Týden na trzích podle burzovních grafů: Hluboké ztráty neprovázel významný nárůst volatility a důležitá hladina podpory zůstala nedotčena, na nové rekordy si ale budeme muset počkat

Index S&P 500 odepsal za uplynulých pět obchodních dnů 2,25 % a od začátku roku je na zelené nule (zhruba dva body v plusu). Hladiny podpory, které platí od začátku roku, ale zatím fungují.
S&P 500
Index bez zaváhání spadl pod support 2 090, kde byla loňská maxima. Tato hladina se změnila v nejbližší silnější rezistenci. Nad ní jsou jen historická maxima mezi 2 110 a 2 120. Nejbližší drobnou překážkou je 50denní klouzavý průměr těsně pod 2 070.
Hladiny podpory jsou na spodním okraji březnového obchodního pásma okolo 2 040, na 200denním klouzavém průměru (2 010) a dále na letošních minimech okolo 1990, případně ještě prosincových 1 970.
Poměr put a call opcí nadále vysílá prodejní signál, i když slábnoucí. Indikátory hloubky trhu také spíše hovoří pro další mírný pokles cen akcií.
VIX
Index volatility VIX narostl za týden o 15,75 % na 15,07 bodu, ve čtvrtek se chvíli pohyboval dokonce nad 17 body. Aktuální úroveň ale zatím nenaznačuje, že by se měla na trhu spustit nějaký výrazná prodejní jízda. VIX by měl alespoň atakovat lokální maxima (pásmo 22-25), aby vyslal silnější medvědí signál.
Závěr
V týdnu scénu ovládli medvědi a rally vyvolaná holubičími komentáři po březnovém zasedání FOMC je minulostí. Data z americké ekonomiky jsou smíšená, v týdnu budou komentářům dominovat páteční údaje z trhu práce. Je dobré nezapomínat na to, že jsou sice důležité pro Fed (spíše než samotné počty pracovních míst banku zajímá vývoj mezd), ale ukazují jen to, co už bylo. Větší nervozitu mohou vyvolávat Řecko a slabé euro, dolar je totiž pak žádaným zbožím, což akcioví investoři a tradeři krátkodobě nemají zrovna v lásce.
Zdroj: Optionstrategist.com
Aktuality
