Burzovní kalendář 21. 10. - 25. 10. 2013
|

Burzovní kalendář 21. 10. - 25. 10. 2013

Americké úřady začnou zveřejňovat zpožděná data, hned v úterý přijdou na řadu údaje z amerického trhu práce za září. Pokračuje výsledková sezóna, čísla o hospodaření odhalí třeba Microsoft. Evropa zveřejňuje indexy nákupních manažerů. V Česku zveřejní jako první z burzy výsledky petrochemický Unipetrol a ke konci týdne již se pozornost všech upne k předčasným parlamentním volbám.

Investiční a ekonomický výhled

Spojené státy

21/10 - 25/10 Výsledková sezóna (McDonald's, Kimberly-Clark, Eli Lilly, Boeing, Caterpillar, AT&T, Colgate-Palmolive, Ford Motor, Amazon.com, Microsoft, Procter & Gamble, Moody's)

21/10 Prodeje existujících domů

22/10 Změna počtu pracovních míst a celková míra nezaměstnanosti

22/10 Index výrobní aktivity richmondského Fedu

22/10 Index aktivity chicagského Fedu

23/10 Indexy vývozních a dovozních cen

23/10 Index cen domů

24/10 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

24/10 Předběžný index nákupních manažerů (Markit PMI)

24/10 Prodeje nových domů

24/10 Index výroby kansaského Fedu

25/10 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby

25/10 Index spotřebitelské důvěry michiganské univerzity

Americkým politikům se podařilo odložit rozpočtovou krizi a poslat burzu na rekordy. Indexy po dočasném vyřešení problémů s dluhovým stropem a financováním vlády zažily nejlepší týden za poslední tři měsíce a S&P 500 se vyšplhal na nejvyšší hodnoty v historii. Za týden vzrostl index Dow o 1,07 % na 15 398,36 bodu, S&P 500 o 2,41 % na 1 744,42 bodu a Nasdaq o 3,23 % na 3 914,28 bodu.

"Index S&P 500 vytváří nová intradenní maxima i zavírací ceny. Indikátory jsou v býčím nastavení. Cena od obratu na 1 645 bodech posílila během osmi obchodních dní skoro o 100 bodů a korekce by při současném vývoji byla přirozená. Nejbližší support je nyní na předchozích maximech v zóně 1 730, potom na 1 710 a 1 690 až 1 680 bodech," píše ve svém pravidelném komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Od problémů s financováním vlády se pozornost investorů opět přesouvá k reálným datům. Burzou tak bude hýbat probíhající výsledková sezóna, která je v plném proudu, po znovuotevření amerických úřadů se čeká i smršť makrodat.

"Investoři se mohou poté, co přežili spory ve Washingtonu a růst sazeb dluhopisů, cítit nepřemožitelní," říká Brian Jacobsen, hlavní portfoliový stratég Wells Fargo Funds Management. "Jenže důsledky toho se mohou teprve projevit a investoři mohou začít vybírat zisky s tím, jak se bude zhoršovat výhled na čtvrtý kvartál."

Očekávání pro růst zisků jsou zatím na vysokých 10,3 %, očekává se však, že se budou snižovat. "Nestarám se tolik o výsledky za 3Q. Mnohem důležitější je, co analytici udělají s odhady na 4Q," říká Jacobsen.

Dosavadní výsledky firem zatím hnaly burzy vzhůru. Investory potěšila především čísla Googlu, jehož akcie díky tomu vyrostly v pátek o téměř 14 % a poprvé v historii prolomily hranici 1 000 USD za akcii. Cenné papíry banky Morgan Stanley v pátek posílily o 2,63 % poté, co banka reportovala výsledky za minulé čtvrtletí, které investory příjemně překvapily.

V příštím týdnu trhy čeká záplava dalších výsledků. Čísla o hospodaření zveřejní třeba McDonald's, Boeing nebo Microsoft. Více o očekávaných výsledcích firem se dozvíte ZDE.

Kromě toho začnou americké úřady zveřejňovat statistiky, které byly kvůli nefungování americké vlády pozdrženy. Hned v úterý bodu odhalena veledůležitá čísla o zaměstnanosti v září, která jsou podstatná pro rozhodování americké centrální banky Fed o dalším nastavení měnové politiky.

Statistická lavina: Podívejte se, kdy americké úřady zveřejní odložená klíčová data
Příští týden se strhne statistická lavina. Důležitá data z trhu práce budou zveřejněna v úterý. Kdy se trhy dočkají dalších statistik?

Pozornost se tak opět stočí na centrální banku, tedy především na to, kdy začne omezovat podporu ekonomiky. "Je téměř jisté, že ani na říjnovém zasedání FOMC nedojde k zahájení ukončování kvantitativního uvolňování. Důvodem jsou jednak negativní dopady krize na ekonomiku, a jednak právě zpoždění ve zveřejňování důležitých údajů kvůli zastavení financování vlády," říká analytik z České spořitelny Ľuboš Mokráš.

Zveřejněná data tak podle něj názor Fedu na říjnovém zasedání velmi pravděpodobně neovlivní, ale mohou ovlivnit názor trhu na to, jak bude postupovat Fed v delším časovém horizontu. Tím mohou ovlivnit vývoj na trzích.

Čtyři neprůstřelné dividendové tituly
Některé akcie nadnárodních dividendových firem mohou přinést slušné a "bezpečné" výnosy.
3 věci, které znervózňují Marca Fabera více než dluhový strop
Američtí politici se ve středu dohodli na odložení řešení problémů s dluhovým stropem a financováním vlády. Známý investor Marc Faber však tvrdí, že pro akcie jsou důležité úplně jiné události.
Pádný argument pro pokračování kvantitativního uvolňování od Janet Yellenové
Většina Fedu je pro omezení kvantitativního uvolňování ještě v roce 2013 a jeho postupné ukončení, drobná žena, která má v únoru stanout v čele centrální banky USA, má ale obavy o jeden z pilířů americké ekonomiky, konkrétně zaměstnanost.
Proč při rozhodování o akciích naslouchat miliardářům
V posledních týdnech řada portfoliomanažerů velkých fondů mluví o spekulativní horečce na trhu. Dokonce i věčný optimista Warren Buffett si postěžoval, jak je v poslední době těžké najít na trhu atraktivní příležitosti. Miliardáře se přitom vyplatí následovat.
Zlato a tři slova, která vystihují západní ekonomickou politiku
Navzdory téměř 17 bilionům argumentů proti existují stále investoři, kteří věří, že jsou dluhopisy nejzadluženější země na světě - USA - bezriziková investice. Nad tématem se zamýšlí Tim Price, investiční ředitel britské PFP Wealth Management.
Katastrofa v USA odvrácena. Ale co čeká trhy dál?
Je to nepochybně velice dobrá zpráva – Kongres se dohodl na dočasném zrušení dluhového stropu a znovuotevření vlády. Zákonodárci tak alespoň na čas odvrátili krizi, kterou sami vyvolali, a zabránili tak další recesi v USA. Jenže nejde o žádnou koncepční dohodu, jen oddálení nevyhnutelného. Na co se tedy investoři mají v následujících měsících připravit?

Evropa

21/10 - 25/10 Výsledková sezóna (SAP, Novartis, Heineken, Iberdrola, GlaxoSmithKline, Credit Suisse, Daimler, Banco Santander, BASF, Volvo, Electrolux)

21/10 Německo - index výrobních cen

21/10 Itálie - průmyslové objednávky

23/10 Spojené království - zápis z jednání Bank of England

23/10 Eurozóna - spotřebitelská důvěra

23/10 Španělsko - obchodní bilance

24/10 Španělsko - míra nezaměstnanosti

24/10 Eurozóna, Německo a Francie - index nákupních manažerů ve výrobě a ve službách (FLASH Markit)

24/10 Itálie - spotřebitelská důvěra

25/10 Španělsko - index výrobních cen

25/10 Německo – index podnikatelského klimatu (Ifo)

25/10 Itálie - maloobchodní tržby

25/10 Spojené království - HDP

Evropské akcie rostly druhý týden v řadě. Za celý týden FTSE 100 vzrostl o 2,09 %, francouzský CAC 40 o 1,57 % a německý DAX o 1,61 %. Celoevropský index Stoxx 600 vzrostl o 2,2 % na 318,47 bodu. Akciový index tak rostl sedm dní v řadě, což je nejdelší růst v tomto roce. Index posiloval i díky tomu, že se zákonodárci v americkém Kongresu domluvili na dočasném suspendování dluhového stropu a odvrátili hrozbu platební neschopnosti země. Tento měsíc index vzrostl o 2,6 %.

"Dohoda na poslední chvíli byla očekávaná. Lze čekat pokračování současného trendu. Trh bude odkládat všechny myšlenky na rozpočtové problémy USA až do další uzávěrky řešení sporu kolem dluhového stropu," říká Benedict Götte ze švýcarské společnosti Compass Capital.

V týdnu byla zveřejněna i důležitá pozitivní makrodata. Německý konjunkturální index ZEW pozitivně překvapil růstem na 52,8 bodu. Čekala se stejná hodnota jako v září, tedy 49,6 bodu. Index je tak nejvýše od dubna 2010, a to přes nejistotu související s globálními faktory (fiskálními problémy v USA nebo napětím na Středním východě). Potvrdil tak solidní stav německé ekonomiky a prostor pro případné další zlepšení její výkonnosti.

Průmyslová výroba v eurozóně v srpnu nečekaně vyskočila nahoru. Meziměsíčně vzrostla o 1 %, přestože analytici očekávali mírnější růst o 0,8 % po červencovém propadu. Stavebnictví na druhou stranu jak v ČR, tak i v Evropě prochází dlouhodobým útlumem. Ukázala to čtvrteční data o stavební výrobě v eurozóně. Stavebnictví se tak stále nevzpamatovalo po americké hypotéční krizi, která srazila finanční a v řadě zemí i realitní trhy na kolena.

V příštím týdnu bude po indexu ZEW zveřejněn v Německu i podnikatelský index Ifo. O stavu evropské ekonomiky více napoví předběžné indexy nákupních manažerů ve službách a v průmyslu v eurozóně. V Británii budou zveřejněny údaje o vývoji HDP. Zajímavé pak bude sledovat španělskou nezaměstnanost. Podle vlády se vyhlídky španělské ekonomiky přitom zlepšují.

I v Evropě pokračuje výsledková sezóna. Na řadě jsou firmy jako Novartis, Heineken, BASF nebo Volvo. Více o očekávaných výsledcích firem se dozvíte ZDE.

Co si o dalším vývoji na trzích myslí makléř z brokerjetu ČS Patrik Komárek?

Katastrofické dluhopisy jsou stále populárnější
Potom, co hurikán Sandy zasáhl New York a způsobil městu významné škody, začaly pojišťovny odmítat pojišťovat rizika spojená s velkou vodou. New York tak musel zaklepat na dveře Wall Street.
Doušek optimismu: Co může trh do konce roku potěšit a jak na víru v lepší zítřky sázet?
Špatných zpráv bylo dost. Namísto katastrofických scénářů a titulů poslední záchrany jsem se proto rozhodl ostřílených expertů zeptat na opak: Které zprávy z domova i ze světa by mohly investory potěšit? A které investiční strategie a investice se jim i proto nyní líbí? Z odpovědí ekonoma ERA Poštovní spořitelny Jana Bureše a akciového analytika z BH Securities Petra Hlinomaze vyplývá, že existují důvody k optimismu. Jejich sázky jsou pak mixem tradičně bezpečných přístavů, jako je například dolar, a adrenalinových zážitků tipu IPO Twitteru.
Politici a politikaření: Jak investovat, ale přitom se z nich nezbláznit (Nick Beecroft, C-View)
Divoké hádky amerických republikánů a demokratů o způsob řešení rozpočtové krize zabrnkaly investorům na nervy. Stejně tak jim hladina adrenalinu v krvi opakovaně stoupá kvůli politikaření v Evropě. Podle manažera hedgeového fondu C-View Nicka Beecrofta by se s tím měli naučit žít. Politická nestabilita je vedlejším produktem ekonomické krize, který ji nakonec možná přežije. Nejen proto je svět stále zranitelný.
Recept na vysoké zisky od zakladatelky miliardového fondu
Hedgeové fondy musely kompletně změnit strategii, aby mohly vydělávat, říká zakladatelka Verdi Capital Kateřina Zychová. Jakou investiční strategií se řídí a kde nyní vidí investiční příležitosti?

Asie

21/10 - 25/10 Výsledková sezóna (China Mobile, Samsung)

21/10 Japonsko - obchodní bilance

21/10 Japonsko – vývoz a dovoz

21/10 Japonsko – index aktivity ve všech sektorech

22/10 Čína – zářijové ceny nemovitostí

24/10 Čína – předběžný index nákupních manažerů ve výrobě (HSBC/Markit PMI)

25/10 Japonsko – index spotřebitelských cen

Pozitivní data přišla koncem týdne z čínské ekonomiky. Ta ve třetím čtvrtletí zrychlila růst. Hrubý domácí produkt od července do září meziročně vzrostl o 7,8 % oproti růstu o 7,5 % v předešlém čtvrtletí. Další zpráva ukázala, že čínská průmyslová výroba v září rostla v souladu s odhady meziročně o 10,2 %, zatímco maloobchodní tržby mírně zaostaly za očekáváním a vzrostly meziročně jen o 13,3 % oproti odhadu 13,5 %.

Další zajímavá data o čínské ekonomice přinese i příští týden. Především to bude ve čtvrtek předběžný index nákupních manažerů. Důležitá čísla o aktivitě ve všech sektorech přijdou i z Japonska.

Česká republika

23/10 Unipetrol - hospodářské výsledky za 3Q2013

24/10 Spotřebitelská a firemní důvěra

V uplynulém týdnu burza opět posílila, když index PX proti minulému pátku stoupl o 2,7 % na 989,08 bodu. Nejvíce rostly akcie CME, největší pokles zaznamenaly akcie Orka.

Z domácích firem zaujala Telefónica C.R., kde se objevily informace, že mateřská společnost uvažuje o strategické budoucnosti svého 69,4% podílu. V rozhovorech o případném prodeji figuruje domácí skupina PPF. Titul zakončil týden na 309 Kč o 2 % silnější. Právě spekulace na případnou prodejní cenu výrazně ovlivňovaly obchodování. "Naším názorem je vyčkat si na případnou prodejní cenu, která by měla být následně nabídnuta v povinném odkupu minoritním akcionářům. Současné úrovně pro nás nepředstavují zajímavou investiční příležitost," říká hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

"Budoucí vývoj by mohl vést k další slabé výkonnosti akcií Telefóniky C.R. - neznámé ceny za kmitočty, nebezpečí vstupu nového subjektu na trh (o aukci frekvencí se ucházejí dva nové subjekty) a možnost vyšší daně z firemních zisků. Pochybujeme, že by se našel kupec dříve, než tyto faktory budou vyjasněny. Pokud k tomu dojde v následujících týdnech nebo měsících, mohla by se kupní cena snížit. Na současné ceně tak doporučujeme investorům realizovat zisky," přidává se Vera Sutedja, analytička z Erste Group Bank.

Těžební NWR oznámila provozní údaje, kde nejvýznamnější informací byly nasmlouvané prodejní ceny koksovatelného uhlí na čtvrtý kvartál. Dohodnuté ceny dosahují 101 EUR/t, což znamená 11% mezikvartální růst. Produkční výhled byl potvrzen. Titul zakončil páteční seanci na 28,5 Kč o 0,5 % za týden silnější.

V případě CME zaujala informace o zdražování reklamy o 5 % v příštím roce na TV Nova, což je níže než dříve v tisku diskutovaných 10 %. Současně bude nabídnuto slevové schéma, které umožní nulový či záporný konečný vývoj cen. "Vedle toho nadále dochází k rozsáhlé obměně managementu, což chápeme jako výraznější posílení vlivu majoritního vlastníka Time Warner na chod společnosti," říká Vaníček. Akcie zakončila týden na 112,9 Kč silnější o 5,4 %. CME se tak stala v minulém týdnu nejvíce rostoucí společností. Celý tento růst však nabrala během pátečního obchodování.

Pegas Nonwovens se již obchoduje bez dividendy 1,05 eura, to samé je u společnosti Tatry Mountain Resorts (TMR), kde snížení základního jmění představovalo 26 eur/akcii. Akcie v reakci na to ztratily přes 50 %, což odpovídá vyplácené dividendě.

Příští týden startuje výsledková sezóna také na pražské burze. Začíná ji ve středu Unipetrol. "Zde čekáme na provozním zisku EBIT +100 milionů Kč, což by měla být po dosavadních ztrátách poměrně pozitivní informace. Ani tak však neočekáváme výraznější reakci trhu," říká Vaníček.

Nejsledovanější událostí na domácí scéně však budou víkendové předčasné parlamentní volby. "I když se průzkumy v absolutních číslech málokdy shodují s volební realitou, domníváme se, že příští vláda bude levicová," říká analytik z České spořitelny Martin Lobotka.

Hlavní dopad na české akciové tituly by mělo podle něj potenciální zavedení speciální 25% až 30% sazby daně pro telekomunikační, bankovní a energetické tituly, které ve svém programu zmiňuje sociální demokracie.

"Očekáváme, že případné změny v dani z příjmu právnických osob by mohly být zavedeny až od roku 2015, protože implementace již od roku 2014 je vzhledem k časové tísni nerealistická. Pro české blue chips, které v rámci Erste pokrýváme, by mělo zvýšení sazby daně z příjmů z 19 % na maximální úroveň 30 % negativní dopad na očekávaný EPS 2015 v rozmezí 12,5 až 13,8 %, přičemž na cílové ceny by negativní dopad byl v rozmezí 9,6 až 16 %," říká Lobotka.

Investoři, těšte se po volbách. Co pro vás chystají Kalousek, Babiš nebo Mládek?
Vyšší firemní daně, státní banka, zrušení daně z dividend - to všechno se může po volbách stát realitou. Záleží na tom, které strany sestaví vládu. Co ale politici skutečně po volbách chystají? V exkluzivní anketě oslovil Investiční web politiky významných stran a uskupení - Andreje Babiše z hnutí Ano, Jana Mládka z ČSSD, Pavla Bělobrádka z KDU-ČSL, Jiřího Dolejše z KSČM, Martina Kubu z ODS, Zakaríu Nemraha z SPOZ, Miroslava Kalouska z TOP 09 a Tomia Okamuru z hnutí Úsvit přímé demokracie.
Současný velký měnový experiment? Obávám se, že negativa převáží, říká Eva Zamrazilová (ČNB)
Návrat k takzvanému normálu si vůbec nedovedu představit. Na cestě k němu totiž číhá řada neznámých a každá z nich může způsobit pořádný otřes. Jisté je, že nás ve střednědobém horizontu čeká pomalejší růst, v případě českého HDP půjde v průměru o 3 % ročně. Až na konci dekády se dozvíme, zda se vyplatily bezprecedentní měnové hrátky, které mnohé centrální banky během krize spustily, říká v otevřeném rozhovoru členka bankovní rady České národní banky Eva Zamrazilová.
Mateusz Zawada (Wood & Company): Sázky na region CEE se vyplatí, svět ho nedoceňuje. Líbí se mi i CME
České a polské mediální tituly budou brzy v kurzu. Domácnosti ve střední Evropě totiž podle všeho začnou více utrácet, což rozpohybuje trh s reklamou. Z toho budou těžit CETV, Polsat nebo TVN, říká akciový stratég z londýnské WOOD & Company Mateusz Zawada. Vyšší než očekávaný růst středoevropských ekonomik by měl podle něj v dohledné době polít živou vodou i další sektory, například banky.
Jiří Hrabal (ING IM): Akcie ČEZ jsou stále výhodnou investicí, prodej koksovny ze strany NWR byl naopak chyba
Portfoliomanažer Jiří Hrabal z ING Investment Management hodnotí vliv prodeje koksovny vlastněné skupinou NWR a nabízí výhled pro akcie ČEZ.
CME: Akcie mediální společnosti mají šanci na růst
Makléř Aleš Jandejsek z brokerjetu ČS na základě technické analýzy vysvětluje, že by mohla brzy přijít doba, která bude vhodná pro nákup akcií společnosti CME.
Investiční večer se z důvodu nemoci ruší
Investiční večer o dopadech předčasných parlamentních voleb na trhy se z důvodu nemoci ruší. Zájemcům se tímto omlouváme. Redakce Investicniweb.cz.
Facebook hlásí, že bude mazat nepravdy o vakcínách na covid-19
18:19

Facebook hlásí, že bude mazat nepravdy o vakcínách na covid-19

Společnost Facebook ve čtvrtek oznámila, že začne na svých platformách mazat dezinformace o vakcínách na covid-19....
Facebook Koronavirus
Evropské akcie si ve čtvrtek opět skončily smíšeně, hlavním důvodem…
Evropské akcie si ve čtvrtek opět skončily smíšeně, hlavním důvodem…
18:00

Evropské akcie si ve čtvrtek opět skončily smíšeně, hlavním důvodem nejistoty byl brexit

Akcie na západoevropských trzích ve čtvrtek opět skončily se smíšenými výsledky. Hlavním faktorem, který přinesl...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Pražská burza poprvé v tomto týdnu rostla
Pražská burza poprvé v tomto týdnu rostla
16:50

Pražská burza poprvé v tomto týdnu rostla

Pražská burza po třech dnech poklesu ve čtvrtek otočila směr. Index PX posílil o 0,45 procenta na 966,04 bodu. V...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Ryanair si objednal dalších 75 letadel Boeing 737 MAX
16:44

Ryanair si objednal dalších 75 letadel Boeing 737 MAX

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair si objednala dalších 75 letadel Boeing 737 MAX v katalogové hodnotě...
Doprava Boeing
USA: Aktivita v nevýrobním sektoru v listopadu nenadchla
16:00

USA: Aktivita v nevýrobním sektoru v listopadu nenadchla

Index nákupních manažerů mimo výrobní sektor od Institute of Supply Management dosáhl v listopadu hodnoty 55,9 bodu....
Americká ekonomika Indexy nákupních manažerů (PMI)
S&P Dow Jones Indices začne sestavovat indexy pro kryptoměny
15:19

S&P Dow Jones Indices začne sestavovat indexy pro kryptoměny

Společnost S&P Dow Jones Indices začne v příštím roce sestavovat indexy pro kryptoměny. Stala se tak dalším finančním...
Indexy S&P 500 Dow Jones
EU zvažuje krizový fond bez Maďarska a Polska
14:46

EU zvažuje krizový fond bez Maďarska a Polska

Evropská komise by v případě pokračování rozpočtové krize, kdy Budapešť a Varšava blokují dohodu o budoucí podobě...
Evropská unie Rozpočet Maďarsko
Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA po dvou týdnech růstu…
14:30

Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA po dvou týdnech růstu klesl

O podporu v nezaměstnanosti požádalo v USA v týdnu do 28. listopadu nově 712 tisíc lidí. Oznámilo to ve čtvrtek...
Spojené státy americké (USA) Pracovní trh Nezaměstnanost
Studie: Schválené změny daní zvýší růst ekonomiky o 0,9 procentního…
14:18

Studie: Schválené změny daní zvýší růst ekonomiky o 0,9 procentního bodu

Aktuálně Sněmovnou schválené změny daní v podobě zrušení superhrubé mzdy, zavedení sazeb daně z příjmu 15 a 23...
Česká ekonomika Hospodářský růst Daně
Ze světa investičních doporučení (3. prosince)
13:30

Ze světa investičních doporučení (3. prosince)

Které akcie si ve čtvrtek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Evropské akcie Investiční doporučení
Eurozóna: Maloobchodní tržby v říjnu překonaly očekávání
11:02

Eurozóna: Maloobchodní tržby v říjnu překonaly očekávání

Maloobchodní tržby v eurozóně se v říjnu zvýšily výrazněji, než se očekávalo. Přispěl k tomu zejména silný růst...
Eurozóna Evropská ekonomika Maloobchod
Podnikatelská aktivita v eurozóně v listopadu prudce oslabila
Podnikatelská aktivita v eurozóně v listopadu prudce oslabila
10:37

Podnikatelská aktivita v eurozóně v listopadu prudce oslabila

Podnikatelská aktivita v eurozóně v listopadu prudce oslabila, reagovala na obnovené plošné uzávěry ekonomik kvůli...
Evropská ekonomika Eurozóna Indexy nákupních manažerů (PMI)
Asijské akcie zakončily čtvrteční seanci převážně v plusu, pod nulou…
Asijské akcie zakončily čtvrteční seanci převážně v plusu, pod nulou…
10:30

Asijské akcie zakončily čtvrteční seanci převážně v plusu, pod nulou zůstala jen Čína

Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří ve čtvrtek skončilo většinou v plusu. Pod nulou uzavřel jen čínský...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii
Slovenský maloobchod si v říjnu polepšil, další sektory propadly
09:18

Slovenský maloobchod si v říjnu polepšil, další sektory propadly

Tržby slovenského maloobchodu v říjnu stouply meziročně o 2,8 %, tempo růstu ale kleslo ze zářijových 5,8 %, což byl...
Slovensko Maloobchod