Týden na trzích podle burzovních grafů: Býčí útok na rezistenci indexu S&P 500 nevyšel
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býčí útok na rezistenci indexu S&P 500 nevyšel

Americké akcie v uplynulém týdnu zažily střídavé výkony. Zatímco technologický trh přidal přes procento a Dow necelé procento odepsal, index S&P 500 uzavřel na zelené nule (+0,01 %).

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se na začátku týdne posunul blíže k nejbližší rezistenci na 2 800, ale více toho nepředvedl. Další rezistence je na historických maximech okolo 2 875. Podstatné je, že benchmark zůstává bezpečně nad důležitým supportem 2 700, zesíleným 50denním klouzavým průměrem. Denní graf je tak v býčím nastavení a indikátory jsou pozitivní.

Předpověděl únorovou korekci a opět varuje: Znamení možného tržního krachu přibývá
Všeobecně solidní ekonomický výhled může na radarech investorů zakrývat potenciální problémy. Trh je volatilní a prudké pohyby oběma směry mohou narušit jeho křehkou rovnováhu. Rizikem je i enormní zadlužení, varuje Francesco Filia ze společnosti Fasanara Capital.

VIX

Index volatility VIX je stále nízko a pro akcie vysílá pozitivní signál. Je možná až příliš nízko, potřeboval by o kousek výše.

Závěr

Index VIX je hodně nízko, reakce na celní přestřelky by jej mohla rychle posunout výše. Platí tedy v podstatě totéž, co jsem psal před týdnem – denní graf indexu S&P 500 je v býčím nastavení, technické indikátory také, index se alespoň na chvíli posunul těsně pod 2 800. Přijde do konce června nějaký silnější zvrat? Formace svíček z posledních dnů a nízká volatilita v kombinaci s napětím v mezinárodním obchodu mohou vyvolat krátkodobý rozruch spojený s poklesem.

Lepší akciová nálada aneb Když se pragmatismus pere s emocemi
Není nic lepšího, než když vás trhy obohacují novými příběhy. Každý z nich vám dává možnost zamyslet se a hledat cenné ponaučení. Skvělé je, že je přirozeností trhu vám (občas bohužel draze zaplacené) lekce dávat neustále. Naposledy se to v obecném měřítku ukazuje právě v posledních dnech, píše analytik Jan Šumbera z České spořitelny.