Šance na solidní zisk? Společnosti se nebojí bankrotů a vydávají dluhopisy
|

Šance na solidní zisk? Společnosti se nebojí bankrotů a vydávají dluhopisy

V prvním čtvrtletí vydaly společnosti ve světě podle údajů agentury Bloomberg dluhopisy za 1,14 bilionu dolarů, což je těsně pod rekordem 1,16 bilionu z prvního čtvrtletí 2009. Na meziroční bázi šlo o zvýšení o 14 %.

Státní dluhopisy Úrokové sazby

Ve Spojených státech bylo vydáno rekordních 427 miliard USD ve firemních dluhopisech. Firmy se snaží využít nízké úrokové sazby. Požadované výnosnosti podnikových dluhopisů s investičním ratingem poklesly ve Spojených státech na začátku března na historické minimum 3,4 %.

Investorům se podnikové dluhopisy líbí, protože riziko bankrotů prudce klesá. Agentura Moody's předpovídá na letošní rok míru bankrotů dluhopisů se spekulativním ratingem na relativně nízké úrovni 2,6 %.

Bojíte se letos akcií nebo zlata? Zkuste firemní dluhopisy
Češi si v několika posledních letech oblíbili především dlouhodobé investování do akcií a akciových fondů. V současné nejisté době je ovšem nutné pečlivě vybírat, trh nabízí i další možnosti. Jsou jimi například korporátní dluhopisy a jejich fondy, které také dokáží nabídnout zajímavé výnosy, a zachovat přitom přijatelnou úroveň rizika.

Spoříte na důchod? Tato strategie funguje!
Věřili byste, že portfolio jednoduše zkonstruované ze dvou druhů aktiv může nabízet stejné reálné výnosy během recese i během expanze? Reportér Jeff Sommer z New York Times upozornil na nedávnou studii fondu Vanguard nazvanou "Recese a výnosy z balancovaných portfolií". Studie analyzovala akciový trh a index kvalitních firemních dluhopisů (high grade) v letech 1926 až 2009.

Zdroj: Colosseum