Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci měli navrch, americké akcie těžily z nadějí na podporu ekonomiky
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci měli navrch, americké akcie těžily z nadějí na podporu ekonomiky

Čtyři výrazně ziskové a jen jeden výrazně ztrátový den znamenají, že akciový index S&P 500 za týden celkově posílil o 3,84 % a zapsal do burzovních statistik druhou zelenou týdenní svíčku v řadě.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se posunul nad 50denní klouzavý průměr (3 380), a kontrolu nad trhem tak pro tuto chvíli převzali býci. Před 12 obchodními dny index testovala support na 3 200 a graf se překlápěl v medvědí. 50denní i 200denní klouzavý průměr roste a i další technické indikátory naznačují možnost dalšího růstu cen akcií.

Nejbližší rezistence je na hladině 3 600, nejbližší suport okolo 3 400. Důležitá podpora je až na 3 200, následuje support zesílený 200denním klouzavým průměrem na 3 100 a dále kulatá úroveň 3 000.

Jak podstatné jsou dividendy (nejen) pro americký akciový trh?
Investoři nakupující a držící vybrané dividendové tituly dobře vědí, co dělají. Není ale od věci si ukázat, jak "pracují" dividendy i pro ty investory, kteří se rozhodnou investovat do celých indexů.

VIX

Index volatility VIX prakticky stagnuje již čtyři týdny. Je na 25 bodech a prakticky mezi klouzavými průměry (v pátek těsně klesl pod 50denní, to ale zatím není významný moment). Příslibem pro akciové býky je to, že se index strachu drží pod 200denním klouzavým průměrem. Při pondělním růstu cen akcií o bezmála 2 % sice volatilita mírně vzrostla, i tak je ale vývoj VIX pro akcie nadále spíše býčím signálem.

Závěr

Na denním grafu indexu S&P 500 jsou vedle vlastního vývoje kurzu i další optimistické signály. Dokud index zůstane nad 3 400, platí pro akcie býčí výhled.

V příštím týdnu se nakonec nekoná druhá prezidentská debata, je ale vysoce pravděpodobné, že předvolební vyjádření a také pokračující tahanice o podporu ekonomiky budou nadále pro trhy dominantním faktorem.

O předpokládaném výrazném oživení hospodářství ve třetím kvartálu ale začnou také naplno referovat jednotlivé firmy v rámci výsledkové sezóny. Říjen je historicky volatilní měsíc a překvapení či zklamání v rámci výsledkových zpráv společností mohou tuto jeho pověst jen potvrdit.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 12. října
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 12. října a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 očekávají analytici oslovení agenturami Refinitiv a Bloomberg?
Americké akcie: Po skvělém druhém a solidním třetím kvartálu další růst?
Historie je na akciových trzích jednou z nejvíce přetřásaných věcí, zároveň ale všichni jedním dechem varují před přílišnou pozorností jí věnované. Americké akcie mají za sebou velice vydařené třetí čtvrtletí, jímž navázaly na vynikající čtvrtletí druhé, v němž přidaly 20 %. Co se v historii dělo po růstu hodnoty indexu S&P 500 o alespoň 15 % během kalendářního čtvrtletí v kvartálech následujících?