Burzovní kalendář (7. 7. - 11. 7. 2014)
|

Burzovní kalendář (7. 7. - 11. 7. 2014)

V USA bude zveřejněn zápis z jednání FOMC, v Evropě vychází německá či francouzská inflace a ve čtvrtek zasedá Bank of England. Údaje o inflaci a průmyslové výrobě odhalí i ČR.

Investiční a ekonomický výhled

USA

(8/7 až 11/7 Výsledková sezóna - Alcoa, Wells Fargo)

8/7 JOLT (duben: 4,45 milionu)

9/7 Počet žádostí o hypotéku

9/7 Zápis z jednání FOMC

10/7 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (odhad: 315 tisíc nových, předchozí: 315 tisíc nových a 2,579 milionu pokračujících)

10/7 Podnikové zásoby (odhad květen: +0,6 % meziměsíčně, duben: +1,1 % meziměsíčně)

11/7 Měsíční zpráva o rozpočtu

Uplynulý týden přinesl na americké burze nové rekordy. Index Dow přitom nejenže dosáhl historického maxima, ale také poprvé v historii překonal hranici 17 000 bodů. Během čtvrtka vzrostl na nové historické maximum 17 074,65 bodu a uzavřel s týdenním ziskem 1,28 % na 17 068,26 bodu. Také širší S&P 500 během čtvrtka přepisoval historii, své intradenní maximum posunul na 1 985,59 bodu a uzavřel s týdenním ziskem 1,25 % jen mírně níže na 1 985,44 bodu. Technologický Nasdaq za týden posílil o 2 % na 4 485,92 bodu.

V novém týdnu na sebe pozornost začne poutat výsledková sezóna za 2. čtvrtletí. Ta začne neoficiálně v úterý tradičně čísly producenta hliníku Alcoa. Očekává se, že firma zvýší zisk na akcii na 0,123 USD. Mnohem více budou investoři sledovat v pátek první reportující banku Wells Fargo, která by mohla naznačit tón výsledků celého finančního sektoru. Od ní se čeká mírné zvýšení zisku na akcii na 1,007 USD. Přehled očekávaných výsledků v druhém červencovém týdnu najdete ZDE.

"Sentiment trhu by nicméně spíše mohl být ovlivněn zápisem ze zasedání FOMC, který bude uveřejněn ve středu. Očekává se, že bude odrážet výroky šéfky Fedu Janet Yellenové z tiskové konference, kde řekla, že úrokové sazby zůstanou na nule ještě po delší dobu po ukončení nákupů aktiv, které se čeká na konci letošního roku," říká Pavel Ryska z J&T Banky.

Yellenová potěšila trhy svým projevem ve středu, když prohlásila, že není potřeba měnit kurz měnové politiky, aby Fed odstranil nerovnováhy ve finančním systému. Investoři tak nemají důvod se domnívat, že by Fed začal se zvyšováním úroků nějak brzy.

Pro ty, kdo Fed považují za zásadní faktor pro další vývoj akciového i dluhopisového trhu, budou jistě zajímavá veřejná vystoupení členů Fedu. Na úterý jsou naplánované projevy Jeffreyho Lackera o ekonomickém výhledu a Narayany Kocherlakoty o ekonomice a měnové politice, ve čtvrtek se na stejná témata vyjádří Esther Georgeová. Ve stejný den pak vicepředseda Fedu Stanley Fischer promluví o reformě finančního sektoru. Na pátek jsou pak naplánována vystoupení Charlese Plossera, Charlese Evanse a Dennise Lockharta.

"Určující roli může na trzích dále hrát geopolitické napětí, a to jak z pokračujícího konfliktu v Iráku, tak na Ukrajině, kde se obnovily boje. Celkově nevidíme pro trhy příští týden výrazné impulzy a náš výhled je neutrální," dodává Ryska. Ukrajinská armáda v sobotu dobyla centrum separatistů Slavjansk. Čekají se boje o Doněck a především reakce Ruska.

Nový týden je chudý na makrodata. Zaujmout mohou otevřené pracovní pozice JOLT a tradiční čtvrteční týdenní statistika žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Po prolomení psychologické hranice indexu Dow a při hodnotách S&P 500 blízko 2 000 bodů také hrozí vybírání zisků. Medvědi již dlouho čekají na změnu trendu a poukazují na vysoké ocenění akcií. Podle Financial Times však existují minimálně tři důvody, proč by akcie měly pokračovat v růstu.

  1. Centrální banky budou ještě dlouho nafukovat bublinu. Levné peníze z nich budou stále tlačit trhy nahoru.
  2. Zisky z akcií v příštích měsících mohou být velmi nízké. Vše ostatní však vynáší ještě mnohem méně.
  3. Býci nevidí valuace jako přehnané. Přestože jsou akcie na rekordech, nejsou podle mnohých vlastně drahé. Tento názor má třeba zakladatel fondu PIMCO Bill Gross. Podle něj se situace na trhu změnila a historické údaje o valuacích akcií je potřeba přecenit.
18 znamení blížící se katastrofy na trzích
Druhé pololetí může být na trzích velice krušné. Náznaků, že je něco špatně, stále přibývá. Nabízíme 18 důvodů, proč by měla již brzy přijít další krize.
Historie volatility v jediném grafu: Po obdobích klidu přicházejí o to prudší bouře
Nízká volatilita může vypadat z laického pohledu jako pozitivní věc, jenže opak je pravdou. Podívejte se na historii volatility na americké burze.
Pět důvodů, proč vlastnit zlato
Nenáviděné i opěvované, takové je zlato. Následujících pět argumentů, proč by žlutý kov měl být ozdobou každého portfolia, patří mezi základní výbavu těch, kdo na něj ani přes loňský téměř třetinový pokles ceny nedají dopustit.
5 tipů na prázdninové investice na zahraničních burzách
Nevíte, jaké akcie si vybrat na léto? Své tipy na zahraniční akcie představili v pořadu Investice ZET makléři Roman Koděra z Patrie Direct, David Brzek z Fio banky a Martin Urban z brokerjetu ČS.

Evropa

7/7 Německo - průmyslová výroba (odhad květen meziměsíčně: 0 %, meziročně: +3,6 %, duben meziměsíčně: +0,2 %, meziročně +1,8 %)

8/7 Spojené království (Halifax) - ceny domů (odhad červen meziměsíčně: -0,3 %, květen: +3,9 %)

8/7 Německo - obchodní bilance (odhad květen: +16,3 miliardy EUR, duben: +17,4 miliardy EUR)

8/7 Spojené království - průmyslová výroba (odhad květen meziměsíčně: +0,3 %, meziročně: +3,2 %, duben meziměsíčně: +0,4 %, meziročně: +3 %)

10/7 Francie - průmyslová výroba (odhad květen meziměsíčně: +0,2 %, meziročně: -1 %, duben meziměsíčně: +0,3 %, meziročně -2 %)

10/7 Francie - index spotřebitelských cen (odhad červen meziměsíčně: +0,2 %, meziročně: +0,8 %, květen meziměsíčně: 0 %, meziročně +0,8 %)

10/7 Spojené království - rozhodnutí centrální banky o nastavení měnové politiky (očekávání: ponechání sazby na 0,5 %)

11/7 Německo - index spotřebitelských cen (odhad červen meziměsíčně +0,3 %, meziročně +1 %, květen meziměsíčně: -0,1 %, meziročně: +0,9 %)

Za celý týden od 30. června do 4. července jednotný evropský index DJ EuroStoxx 50 posílil o 1,32 %. Evropské akcie podpořilo čtvrteční zasedání ECB. To sice žádné závratné nové skutečnosti nepřineslo, nicméně investoři se ujistili, že banka ještě neřekla poslední slovo a v budoucnu trhy zřejmě ještě podpoří. Šéf ECB Mario Draghi, jehož tiskovou konferenci po skončení zasedání jsme sledovali živě, mimo jiné zopakoval, že úrokové sazby zůstanou nízké delší dobu a prohlásil, že se ECB připravuje na odkupy aktiv.

Podle předběžných dat statistického úřadu Eurostat inflace v eurozóně v červnu stagnovala na květnové úrovni 0,5 % meziročně. Přestože se jedná o "tragicky" nízké číslo, které by mělo šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho budit ze spaní, mnohem horší data přináší samotná ECB. Půjčky soukromému sektoru přes veškerou snahu ECB trh podporovat neustále klesají a úvěry poskytované domácnostem v květnu klesly nejvíce v historii.

Čísla o inflaci za červen přijdou v příštím týdnu z Německa či Francie. Kromě toho dorazí z Německa ještě údaje o průmyslové výrobě.

Ve čtvrtek bude jednat o sazbách britská centrální banka. Změna sazeb se na tomto zasedání ještě nečeká, již v polovině června však šéf Bank of England Mark Carney prohlásil, že zvyšování úrokových sazeb by mohlo začít dříve, než předpokládá trh.

Výsledková sezóna se v Evropě naplno rozjede později než v USA. Od evropských firem se nicméně čeká, že v druhém kvartálu zvýší zisky meziročně o 17,7 %. V 9 z 10 sektorů zahrnutých v indexu EuroStoxx 600 se čeká zlepšení. Nejvyšší růst zisků se čeká v sektoru necyklického spotřebního zboží, kde by růst měl dle odhadů agentury Reuters dosáhnout 52,8 % na 7,2 miliardy USD. Nejméně by se mělo naopak dařit komoditnímu odvětví, kde se čeká pokles zisků meziročně o 13 % z 275 na 240 milionů USD.

Analytici očekávají vyšší růst zisků v 17 z 20 zemí, které jsou v indexu EuroStoxx 600 zahrnuty. Nejlépe by na tom měly být Lucembursko a Itálie, nejhůře Rakousko a Francie.

Asie

9/7 Čína - index spotřebitelských cen (odhad červen měziměsíčně: -1,12 %, meziročně: +2,06 %, květen měziměsíčně: +0,1 %, meziročně: +2,5 %)

9/7 Čína - index výrobních cen (odhad červen meziročně: -1,8 %, květen meziročně: -1,4 %)

10/7 Čína - obchodní bilance

Erste: Ekonomický a tržní výhled na třetí kvartál 2014
Analytici z Erste Group očekávají v dalších třech měsících další mírné posilování světových akcií, výjimkou budou indické a čínské cenné papíry. Dařit by se mělo dále například zlatu nebo polskému zlotému, vůči euru by měl mírně získávat americký dolar. Pod tlak by se měly naopak dostat státní dluhopisy, což by se mělo projevit růstem požadovaných výnosů například v USA, Německu nebo České republice.
Střední a východní Evropa ve druhém pololetí: Šoky a pověry, které zahýbou naším regionem
Alfou a omegou dalšího vývoje v regionu střední a východní Evropy (CEE) bude politika centrálních bank. Nezávisle na sobě se na tom shodla šestice expertů, s nimiž Investiční web diskutoval největší hrozby a výzvy zbytku roku. V hlavní roli budou velké globální instituce, tedy ECB a Fed. Lokální centrální banky si nicméně užijí více než jen epizodní role, oslovení odborníci totiž ve druhé polovině roku čekají jisté problémy. Katastrofy se ale neobávají.
10 věcí, které by měl o penězích vědět úplně každý
S finanční gramotností to u nás není valné. Chyba je hlavně v systému výuky ve školách, který nenabízí dostatečnou průpravu v oblasti financí. Ani rodiče finanční vzdělávání většinou nedokáží suplovat a předat dětem užitečné rady ohledně osobních výdajů, spoření nebo investování. Následujících 10 základních principů by vám mělo pomoci snáze se orientovat ve finančním světě.

Česká republika

7/7 Obchodní bilance

7/7 Průmyslová výroba (odhad květen: 5,7 % meziročně, duben: 7,7 % meziročně)

7/7 Stavební výroba

8/7 Celková míra nezaměstnanosti (odhad červen: 7,4 %, květen: 7,5 %)

9/7 Index spotřebitelských cen (odhad červen meziměsíčně: +0,2 %, meziročně: +0,2 %, květen meziměsíčně: +0,1 %, meziročně +0,4 %)

Uplynulý týden nebyl pro české akcie příliš šťastný, index PX se výrazně propadl o 4,68 %. Za poklesem stály především negativní zprávy ze dvou významných firem (Erste a NWR) a akcie ČEZ, které se od úterý obchodovaly bez nároku na dividendu.

Největším propadákem burzy byly akcie těžařské společnosti NWR. Ta ve středu zveřejnila upravený návrh kapitálové restrukturalizace. Úpravy se týkají hlavně držitelů nezabezpečených dluhopisů, kteří jsou podmínkami tlačeni k tomu, aby restrukturalizaci odsouhlasili. Firma v případě restrukturalizace navýší kapitál, přičemž tento nový kapitál by měl dělat 96 % celku. Současní akcionáři tak budou masivně zředěni.

"Oznámený počet akcií po navýšení kapitálu odpovídá ceně akcie 0,65 Kč. Vlastnictví stávajících akcií je tak možností podílet se na navýšení kapitálu. Jedna existující akcie dává možnost koupit přibližně 19 nových akcií za cenu 0,65 Kč plus náklady opce 0,47 Kč. Očekáváme, že navýšení kapitálu proběhne za 18tinásobek EV/EBITDA. Naše cílová cena je v revizi, přesto nevidíme účast na navýšení kapitálu jako dobrou příležitost," komentoval situaci Petr Bártek z České spořitelny. Podle analytiků tak mohou být akcie NWR brzy za korunu. V týdnu ztratily 53,9 % hodnoty na 4,20 Kč. Takto levná ještě nikdy žádná akcie na pražské burze nebyla.

Hlavní podíl na poklesu indexu PX však měly akcie Erste Group Bank, které oslabily o 16,7 % na 538,9 Kč. Banka šokovala ve čtvrtek investory, když oznámila, že letos očekává rekordní čistou ztrátu v objemu až 1,4 až 1,6 miliardy eur. Za tím stojí očekávané ztráty v Maďarsku a Rumunsku. Maďarská vláda také hned začala černý scénář Erste naplňovat, když parlament v pátek schválil nová opatření týkající se finančního sektoru, která budou stát banky působící na tamním trhu 2,6 až 3,9 miliardy dolarů.

Akcie ČEZ, které se od úterý obchodovaly bez nároku na dividendu, oslabily o 5,8 % na 569,20 Kč. Klesaly i akcie O2 C.R., u nichž vypršel termín pro přijetí povinné nabídky na odkup akcií ze strany majoritního vlastníka PPF. Dle finanční skupiny nebyl zájem takový, aby musela podat další povinnou nabídku na odkup. Akcie O2 C.R. zlevnily o 5,6 % na 268,1 Kč.

Nejlepší výkon v týdnu předvedly TMR (+3,8 % na 550 Kč) a Stock Spirits (+4 % na 105 Kč). TMR zveřejnila výsledky za první pololetí, které byly horší v meziročním srovnání, ale management společnosti potvrdil celoroční cíle.

"Na pražské burze neočekáváme v novém týdnu žádné významné události kromě pondělního konferenčního hovoru Erste, který se bude zabývat oznámeným zhoršením výhledu," říká Pavel Ryska z J&T Banky.

Bohatší je kalendář na makroekonomické údaje. V pondělí budou v ČR zveřejněny obchodní bilance a průmyslová a stavební výroba za květen.

V úterý bude zveřejněna červnová míra nezaměstnanosti. Ta by měla podle analytiků podle průzkumu agentury Bloomberg klesnout na 7,4 % z květnových 7,5 %. Analytici v anketě pro ČTK dokonce očekávají pokles na 7,3 %. Podle ekonomů se na poklesu nezaměstnanosti v červnu podepsaly především sezónní práce. V letních měsících roste poptávka po zaměstnancích v zemědělství a stavebnictví. Červnová nezaměstnanost by se tak měla dostat na stejnou úroveň jako loni. Podle analytika z Home Creditu Michala Kozuba byly hlavním impulzem poklesu sezónní práce, na druhou stranu ale pokles zpomalovali čerství absolventi škol, kteří se v červnu přihlásili na úřady práce. Hlavní vlna se ale podle něj projeví až v údajích za červenec a září.

Trh práce se sice podle Kozuba postupně zlepšuje, na úřadech práce je ale velká skupina lidí, kteří nemají zaměstnání dlouhodobě. Tím se dostávají do pozice nezaměstnatelných. Druhou problémovou skupinou jsou absolventi bez pracovních zkušeností.

Analytik Miroslav Novák z Akcenty počítá s tím, že počet uchazečů o práci v červnu klesl pod 540 tisíc lidí, což by bylo méně než loni v červnu. Podle něj se situace na pracovním trhu od začátku roku pomalu zlepšuje, vliv na to má i zlepšující se kondice ekonomiky. Nezaměstnaných ubývá, naopak přibývá volných pracovních míst. Pokles nezaměstnanosti pod 7 % ale Novák očekává až v příštím roce. Podle analytika z Next Finance Vladimíra Pikory se však návratem na stejnou úroveň nezaměstnanosti jako loni v červnu ukazuje, že ekonomika zatím roste pomalu a nová dlouhodobá místa nevznikají.

Ve středu vyjdou údaje o inflaci, kde se čeká mírné zvýšení tempa růstu z 0,1 na 0,2 % meziměsíčně. Analytici oslovení ČTK očekávají červnovou inflaci na 0,2 až 0,3 %, někteří hovoří dokonce o poklesu cen. Důvodem nižší inflace jsou klesající ceny potravin. Trh proto očekává, jak na výsledky zareaguje centrální banka. V květnu meziroční inflace zrychlila na 0,4 % z dubnových 0,1 %. Meziměsíčně ceny v květnu vzrostly o 0,1 %.

Michal Kozub očekává meziroční inflaci pro červen na 0,3 %. Podle něj nadále není v ekonomice důvod, proč by ceny měly růst. "I když spotřebitelská poptávka roste, u maloobchodu bez automobilů její růst není až tak silný. Postupně bude klesat vliv oblasti pošty a telekomunikací na inflaci," dodal. Ještě blíž k nule je odhad Vladimíra Pikory. Ten očekává červnovou inflaci na 0,2 %, a to jak v meziročním, tak v meziměsíčním srovnání. Důvodem jsou podle něj rostoucí ceny pohonných hmot při poklesu cen potravin s výjimkou brambor. "Inflace se tak z pohledu centrální banky dostává nebezpečně blízko nule. Vůbec by se nebylo čemu divit, kdyby některý z členů bankovní rady začal brojit za další oslabení koruny," uvedl Pikora.

Stagnaci spotřebitelských cen či jejich pokles o 0,1 % očekává od středečních čísel analytik z Komerční banky Viktor Zeisel. Ceny klesnou, přestože se v červnové inflaci projeví efekt vyšší spotřební daně na cigarety. S poklesem cen počítá i Miroslav Novák. Ten vidí červnové ceny meziročně i meziměsíčně nižší o 0,1 %. "Ani ve druhé polovině letošního roku neočekávám rychlejší návrat inflace k cíli České národní banky (2 %). Ten bude podle mého názoru výrazně pomalejší, než s čím ve svých prognózách ČNB počítá," doplnil Novák.

Guvernér ČNB Miroslav Singer už ale koncem června naznačil, že centrální banka s inflací kolem nuly počítá. "Pro nejbližší měsíce lze očekávat meziroční inflaci poblíž nuly s tím, že nejsou vyloučeny ani její lehce záporné hodnoty," uvedl Singer 26. června po měnovém jednání bankovní rady. I tak ovšem rada počítá s tím, že příští rok se inflace dostane do blízkosti 2% inflačního cíle. Nové údaje podle ČNB ukazují na mírně protiinflační bilanci rizik prognózy a v souhrnu dále zvyšují potřebu pozdějšího opuštění kurzu jako nástroje měnové politiky. V zápisu ze svého posledního jednání, které se konalo 26. června, to v pátek uvedla Česká národní banka. Jinými slovy, intervence budou v platnosti téměř jistě déle. Jenže mimo to bankéři připustili možnost dalších intervencí, které by oslabily korunu ještě výrazněji.

Investorům došla s Erste trpělivost. Akcie po nejnovějším profit warningu prudce klesají, analytici snižují doporučení
Akcie rakouské skupiny Erste ztrácejí na pražské burze přes 15 %. Společnost ve čtvrtek večer varovala, že se letos neočekávaně propadne do ztráty. Dle analytiků po už několikátém "profit warningu" v řadě dochází investorům trpělivost. Doporučení na akcie klesají. Co od Erste čekat dále?
Akcie NWR ztrácejí přes 40 %, podle analytiků budou brzy za korunu
Akcie těžařské společnosti NWR ve čtvrtek pokračují v prudkém propadu. Jejich cena se dostala pod 4 Kč. Propad přitom dle analytiků bude pokračovat a cena může klesnout až na 1 Kč.
Akcie O2 C.R. ztratily oporu v podobě povinné nabídky na odkup od PPF. Čeká je dlouhý pád?
Akcie O2 C.R. (dříve Telefóniky) se od úterý dostaly do nové situace. Vypršela totiž lhůta, v které mohli akcionáři prodat cenné papíry O2 za 295,15 Kč.
Co může nová dozorčí rada ČEZ znamenat pro akcionáře
Valná hromada společnosti ČEZ završila určitou etapu vzájemného "pošťuchování" mezi politickými špičkami navzájem i s vedením společnosti ČEZ o tom, jaký okamžitý i budoucí užitek by společnost měla přinést státu jako většinovému akcionáři. Přišly personální změny, nyní může nastat další etapa, a sice etapa praktických kroků.
ČS: Červencová strategie pro české akcie
Jaký výhled mají analytici z České spořitelny na domácí akciový trh pro červencové obchodování? Jako bonus přidávají prognózu pro akcie BMW a AT&T.
Pražská burza: Veselé léto a šťastné druhé pololetí aneb Co index PX čeká a (ne)mine
Na pohled pohoda, pod klidnou hladinou ale hrozba nebezpečných spodních proudů. I tak je možné popsat očekávané dění na pražské burze během léta, potažmo v celém druhém pololetí. 02 C.R., jeden z pilířů trhu, zatím neodchází, NWR bojuje o život a dosavadní tahouni jsou podle všeho na čas vyčerpáni. Přesto by měl index PX podle expertů napříště růst.
Rekapitulace a výhled: Vítězem prvního pololetí na pražské burze je ČEZ. Kdo vyhraje druhý poločas?
Nejvyšší růst vykázaly v prvním pololetí 2014 akcie energetické společnosti ČEZ, které přidaly 17 %, nejztrátovější jsou naopak s poklesem přes 60 % akcie developerské společnosti Orco. Podívejte se, co všechno přineslo první pololetí na pražské burze a co nás čeká v tom druhém.
Co musíte ráno vědět (31. března)
Co musíte ráno vědět (31. března)
00:00

Co musíte ráno vědět (31. března)

Jak světové trhy zahájily nový týden, co čeká Austrálii a co si rozumní lidé nejen v USA také říkají o bilionovém...
Musíte vědět
Vedení Fiat Chrysler si dočasně kvůli koronaviru sníží mzdy
včera v 23:04

Vedení Fiat Chrysler si dočasně kvůli koronaviru sníží mzdy

Vedení italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles si dočasně sníží mzdy kvůli koronavirové pandemii, aby...
Auta Evropské akcie Americké akcie
Americké akcie v pondělí přidaly přes 3 %, optimismus ohledně podpory…
Americké akcie v pondělí přidaly přes 3 %, optimismus ohledně podpory…
včera v 22:00

Americké akcie v pondělí přidaly přes 3 %, optimismus ohledně podpory ekonomiky pokračuje

Akciové indexy v USA na úvod týdne posílily, taženy mimo jiné podniky ze sektoru zdravotní péče. Na trhu ovšem nadále...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Izrael kvůli koronaviru plánuje rozsáhlé stimulační výdaje
včera v 21:44

Izrael kvůli koronaviru plánuje rozsáhlé stimulační výdaje

Izraelská vláda představila balík ekonomických opatření v hodnotě 80 miliard šekelů (zhruba 550 miliard Kč), který má...
Izrael Koronavirus Podpora ekonomiky
Stát umožnil odložit platby záloh u silniční daně a také mýtného
včera v 20:26

Stát umožnil odložit platby záloh u silniční daně a také mýtného

Zálohy na silniční daň splatné v dubnu a v červenci bude možné uhradit až do 15. října. Sankce za zpožděné platby...
Česká republika Česká ekonomika Podpora ekonomiky
Polská PGNiG hlásí vítězství ve sporu s ruským Gazpromem
včera v 20:20

Polská PGNiG hlásí vítězství ve sporu s ruským Gazpromem

Ruský plynárenský gigant Gazprom musí největšímu polskému distributorovi plynu PGNiG zaplatit zhruba 1,5 miliardy...
Polsko Rusko Zemní plyn
Varování z Fedu: Koronavirus by USA mohl připravit o 47 milionů…
Varování z Fedu: Koronavirus by USA mohl připravit o 47 milionů…
včera v 19:30

Varování z Fedu: Koronavirus by USA mohl připravit o 47 milionů pracovních míst

Hospodářské dopady šíření koronaviru by mohly ve Spojených státech vést k zániku 47 milionů pracovních míst. Míra...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Ekonomické a politické hrozby
Kanadský premiér Trudeau slíbil podporu firmám
včera v 19:05

Kanadský premiér Trudeau slíbil podporu firmám

Epidemie koronaviru má v Kanadě 66 obětí, o tři více než v neděli. Oznámili to místní zdravotníci. Počet nakažených...
Kanada Koronavirus Podpora ekonomiky
Pondělí na trzích (30. března): Evropské akcie se vymanily ze ztrát a…
Pondělí na trzích (30. března): Evropské akcie se vymanily ze ztrát a…
včera v 18:30

Pondělí na trzích (30. března): Evropské akcie se vymanily ze ztrát a posílily, americké akcie navečer rostly

Evropské akciové indexy v úvodu pondělní seance klesaly. Investoři reagovali mimo jiné na výzvu ECB, aby se finanční...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Evropské akcie v pondělí posílily, většinu dne se přitom pohybovaly…
Evropské akcie v pondělí posílily, většinu dne se přitom pohybovaly…
včera v 18:00

Evropské akcie v pondělí posílily, většinu dne se přitom pohybovaly pod nulou

Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo v pondělí v červených číslech a indexy se pod nulou...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Analytici věří defenzivním titulům
včera v 17:09

Analytici věří defenzivním titulům

Analytici bank a investičních společností zvyšují investiční doporučení u defenzivních titulů, které mají větší šanci...
Americké akcie Investiční doporučení Defenzivní investování
Pražská burza týden zahájila poklesem, index PX v pondělí odepsal…
Pražská burza týden zahájila poklesem, index PX v pondělí odepsal…
včera v 16:50

Pražská burza týden zahájila poklesem, index PX v pondělí odepsal téměř procento a půl

Pražská burza v pondělí opět oslabovala. Index PX klesl o 1,38 % na 770,44 bodu. Dolů trh táhly především akcie...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Moody’s varuje před dlouhodobým uzavřením ekonomik
včera v 16:29

Moody’s varuje před dlouhodobým uzavřením ekonomik

Ratingová agentura Moody's v pátek uvedla, že pokud budou omezení spojená s šířením koronaviru krátká, bude činit...
Ratingové agentury Zadlužení Koronavirus
Euler Hermes: Oživení ekonomiky lze čekat až v roce 2021
včera v 15:57

Euler Hermes: Oživení ekonomiky lze čekat až v roce 2021

Oživení světové ekonomiky po současné krizi způsobené koronavirem bude možné očekávat až v roce 2021. Pandemie...
Světová ekonomika Krize Hospodářský růst
Facebook slibuje 100 milionů USD médiím zasaženým koronavirem
Facebook slibuje 100 milionů USD médiím zasaženým koronavirem
včera v 15:40

Facebook slibuje 100 milionů USD médiím zasaženým koronavirem

Provozovatel sociální sítě Facebook se zavázal, že podpoří zpravodajská média zasažená krizí kolem koronaviru částkou...
Facebook Koronavirus Média
Koronavirus zřejmě zpozdí zavedení eura v Bulharsku
včera v 15:18

Koronavirus zřejmě zpozdí zavedení eura v Bulharsku

Globální krize vyvolaná šířením koronaviru zpozdí snahu Bulharska o přistoupení k mechanismu směnných kurzů ERM-2 a k...
Bulharsko Euro Eurozóna
Inflace v Německu v březnu prudce zpomalila
Inflace v Německu v březnu prudce zpomalila
včera v 14:45

Inflace v Německu v březnu prudce zpomalila

Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v březnu zpomalil na 1,3 % z únorových 1,7 %, uvedl v pondělní...
Německo Inflace Koronavirus
Země EU stvrdily vznik krizového fondu i úlevy pro aerolinky
včera v 14:34

Země EU stvrdily vznik krizového fondu i úlevy pro aerolinky

Země Evropské unie dnes formálně potvrdily dva návrhy, které mají členským státům a leteckým společnostem pomoci...
Evropská ekonomika Evropská unie Krize
Austrálii kvůli koronaviru hrozí největší pokles za 90 let
Austrálii kvůli koronaviru hrozí největší pokles za 90 let
včera v 14:12

Austrálii kvůli koronaviru hrozí největší pokles za 90 let

Australské ekonomice hrozí nejhlubší recese za 90 let, a to kvůli omezením, jejichž cílem je zastavit šíření...
Austrálie Hospodářský růst HDP
VZP: Rok 2020 je pojišťovna připravena zvládnout, rok 2021 je otázka
včera v 14:01

VZP: Rok 2020 je pojišťovna připravena zvládnout, rok 2021 je otázka

Všeobecná zdravotní pojišťovna očekává, že příjmy, které tvoří zejména výběr pojistného, letos klesnou asi o sedminu....
Pojištění Koronavirus