Týden na trzích podle burzovních grafů: Medvědi se připomněli, americké akcie odepsaly téměř 3 %
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Medvědi se připomněli, americké akcie odepsaly téměř 3 %

Ve středu americký akciový index S&P 500 připomněl, že přehnaný optimismus není namístě, páteční seance to pak potvrdila. Celkově S&P 500 za týden odepsal 2,86 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 je od konce května v pásmu 3 000 až 3 200. V první polovině uplynulého týdne měl nakročeno k uzavření cenového odskoku na 3 200. K tomu ale nedošlo, testování rezistence v první třetině června se změnilo na současné testování supportu na spodní hraně pásma.

Na denním grafu se toho mnoho nezměnilo. S&P 500 je od konce května v 200bodovém (6%) rozpětí 3 000 až 3 200. 200- a 50denní klouzavý průměr jsou na podobné úrovni a zesilují support. Pokud by index pokračoval v sestupech, prolomil by podporu i oba klouzavé průměry. Pak by se změnil denní graf a medvědi by nově měli navrch.

Může nadvýkonnost amerických akcií pokračovat?
Uplynulá dekáda byla z pohledu amerických akcií mimořádně úspěšným obdobím. Nehrozí teď ale po strhující rally studená sprcha?

VIX

Index volatility VIX zakončil týden (opět) na zhruba stejné úrovni. Je nad 200- i 50denním klouzavým průměrem a pro akcie vysílá negativní signál.

Závěr

Index S&P 500 středečním a pátečním propadem naznačil, že atakování historických maxim není na pořadu dne. Pravděpodobnější je nyní testování supportu na 3 000. Po propadu indexu o více než 5 % 11. června se benchmark pod 3 000 dostal jen intradenně o dva dny později.

Nepříznivý vývoj z uplynulého týdne by mohl být náznakem změny nálady. Pokračující omezení výplat dividend a zpětných odkupů akcií bank nebo zastavení výdajů na reklamu na sociálních sítích s dopady (nejen) na akcie Facebooku ji v žádném případě nepodpoří.

Akciový trh a růst nerovnosti: Fed (ne)má na vybranou, cena je ale vysoká
Nerovnost byla ve Spojených státech obrovská již před vypuknutím pandemie. Rostoucí akciový trh ji ale díky penězům, kterou do systému pumpují vlády a centrální banky, ještě prohlubuje, protože investice do akcií jsou rozšířené především mezi bohatými, píše zpravodajský web CNN Business.