčních údajů před 33 lety.
- Cena ruského plynu by v letošním roce mohla pro většinu Evropské unie klesnout až o 35 %, a to v důsledku levnější ropy. Uvedl to v pátek list Vedomosti s odkazem na prognózy ruského ministerstva hospodářského rozvoje.
- Société Générale v pátek uvedla, že letos hodlá v Rusku zrušit na 1 500 pracovních míst.
- Portugalská ekonomika ve 4Q2014 stoupla o 0,5 % mezičtvrtletně a o 0,7 % meziročně.
- Ekonomika eurozóny v posledním loňském čtvrtletí expandovala více, než čekaly odhady. V meziročním srovnání se hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny zvýšil o 0,9 % při očekávání 0,8% růstu a v mezikvartálním srovnání stoupl o 0,3 % oproti odhadu +0,2 %. Vyplývá to z předběžných údajů, které v pátek zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
- Řecká ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí ve srovnání s předešlým kvartálem mírně klesla. Hrubý domácí produkt se snížil o 0,2 % po růstu o 0,7 % v předešlých třech měsících, uvedl v pátek zveřejněném předběžném odhadu evropský statistický úřad Eurostat.
- Hrubý domácí produkt (HDP) Itálie se v posledním loňském čtvrtletí meziročně snížil o 0,3 %. Čekal se pokles o 0,4 %. V mezičtvrtletním srovnání se HDP nezměnil, čekalo se, že klesne o 0,1 %. V předešlém čtvrtletí italský HDP meziročně klesl o 0,4 % (revidováno z -0,5 %) a mezičtvrtletně se snížil o 0,1 %. Itálie, která má třetí největší ekonomiku v eurozóně, nevykázala mezikvartální růst HDP již 14 čtvrtletí v řadě.
- Slovenská ekonomika v posledním čtvrtletí minulého roku stoupla po očištění o sezonní vlivy proti předchozím třem měsícům o 0,6 %. Stejným tempem rostla i v předchozím čtvrtletí. Vyplývá to z odhadu, který v pátek zveřejnil slovenský statistický úřad.
- Německá ekonomika v loňském čtvrtém čtvrtletí zrychlila tempo růstu na 0,7 % z 0,1 % v předešlém kvartálu. V pátečním předběžném odhadu to sdělil spolkový statistický úřad. Největší evropské ekonomice pomohla k nečekaně silnému růstu domácí poptávka.
- Francouzská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stoupla o 0,1 %, a zpomalila tak tempo růstu z 0,3 % v předešlém kvartálu. Oznámil to místní statistický úřad INSEE. Francie je druhou největší ekonomikou v eurozóně po Německu. Za celý uplynulý rok se francouzská ekonomika zvýšila o 0,4 %, a rostla tedy stejným tempem jako předloni.
- Spotřebitelské ceny ve Španělsku na začátku letošního roku dál klesaly. V meziročním srovnání se ceny snížily o 1,3 % při očekávání poklesu o 1,4 % a meziměsíčně klesly o 1,6 % oproti odhadu -1,7 %. V prosinci ceny klesly meziročně o procento a meziměsíčně se snížily o 0,6 %.
- Člen rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Ewald Nowotny se nechal slyšet, že pokud Řecko uzavře dohodou o svém dluhu, tak se mohou řecké banky vrátit k předchozímu financování přes ECB.
- Piloti německých aerolinek Lufthansa hrozí dalšími stávkami, pokud nedostanou od vedení společnosti nabídku řešení sporu o důchodový program. Kvůli stávce dnes byla zrušena zhruba třetina spojů nízkonákladových aerolinek Germanwings, které jsou dceřinou společností Lufthansy. Lety z Německa do Česka stávka neovlivnila.
Hlavní události z minulého týdne na evropských trzích
- Švédská centrální banka nečekaně snížila hlavní úrokovou sazbu do záporu na -0,1 %, očekávalo se, že ji udrží na nule. Zároveň banka oznámila, že zahajuje kvantitativní uvolňování a nakoupí vládní dluhopisy za 10 miliard švédských korun. Hodlá nakupovat dluhopisy se splatností mezi jedním rokem a pěti lety. Švédská centrální banka dlouho odmítala měnovou politiku uvolnit, a to tak zarputile, že to Paul Krugman nazval sadomonetarismem.
- Dohoda s Evropou o možných úpravách splácení dluhů se odložila minimálně do pondělí 16. února. Kdy Řecko může začít mít opravdu vážný problém s likviditou? "Řecko zatím čas má, peníze má do konce tohoto měsíce," píší s trochou ironie analytici z České spořitelny. "Grexit, tedy odchod Řecka z měnové unie, je stále ve hře, a to s vyšší pravděpodobností než v roce 2012."
- Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že se jednající strany dohodly o příměří na Ukrajině, které začne 15. února. Zároveň dodal, že dojde k dohodě o odsunu těžkých zbraní a měla by proběhnout revize ukrajinské ústavy kvůli východní části země.
- Šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová ve čtvrtek v Bruselu novinářům oznámila, že se MMF dohodl s Ukrajinou na prodloužení programu na 4 roky, pomoc navýší o 17,5 miliardy dolarů. Celkový balíček pro Ukrajinu bude v objemu zhruba 40 miliard dolarů a zahrnuje i pomoc ze strany EU a dalších věřitelů. Lagardeová prohlásila, že program je ambiciózní, ale splnitelný, přestože geopolitická rizika pro něj stále představují hrozbu.
- Spotřebitelské ceny v Německu zaznamenaly v lednu meziroční pokles o 0,4 %, a největší evropská ekonomika tak poprvé od roku 2009 sklouzla do cenové deflace. Oznámil to v konečných údajích spolkový statistický úřad. Cenovou hladinu sráží zejména zlevňování energie v čele s pohonnými hmotami.
- Evropská komise schválila České republice uvolnění veřejných peněz na zmírnění sociálních dopadů uzavření Dolu Paskov, provozovaného společností OKD a.s. Podle čtvrteční tiskové zprávy komise to není v rozporu s evropskými pravidly o státní podpoře. Cílem podpory je podle komise usnadnit proces uzavírání a poskytnout finanční pomoc pracovníkům dolu. Předseda hornických odborů OKD Jaromír Pytlík ve čtvrtek řekl, že takový postup Evropské komise očekával.
- Meziroční tempo růstu cen ve Velké Británii zůstane po většinu letošního roku blízko nule. Ve čtvrtek to prohlásil guvernér britské centrální banky Mark Carney. V dlouhodobém horizontu by nicméně podle Carneyho inflace měla vzrůst nad klíčová 2 %. Ze zveřejněné čtvrtletní zprávy o inflaci taktéž vyplývá, že BoE úrokové sazby začne zvyšovat až příští rok.
- Míra nezaměstnanosti v Řecku v listopadu stagnovala na 25,8 %, čekal se pokles na 25,7 %.
- Průmyslová výroba v eurozóně v prosinci klesla podle sezónně neočištěných údajů o 0,2 % meziročně, ačkoli se očekával 0,3% růst po listopadovém 0,8% poklesu (revidováno z -0,4 %). Po sezónním očištění meziměsíčně stagnovala, čekal se 0,2% růst po listopadovém 0,1% růstu (revvidováno z 0,2 %). V celé Evropské unii se průmyslová výroba meziměsíčně zvýšila o 0,1 % a meziročně vzrostla o 0,3 %. Za celý rok 2014 se průměrně produkce zvýšila meziročně o 0,6 % v eurozóně a o procento v celé EU.
- Ceny nemovitostí v žádaném centru Londýna v loňském roce vzrostly oproti roku 2013 o 33 %. Výsledkem je, že průměrná cena domu dosáhla 1,74 milionu liber.
- Člen Výkonné rady Evropské centrální banky (ECB) Peter Praet ve čtvrtek prohlásil, že opatření ECB si propracovávají cestu skrz trhy do reálné ekonomiky. Upozornil však na to, že každá země se musí na oživení ekonomiky v eurozóně podílet.
- Evropská centrální banka (ECB) zvýšila celkovou částku, kterou je v rámci programu nouzového financování ELA možné poskytnout řeckým bankám. Mechanismus byl rozšířen o zhruba pět miliard eur na 65 miliard eur, sdělily ve čtvrtek vládní zdroje agentury Reuters a samotná řecká centrální banka.
- Nová řecká vláda, která se pokouší dojednat mírnější podmínky splácení obřího dluhu mezinárodním věřitelům, se snaží posílit své vztahy se silnými partnery mimo Evropskou unii. Ve středu shodou okolností hledalo nové aténské vedení podporu v Rusku, kde se šéf řecké diplomacie Nikos Kotzias setkal se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Země vzhlíží i k Číně, premiér Alexis Tsipras totiž telefonicky hovořil s předsedou čínské vlády Li Kche-čchiangem.
- Případný státní bankrot Řecka a jeho odchod z eurozóny by pro zbytek měnové unie pravděpodobně neznamenal podstatnější problém a eurozóna by si s tím dokázala poradit. Uvedl to ve středu Moritz Kraemer, který v přední mezinárodní ratingové agentuře Standard and Poor's (S&P) řídí oddělení státních ratingů.
- U města Debalceve, které leží v Donbasu zhruba 58 kilometrů na severovýchod od Doněcku, se opět bojuje. Mluvčí vlády ve středu oznámil, že při útoku rebelů zemřelo 19 vojáků a 78 bylo zraněno.
- Na madridskou burzu Bolsa de Madrid vstupuje společnost Aena, skupina provozující nejvytíženější světovou síť letišť ve Španělsku. Jedná se o největší IPO od roku 2007. Akcie Aeny ve středu zpevňují o 17 %.
- Řecká vláda nehodlá dále jednat o privatizaci přístavů Piraeus a Thessaloniki, dvou největších v zemi. "Jednání o prodeji nebo privatizaci přístavů Piraeus a Thessaloniki byla zastavena," prohlásil v řecké televizi ve středu mluvčí vlády Gabriel Sakellaridis.
- Přímá provokace ze strany nové řecké vlády způsobuje, že německá vláda ztrácí ochotu Řecku pomoct. Novinářům to řekl Michael Fuchs, místopředseda parlamentního klubu CDU.
- Zisk nizozemské finanční skupiny ING v posledním čtvrtletí loňského roku kvůli jednorázovým vlivům klesl a nedostál očekáváním analytiků. Společnost ale ve středeční zprávě oznámila, že za letošní rok poprvé po sedmi letech navrhne znovu vyplatit akcionářům dividendy.
- Německý odborový svaz pilotů Vereinigung Cockpit (VC) vyhlásil na čtvrtek a pátek stávku v nízkonákladových aerolinkách Germanwings. Piloti chtějí práci zastavit kvůli pokračujícímu sporu o důchodový program letecké společnosti Lufthansa, mateřské firmy Germanwings. Zatím není jasné, zda bude mít stávka nějaký vliv na letecké spojení Německa s Českem.
- Pokud se nové řecké vládě nepodaří dojednat novou dluhovou dohodu s eurozónou, může hledat finanční pomoc jinde, například ve Spojených státech, Rusku nebo Číně. Uvedl to řecký ministr obrany Panos Kammenos.
- Nedávný odraz cen ropy ještě nezaručuje, že se tato strategická surovina dostala z klesajícího trendu a vyhne se naprostému cenovému kolapsu. V rozhovoru pro televizi CNBC to řekl Dennis Gartman, zakladatel a editor The Gartman Letter. Zdůraznil přitom, že nadále existuje značné riziko, že ceny ropy spadnou až ke dvaceti dolarům za barel.
- Finanční činitelé skupiny G20 posílí spolupráci v boji proti financování terorismu. Stojí to v návrhu závěrečného prohlášení z dvoudenní schůzky ministrů financí a guvernérů centrálních bank zemí G20. Kopii dokumentu získala agentura AFP.
- Japonský výrobce elektroniky Canon má zájem o převzetí švédského dodavatele technologií pro síťové video Axis za 2,8 miliardy dolarů. Pro Canon, který se snaží rozšířit své aktivity mimo klesající trh s fotoaparáty, jde o největší transakci svého druhu. Informovala o tom v úterý agentura Reuters.
- Itálie: Průmyslová výroba v prosinci stoupla meziročně o 0,1 % (odhad: -1,3 % po -1,9 % v lednu) a meziměsíčně o 0,4 % (odhad: 0 % po +0,3 %).
- Jednotky ukrajinské armády v úterý poblíž Mauripolu zahájily masivní útok na pozice proruských rebelů. Oznámil to předseda ukrajinské bezpečnostní rady SNBO Oleksandr Turčynov.
- Průmyslová výroba ve Spojeném království v prosinci meziročně vzrostla o 0,5 %. Čekalo se, že stoupne o 0,7 % po růstu o 1,1 % v listopadu. Meziměsíčně ale o 0,2 % klesla (odhad: +0,1 %, údaj za listopad revidován na 0 % z -0,1 %).
- Německá automobilka BMW v lednu zvýšila dodávky zákazníkům o sedm procent na rekordních 142 154 vozů. Firma, která je největším výrobcem luxusních automobilů na světě, zároveň dodala, že počítá s rekordním odbytem i v celém letošním roce. Prodej samotné značky BMW bez zahrnutí malých aut Mini a limuzín Rolls-Royce ale v lednu zaostal za konkurenčními značkami Audi a Mercedes-Benz.
- Řecká levicová vláda plánuje podniknout právní kroky proti zlatému dolu v severní části země, který provozují kanadští těžaři. V úterý to oznámil řecký ministr pro energetiku a přislíbil, že řecké zaměstnance dolu vláda ochrání.
- Největší švýcarská banka UBS v loňském roce zvýšila čistý zisk o zhruba 13 procent na 3,6 miliardy švýcarských franků. Firma v úterý rovněž oznámila, že se rozhodla ztrojnásobit dividendy.
- Jednání mezi řeckou vládou a evropskými lídry se vyostřují. Místopředseda poslaneckého klubu CDU Michael Fuchs v rozhovoru pro televizi Bloomberg prohlásil, že podmínky záchranného programu, které Řecku stanovila Trojka "musí být naplněny... To je velmi jednoduché." Řekové stále tvrdě odmítají prodloužení záchranného programu a jak premiér Tsipras, tak ministr financí Varufakis požadují přemosťovací podporu pro Řecko do konce května. Varufakis v pondělí dokonce prohlásil, že Evropská centrální banka (ECB) ztratila kontrolu nad monetární politikou a vyzval k tomu, aby byla Trojka rozpuštěna.
- Švýcarská větev britské banky HSBC dlouhá léta pomáhala svým bohatým klientům vyhýbat se placení daní a spravovala černá konta desítkám tisíc zákazníků z celého světa, včetně zločinců a obchodníků se zbraněmi, ale i známých podnikatelů, politiků a celebrit. Vyplývá to z výsledků investigativní práce desítek novinářů, kteří od loňského roku ověřovali údaje získané francouzským deníkem Le Monde a své reportáže nyní zveřejnili.
- K nezbytnému posílení globálního hospodářského růstu přispějí zejména strukturální reformy spolu s rozpočtovou a měnovou politikou. Před pondělním zahájením dvoudenní schůzky finančních činitelů skupiny G20 to uvedli ministři financí USA a Británie Jack Lew a George Osborne. Zasedání představitelů největších ekonomik vyspělého a rozvíjejícího se světa v Istanbulu by mělo určit hlavní priority v úsilí o urychlení slabého světového růstu.
- Rakouská finanční skupina Erste Group nabídne maďarské vládě a Evropské bance pro obnovu a rozvoj (EBRD), aby koupily podíl v divizi Erste v Maďarsku. Agentuře Reuters to v pondělí řekl mluvčí Erste Michael Mauritz. Nabídka je podmíněna tím, že Maďarsko provede změny v opatřeních pro finanční odvětví, podotkl také mluvčí skupiny, která ovládá Českou spořitelnu.
- Británie se připravuje na možný odchod Řecka z eurozóny. Země se podle mluvčího britského premiéra Davida Camerona začala intenzivněji připravovat na to, jak odrazit nebezpečí šíření krize mezi finančními trhy. Cameron v pondělí kvůli tomu jednal s představiteli ministerstva financí a britské centrální banky, potvrdil také podle agentury Reuters jeho mluvčí.
- Řecký záchranný program by měl být prodloužen o několik měsíců, aby se mohly zvýšit ekonomické a finanční vyhlídky země po destabilizující výměně vlády. Tvrdí to členové Britsko-helénské obchodní komory.
- Italský ministr financí Pier Carlo Padoan v pondělí smetl ze stolu kritiku svého řeckého protějšku a zdůraznil, že italský dluh je udržitelný a strukturální reformy nadále probíhají. Řecký ministr financí Janis Varufakis v neděli poznamenal, že by Itálie potřebovala pár lekcí ohledně národního dluhu. Italská vláda by se podle něj měla mít na pozoru, protože by mohla být po Řecku další obětí dluhu v eurozóně, jelikož její zadlužení je prý "neudržitelné". Jeho komentář vyvolal hněv italského ministra financí Piera Carla Padoana, který v neděli na svém twitterovém účtu napsal, že italský dluh je pevný a udržitelný a Varufakisovy poznámky byly nemístné.
- Německý výrobce luxusních automobilů Audi v lednu zvýšil prodej meziročně o více než desetinu na rekordních zhruba 137 700 vozů. Oznámila to v pondělí firma. K solidnímu výsledku jí pomohla poptávka po jejích vozech v Číně, Spojených státech a na domácím trhu v Německu. Audi tak v prvním měsíci roku z hlediska prodeje překonala svého domácího rivala Mercedes-Benz.
- Slovensko již nebude závislé na dodávkách ropy z Ruska. Slovenský premiér Robert Fico a jeho maďarský kolega Viktor Orbán v pondělí otevřeli zrekonstruovaný ropovod spojující obě země, kterým Slovensko dokáže pokrýt svou spotřebu ropy dovozem suroviny z oblasti Jaderského moře.
- Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker vzkázal řecké vládě, že nemá očekávat, že eurozóna jednoduše přijme všechny sliby, které levicová strana Alexise Tsiprase dala před volbami svým voličům ohledně omezování ekonomických reforem.
- Průmyslová výroba v Řecku v prosinci klesla meziročně o 3,8 % (listopad: +2,5 % revidováno z +2,3 %).
- Dárcovská konference pro Ukrajinu by se mohla uskutečnit v dubnu, míní evropský komisař pro sousedskou politiku Johannes Hahn. Novinářům v pondělí při příchodu na jednání s ministry zahraničí EU připomněl, že podmínkou jejího uspořádání je konkrétní plán reforem předložený vládou v Kyjevě ještě tento měsíc.
- Eurozóna: Důvěra investorů dle Sentix v únoru roste na 12,4 bodu z 0,9 bodu (odhad: 3 body).
- Německý přebytek zahraničního obchodu se v loňském roce díky nárůstu vývozu vyhoupl na nový rekord. V posledním měsíci roku se německý vývoz dostal na nové maximum. Pondělní údaje německého statistického úřadu naznačují, že největší evropská ekonomika nabrala ke konci roku na síle.
Výsledková sezóna
- Výsledky ThyssenKrupp v 1QFY2014/2015: Zisk na akcii 0,09 EUR (loni: 0,12 EUR), tržby 10 miliard EUR (odhad: 10,148 miliardy EUR).
- Největší světová ocelárna ArcelorMittal ve čtvrtém čtvrtletí snížila čistou ztrátu na 955 milionů dolarů. Společnost se potýkala s nižšími cenami oceli a železné rudy, které se snažila kompenzovat zvýšenými dodávkami oceli. Firma spolu s kvartálními hospodářskými výsledky v pátek oznámila, že v tomto roce očekává nižší zisk než loni. Trhy přitom počítaly se zlepšením.
- Britskému výrobci leteckých motorů Rolls-Royce klesl loni hrubý zisk o osm procent na 1,6 miliardy liber. O dalších až 13 % by se zisk mohl snížit v tomto roce, upozornila v pátek firma. Levnější ropa podle ní přinesla větší nejistotu na mnoho jejích trhů a pro řadu zákazníků. Rolls-Royce je druhým největším světovým výrobcem leteckých motorů po americké skupině General Electric.
- Německý automobilový koncern Volkswagen v lednu meziročně zvýšil prodej o 0,7 % na 817 600 vozů. Rekordní výsledky divizí Audi, Porsche a Škoda Auto byly kompenzovány poklesem odbytu u vlajkové značky VW. Tempo růstu prodeje celé skupiny tak zpomalilo z prosincových 2,7 %.
- Výsledky KBC Groep v 4Q2014: Čistý zisk 457 milionů eur (3Q2013: ztráta 294 milionů EUR), upravený čistý zisk 477 milionů EUR.
- Výsledky Commerzbank za 4Q příjemně překvapily, zisk 77 milionů EUR překonal odhad trhu 58,5 milionu EUR.
- Francouzský ropný gigant Total se ve čtvrtém čtvrtletí kvůli prudkému poklesu cen ropy propadl do ztráty 5,66 miliardy dolarů. V celém loňském roce se tak jeho čistý zisk snížil téměř o dvě třetiny na 4,24 miliardy dolarů. Společnost ve čtvrtek rovněž oznámila, že hodlá do konce letošního roku zrušit 2 000 pracovních míst, což odpovídá zhruba dvou procentům její celkové pracovní síly.
- Čistý zisk francouzské automobilky Renault za loňský rok vzrostl na 1,89 miliardy eur, více než trojnásobek výsledku předešlého roku. V letošním roce čeká firma další zlepšení zisku i tržeb, sdělil Renault ve čtvrteční zprávě.
- Zisk přední švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku vzrostl meziročně na více než trojnásobek a výrazně překonal očekávání analytiků. Banka ve čtvrteční zprávě rovněž nastínila, jak se chce vyrovnat se silným kurzem švýcarského franku.
- Výsledky Société Générale za 4Q2014: Bance meziročně vzrostl zisk o 79 % na 511 milionů EUR. Zisk za 4Q2014 bance meziročně vzrostl na 511 milionů EUR (+79 %). Příjmy stouply na 6,12 miliardy EUR (+7,5 %). Banka navrhuje z loňského zisku 2,69 miliardy EUR (+31,7 %) vyplatit dividendu 1,2 EUR/akcii oproti předchozím 1 EUR.
- Výsledky Voestalpine v 3QFY2014/2015: Čistý zisk 109,1 milionu EUR (odhad: 112 milionů EUR), tržby 2,7 miliardy EUR (odhad: 2,66 miliardy EUR).
- Výsledky Michelin za rok 2014: Čistý zisk 1,03 miliardy EUR (loni: 1,13 miliardy EUR), čisté tržby 19,55 miliardy EUR (loni: 20,25 miliardy EUR).
- Výsledky HeidelbergCement v 4Q: Provozní zisk 442 milionů EUR (odhad: 459 milionů EUR), tržby 3,3 miliardy EUR (v souladu s odhady).
- Výsledky Saab v 4Q: Čistý zisk 586 milionů SEK (loni: 281 milionů SEK), tržby 7,43 miliardy EUR (odhad: 7,28 miliardy EUR).
- Výsledky Metro v 1QFY2014/2015: Čistý zisk 404 milionů EUR (loni: 451 milionů EUR), tržby 18,3 miliardy EUR (meziročně -2,1 %).
Zdroj: Bloomberg