Výhled vývoje pro zlato, korunu a euro
|

Výhled vývoje pro zlato, korunu a euro

Zlato, eurodolar a kurz koruny z pohledu technické analýzy.

Technická analýza Zlato EUR/USD EUR/CZK

Zlato

Zdá se, že existuje prostor pro další růst. Hladina odporu 1 743 USD by mohla být dočasnou překážkou.

Zlato - technická analýza

Poznámka komoditního stratéga Oleho Hansena ze Saxo Bank k cenám zlata:

Po čtyřech týdnech poklesů vystřelilo zlato a stříbro po amerických volbách nahoru. Jakmile zlato dosáhlo důležité podpory pod 1 670 USD, kterou však neprorazilo, začali spekulanti přehodnocovat své dlouhé pozice, což vedlo k jejich redukci o jednu čtvrtinu během předchozích čtyř týdnů. Stojí za zmínku, že během tohoto období likvidace dlouhých pozic se nezvýšil objem pozic krátkých, což ukazuje na zásadní nezájem o spekulaci na pokles u žlutého kovu.

Tato výše zmíněná likvidace připravila stříbro i zlato k reakci na změnu v technickém i fundamentálním výhledu a věříme, že cesta nejmenšího odporu bude v následujících týdnech směřovat nahoru. Jakmile zlato nalezlo podporu nad 1 700 USD, měl by pohyb nad 1 740 otevřít cestu k důležité rezistenci na 1 800 USD, kde došlo během posledního roku třikrát ke korekci.

Spekulativní pozice ve zlatě

Zlato: Investice pro nejisté investory?!
Žádná jiná investice neprošla testem času tak úspěšně jako zlato. Díky tomu je považováno za jedno z nejlepších finančních zajištění proti nepříznivým ekonomickým podmínkám. Jak a od koho je mohou drobní investoři nakoupit a kolik je investice bude stát na poplatcích? A jaký čekat vývoj ceny tohoto vzácného kovu v krátkodobém i dlouhodobém horizontu? Nejen na tyto otázky odpovídali šéfredaktorovi Investičního webu Jaroslav Brychta (X-Trade Brokers), Patrik Hudec (Zlatý fond ČP Invest) a Kamil Kresta (Česká mincovna Aurum).

EURCZK

Momentum se změnilo na jasně prorůstové, ale RSI je téměř překoupený (z hlediska eura), takže roste pravděpodobnost konsolidace nebo korekce. Hladina 25,45 by mohla takový vývoj odstartovat.

EURCZK - technická analýza

Anketa: Euro, koruna a dolar do konce roku a na jaře pohledem českých investičních profesionálů
Kdo se v tom má vyznat? V Evropě pokračuje dluhová krize, která dopadá na ekonomický růst, ve Spojených státech centrální banka uvolňuje měnovou politiku, nejnižší možné sazby drží i ČNB. Jak na tom budou koruna a dolar vůči euru na konci roku a v prvním pololetí 2013? Zeptali jsme se českých investičních odborníků.

EURUSD

Jak vývoj momentových indikátorů, tak proražení klouzavých průměrů podstatně zvýšilo pravděpodobnost upevnění klesajícího trendu. Téměř přeprodané RSI však může alespoň dočasně další pokles zbrzdit.

EURUSD - technická analýza

A na závěr ještě výhled pro hlavní světové měny z dílny analytiků GE Money Bank:

Výhled hlavních světových měn
Zdroj: Česká spořitelna