Americké akcie v pátek po oznámení silných dat z trhu práce uzavřely smíšeně, za celý týden ale hlásí šestý zisk v řadě

Americké akcie v první polovině pátečního obchodování mírně oslabovaly kvůli vyhlídkám brzkého zvyšování úroků centrální bankou. Ty byly vyvolány silnými údaji z amerického trhu práce. Nakonec ale dva ze tří hlavních indexů uzavřely den v plusu.
Index Dow v pátek posílil o 0,26 % na 17 910,33 bodu, S&P 500 uzavřel o 0,03 % slabší na 2 099,20 bodu a Nasdaq Composite přidal 0,38 % na 5 147,12 bodu. Ztrácely tituly v odvětvích energetiky, základních materiálů nebo necyklického spotřebního zboží, nejhůře ale dopadly síťové společnosti se ztrátou hlubší než 3 %. V plusu se držely technologie, finance a těsně i průmysl. Index volatility VIX klesl o 4,78 % na 14,33 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA stoupl téměř o deset bazických bodů na 2,327 %.
Americký trh práce vytvořil v říjnu 271 000 míst, což bylo nejvíce za téměř rok a mnohem více, než se čekalo. Zpráva podle analytiků naznačila, že centrální banka USA v prosinci s velkou pravděpodobností přikročí ke zvýšení úrokových sazeb. "Pro ekonomiku je to dobrá zpráva. Trh to nakonec také tak přijme," řekl agentuře Reuters Sean Lynch z Wells Fargo Investment Institute.
Hlavní indexy za celý týden zpevnily pošesté v řadě, což znamená nejdelší sérii v letošním roce. Dow přidal 1,40 %, S&P 500 0,95 % a Nasdaq Composite 1,85 %. V týdnu vedle spekulací o nastavení sazeb investoři mimo jiné ocenili velice dobré hospodářské výsledky společnosti Facebook, jejíž akcie se díky tomu dostaly na historické maximum. I díky růstu výnosů dluhopisů mají za sebou výborný týden také velké investiční banky.
Silný dolar a slabší ropa
Americký dolar posiloval k euru a koši měn stoupl nejvýše za šest měsíců. Reagoval tak právě na údaje o vývoji nezaměstnanosti ve Spojených státech. Míra nezaměstnanosti se snížila na pět procent, tedy nové minimum za sedm a půl roku. Je také nyní na úrovni, kterou mnoho představitelů Fedu považuje za plnou zaměstnanost.
Podle analytiků zpráva ukazuje, že Fed by mohl zvýšit úroky již v prosinci, pokud se nestane něco špatného, jako že by byly slabé údaje o maloobchodních tržbách nebo další údaje o zaměstnanosti. "Myslím si, že uvidíme obnovený zájem o americké dolary," řekla agentuře Reuters uznávaná forexová analytička Kathy Lienová.
Světové ceny ropy klesly potřetí v řadě a za týden ztratily zhruba 4 %. Ropu v pátek oslabil vzestup dolaru. Silný kurz dolaru obvykle ceny ropy a dalších komodit obchodovaných v americké měně oslabuje. Snižuje totiž kupní sílu investorů kupujících v jiných měnách.
Výrazný propad ropa zaznamenala zejména ve středu. Srazil ji další nárůst zásob na americkém trhu a nepříznivé vyhlídky pro poptávku po ropě kartelu OPEC. Interní materiály OPEC, k nimž získala přístup agentura Reuters, počítají se slabou poptávkou minimálně do roku 2019.
Cena zlata v reakci na silná data z amerického pracovního trhu spadla na tříměsíční minimum.
Hlavní páteční události na amerických trzích
- Americká ekonomika v říjnu vytvořila výrazně více pracovních míst, než se čekalo. V říjnu přibylo 271 tisíc pracovních míst, čekal se přitom nárůst jen o 184 tisíc po zářijových 137 tisících (revidováno ze 142 tisíc). Míra nezaměstnanosti tak nečekaně klesla na 5 % z předchozích 5,1 % a je nejníže od dubna 2008.
- Bullard (Fed): Říjnová data z trhu práce jsou "velmi dobrá", trh nyní vidí 80% pravděpodobnost zvýšení sazeb v prosinci.
- Robert W. Baird snižuje doporučení na akcie Chipotle Mexican Grill na "neutral" z "outperform".
- Evans (Fed): Přeji si zachovat uvolněnou měnovou politiku Fedu, solidní data z trhu práce výhledově vytlačí nahoru i inflaci.
- Růst úvěrů v USA v září překonal odhady, a to výrazně. Celkově měli spotřebitelé půjčeno o 28,9 miliardy USD více než v srpnu. Čekal se růst jen o 18 miliard po 16 miliardách v srpnu.
- Alibaba koupí firmu Youku Tudou za zhruba 3,67 miliardy USD.
- Japonský výrobce automobilů Toyota Motor investuje v příštích pěti letech jednu miliardu dolarů do vývojářského střediska zaměřeného na robotiku a umělou inteligenci, které zřizuje v americkém Silicon Valley. Nová výzkumná společnost zahájí provoz v lednu příštího roku, oznámil v pátek prezident japonské automobilky Akio Toyoda. Společnost tak vstupuje do výzkumu na poli samořiditelných aut, kde se již zostřuje konkurence.
- Americká vláda zamítla projekt páteřního ropovodu Keystone XL z Kanady do Spojených států. Oznámil to prezident Barack Obama poté, co plán odmítlo ministerstvo zahraničí s tím, že "neslouží národním zájmům". Obamova vláda odkládala rozhodnutí o projektu více než sedm let, od roku 2008, kdy jej kanadská společnost TransCanada předložila.
- Ruský Mezistátní letecký výbor (MAK) oznámil, že pozastavuje povolení k provozu pro letadla typu Boeing 737 využívaná ruskými leteckými společnostmi, dokud neobdrží oznámení o jejich bezpečnosti. Informovala o tom agentura Reuters. Letadlo, které se za dosud neobjasněných příčin zřítilo v sobotu v centrální části Sinajského poloostrova, byl Airbus A321 s 224 lidmi na palubě.
- Počet aktivních ropných vrtných zařízení klesl podesáté v řadě. V uplynulém týdnu jich bylo 572, tedy o 6 méně než před týdnem. Kombinovaný počet aktivních ložisek plynu a ropy klesl o 4 na 771.
Výsledková sezóna
- Investiční konglomerát Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta ve třetím čtvrtletí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 9,4 miliardy dolarů ze 4,6 miliardy dolarů před rokem. Jednorázový příjem související se spojením podniků Kraft Foods a H.J. Heinz totiž převážil nad poklesem provozního zisku.
Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích
- Růst produktivity v USA ve třetím čtvrtletí podle předběžných dat zpomalil na 1,6 % z předchozích 3,5 % (revidováno z 3,3 %), očekával se 0,3% pokles. Jednotkové náklady práce ve třetím kvartálu podle předběžných údajů vzrostly o 1,4 %, čekal se 2,5% růst po předchozím poklesu o 1,8 % (revidováno z -1,4 %).
- Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 31. října vzrostl na 272 tisíc z 260 tisíc v předchozím týdnu, očekávalo se 262 tisíc. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 24. října vzrostl na 2,163 milionu z 2,146 milionu (revidováno z 2,144 milionu) v předchozím týdnu, čekalo se 2,14 milionu.
- Internetová cestovní agentura Expedia koupí za 3,9 miliardy dolarů servis pro zprostředkování prázdninových pronájmů HomeAway. Transakci již schválila vedení obou firem. Společnost si díky akvizici rozšíří záběr na trh pronájmů ubytování a podle analytiků míří ke střetu se službou Airbnb, která dominuje trhu sdílení bytů a domů ke krátkodobým pobytům.
- JPMorgan Chase zvyšuje cílovou cenu akcií Facebooku na 125 ze 118 dolarů, Susquehanna ji zvyšuje na 130 ze 125 dolarů.
- Finanční situace největších bank ve Spojených státech se od finanční krize z konce minulého desetiletí podstatně zlepšila. Banky ale mají stále značné nedostatky v řízení těch typů rizika, které vedly ke krizi. Ve svém vystoupení ve výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů to ve středu uvedla šéfka americké centrální banky Janet Yellenová.
- Soukromý sektor ve Spojených státech v říjnu podle dat agentury ADP vytvořil 182 tisíc nových pracovních míst, což je prakticky v souladu s očekáváním trhu, který vyhlížel přírůstek 180 tisíc po zářijových 190 tisících (revidováno z 200 tisíc).
- Schodek zahraničního obchodu Spojených států se v září snížil na nejnižší úroveň za posledních sedm měsíců. Zatímco vývoz se zotavil, dovoz naopak díky zlevnění dovážené ropy klesl. Středeční údaje ministerstva obchodu USA naznačují, že negativní vliv silného dolaru na obchodní bilanci Spojených států se zmírňuje.
- Index nákupních manažerů v sektoru služeb ve Spojených státech podle finálních dat agentury Markit v říjnu klesl na 54,8 bodu. Předběžná data počítala s poklesem na 54,4 bodu ze zářijových 55,1 bodu. Kompozitní index stagnoval na zářijových 55 bodech, předběžná data predikovala pokles na 54,5 bodu.
- ISM index nákupních manažerů v sektoru služeb v říjnu nečekaně vyskočil na 59,1 bodu (odhad: 56,5 bodu, září: 56,9 bodu).
- Podle posledního makroekonomického průzkumu společnosti Barclays je počet investorů, kteří si myslí, že změna měnové politiky Fedu je největším tržním rizikem současnosti, na dvouletém minimu.
- Kurz nejznámější virtuální měny bitcoin tento týden pokračuje v silném růstu a ve středu poprvé od loňského srpna překročil hranici 500 dolarů za jednotku. Za jeho vzestupem je podle expertů zvýšená poptávka z Číny i to, že soud Evropské unie v říjnu vyňal bitcoinové transakce z placení daně z přidané hodnoty.
- Barclays zvyšuje doporučení na akcie Hewlett-Packard na "equal weight" z "underweight", cílovou cenu snižuje na 14 z 26 dolarů.
- Americká potravinářská skupina Kraft Heinz během příštích dvou let uzavře ve Spojených státech a Kanadě sedm továren a zruší asi 2 600 pracovních míst. To je asi pět procent pracovní síly. Firma vznikla letošní fúzí potravinářské skupiny Kraft Foods a výrobce kečupů H.J. Heinz. Akcie firmy ve středu -0,8 %.
- Největší německá banka Deutsche Bank zaplatí ve Spojených státech pokutu 258 milionů dolarů. Ukončí tak obvinění, že jménem svých klientů prováděla obchody v zemích jako Sýrie a Írán, na které USA uvalily sankce. Oznámila to podle agentury Reuters americká centrální banka a oddělení finančních služeb (DFS) státu New York. Akcie ve středu na NYSE -2,22 %.
- Německá automobilová skupina Volkswagen pozastavila na americkém a kanadském trhu prodej modelů s šestiválcovými naftovými motory o objemu tří litrů. Jde o vozy značek VW a Audi, na něž v minulých dnech americký Úřad pro ochranu životního prostředí (EPA) rozšířil vyšetřování kvůli nesrovnalostem s emisemi oxidů dusíku.
- Podnikové objednávky v září klesly meziměsíčně o procento (odhad: -0,9 %, srpen: -2,1 %), bez dopravy -0,6 % (srpen: -1,1 %).
- Index podnikatelské aktivity ISM pro oblast New Yorku v říjnu stoupl na 65,8 bodu ze zářijových 44,5 bodu. Čekalo se jen 45,7 bodu.
- Kubánská státní telekomunikační firma Etecsa a americká telekomunikační společnost Sprint podepsaly dohodu o mobilních roamingových službách. Je to vůbec první dohoda tohoto druhu mezi telekomunikačními společnostmi obou zemí.
- Společnost TransCanada Corporation v pondělí požádala vládu Spojených států, aby pozastavila její žádost o povolení zamýšleného ropovodu Keystone XL z Kanady na pobřeží Mexického zálivu. Informovala o tom agentura Reuters. Bílý dům přitom krátce předtím naznačil, že rozhodnutí ohledně kontroverzního projektu hodlá učinit do konce funkčního období prezidenta Baracka Obamy v lednu 2017.
- Ropa a zemní plyn světu v příštích desetiletích docházet nezačnou, světové rezervy těchto surovin se naopak do poloviny století navzdory růstu spotřeby takřka zdvojnásobí. Budou na to přitom stačit dosavadní technologie, předpověděla britská ropná společnost BP ve svém výhledu.
- Společnost Polaroid zažalovala GoPro kvůli údajnému porušení patentu.
- Americký výrobce videoher Activision Blizzard koupí svého britského soupeře King Digital Entertainment, tvůrce populární hry pro mobilní telefony a tablety Candy Crush, za 5,9 miliardy dolarů. Oznámila to v pondělí společnost Activision, která je vydavatelem populárních videoher Call of Duty či World of Warcraft.
- Největší světový internetový obchod Amazon v úterý otevřel v americkém Seattlu své první kamenné knihkupectví. Právě Amazon přitom bývá označován za příčinu úbytku klasických prodejen knih. Zákazníci si v novém knihkupectví mohou nakoupit knihy za stejné ceny jako v internetovém obchodě společnosti.
- Američtí regulátoři vyměřili japonské společnosti Takata pokutu 70 milionů dolarů za pochybení, kterých se firma dopustila v souvislosti se svoláváním vadných airbagů k opravě. Oznámil to v úterý Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA). Dodal, že by mohl pokutu zvýšit až na rekordních 200 milionů dolarů, pokud japonská firma nedodrží dohodnuté podmínky.
- Prodej automobilů ve Spojených státech se v říjnu meziročně zvýšil o 13,6 % na 1,45 milionu vozů. Americký trh tak směřuje k rekordnímu celoročnímu prodeji. Celkové prodeje vozů v USA dosáhly anualizovaného počtu 18,24 milionu, čekalo se jen 17,7 milionu. Jde o nejvyšší číslo za posledních deset let. Německý koncern Volkswagen, který se nyní potýká se skandálem kolem falšování testů emisí, ale v říjnu prodej v USA zvýšil pouze o 0,2 %. Jeho růst na americkém trhu tak výrazně zaostal za tamními automobilkami General Motors a Ford Motor i za dalšími předními výrobci.
- Uchazeč o post amerického prezidenta Donald Trump v úterý obvinil americkou centrální banku (Fed), že v úmluvě s americkým prezidentem Barackem Obamou udržuje nízké úrokové sazby a počínání její šéfky Janet Yellenové označil za "vysoce politické". Bílý dům vzápětí Trumpova nařčení popřel. Mluvčí banky odmítl miliardářova tvrzení komentovat.
- Americký prezident Barack Obama v pondělí podepsal zákon, kterým Kongres umožnil vládě půjčovat si peníze až do roku 2017. Tímto formálním krokem Obama dokončil schvalovací proces, čímž bylo odvráceno riziko platební neschopnosti americké vlády.
- Stavební výdaje ve Spojených státech v září pokračovaly v růstu a dostaly se na novou nejvyšší úroveň od března 2008. Podpořil je hlavně růst výdajů na bytové domy, uvedlo v pondělí americké ministerstvo obchodu.
- ISM index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v říjnu klesl na 50,1 bodu z 50,2 bodu v září (odhad: 50 bodů).
- Zpracovatelský sektor ve Spojených státech v říjnu expandoval více, než se čekalo. Index nákupních manažerů sestavovaný společností Markit vyskočil na šestiměsíční maximum 54,1 bodu ze zářijových 53,1 bodu, předběžná data počítala s růstem indexu na 54 bodů. Produkce i nové zakázky rostly nejrychleji od března, naopak ceny vstupů se propadly prudším tempem.
- Americká kosmetická skupina Coty koupí od brazilského výrobce spotřebního zboží Hypermarcas jeho značky produktů pro osobní péči a krásu za zhruba jednu miliardu dolarů. Dohoda přichází tři měsíce poté, co se Coty dohodla na koupi 43 kosmetických značek od skupiny Procter & Gamble.
- Credit Suisse začíná pokrývat akcie Hewlett-Packard s doporučením "outperform" a cílovou cenou 19 dolarů. Zároveň Credit Suisse začíná pokrývat akcie Hewlett-Packard Enterprise, a to s doporučením "neutral" a cílovou cenou 19 dolarů.
- S&P snižuje rating Valeant Pharmaceuticals na "B+" z "BB-" kvůli možnému poškození pověsti způsobenému spoluprací s Philidorem.
- Americká farmaceutická společnost Bristol-Myers Squibb koupí biotechnologickou firmu Cardioxyl Pharmaceuticals, která se zaměřuje na výrobu přípravků na kardiovaskulární onemocnění. Hodnota akvizice by mohla dosáhnout až 2,1 miliardy USD, oznámily v pondělí firmy.
- Farmaceutická společnost Shire se sídlem v Irsku koupí americkou biotechnologickou firmu Dyax a zaplatí za ni 5,9 miliardy dolarů. Shire tím získá přístup k experimentální léčbě vzácné genetické choroby.
- Vydavatel platebních karet Visa koupí svou bývalou dceřinou společnost Visa Europe. Cena by při splnění určitých cílů měla činit až 21,2 miliardy eur. Uvedly to v pondělí společnosti. Dohoda má dostat pod jednu střechu veškeré celosvětové operace firmy Visa a posílit její postavení v konkurenci s firmou MasterCard.
Výsledková sezóna v uplynulém týdnu
- Výsledky Ralph Lauren ve 2QFY2016: Zisk na akcii 2,13 USD (odhad: 1,73 USD).
- Výsledky Time ve 3QFY2016: Čistá ztráta na akcii se zvýšila na 8,30 USD z 0,40 USD v předchozím roce, tržby klesly na 773 z 821 milionů dolarů.
- Výsledky Monster Beverage ve 3Q: Zisk na akcii 0,84 USD (odhad: 0,81 USD, loni: 0,70 USD), tržby 756,6 milionu USD (odhad: 733 milionů USD, loni: 636 milionů USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +8 %.
- Výsledky Dreamworks Animation SKG ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,02 USD (odhad: ztráta 0,09 USD), tržby 259,2 milionu USD (odhad: 201 milionů USD, loni: 180,9 milionu USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +7,5 %.
- Výsledky Shake Shack ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,12 USD (odhad: 0,07 USD), tržby 53,3 milionu USD (odhad: 47 milionů USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +6 %.
- Výsledky Nvidia ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,44 USD (odhad: 0,35 USD), tržby 1,3 miliardy USD (odhad: 1,18 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +9,5 %.
- Výsledky Walt Disney ve 4QFY2015: Upravený zisk na akcii 1,20 USD (odhad: 1,14 USD), tržby 13,5 miliardy USD (v souladu s odhadem). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -1 %.
- Výsledky Kraft Heinz ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,44 USD (odhad: 0,62 USD), tržby 6,36 miliardy USD (odhad: 6,7 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -2 %.
- Výsledky TripAdvisor ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,53 USD (odhad: 0,55 USD), tržby 415 milionů USD (odhad: 430,2 milionu USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -8 %.
- Výsledky News Corp ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,05 USD (odhad: 0,06 USD), tržby 2,01 miliardy USD (odhad: 2,09 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu beze změny.
- Čistý zisk americké mediální společnosti Time Warner ve třetím čtvrtletí meziročně stoupl o sedm procent na více než miliardu dolarů. Firma těžila z růstu příjmů filmové divize Warner Bros a televizní divize HBO. Time Warner je s téměř polovičním podílem hlavním akcionářem společnosti CME, která vlastní českou televizi Nova. Akcie firmy ale ztratily 6,6 % kvůli horšímu výhledu zisku v roce 2016, než čekal trh. V reakci na to ztrácely i akcie dalších provozovatelů kabelových televizí.
- Výsledky Michael Kors ve 2QFY2016: Zisk na akcii 1,01 USD (odhad: 0,90 USD), tržby: 1,13 miliardy USD (odhad: 1,075 miliardy USD).
- Výsledky Allergan ve 3Q: Zisk na akcii 3,48 USD (odhad: 3,18 USD), tržby: 4,09 miliardy USD (odhad: 4,03 miliardy USD).
- Výsledky 21st Century Fox v 1QFY2016: Zisk na akcii 0,38 USD v souladu s odhady, tržby: 6,08 miliardy USD (odhad: 6,39 miliardy USD).
- Výsledky Facebook ve 3Q: Zisk na akcii 0,57 USD (odhad: 0,52 USD), tržby 4,5 miliardy USD (odhad: 4,37 miliardy USD), počet aktivních měsíčních uživatelů přesáhl 1,5 miliardy. Příjmy z reklamy dosáhly 4,3 miliardy USD, z toho 78 % bylo z mobilních zařízeních (loni 66 %). Akcie ve středečním after-marketu +2,4 %.
- Výsledky QUALCOMM ve 3Q: Čistý zisk 0,67 USD na akcii, očištěný zisk na akcii 0,91 USD (odhad: 0,86 USD). Tržby klesly meziročně o 18,5 % na 5,46 miliardy USD (odhad: 5,21 miliardy USD). Firma přestala uvádět celoroční výhled. Akcie ve středečním after-marketu - 5,4 %.
- Výsledky Whole Foods Market ve 3Q: Tržby 3,44 miliardy USD (odhad: 3,47 miliardy USD), zisk na akcii 0,16 USD (odhad: 0,34 USD). Firma oznámily program zpětného odkupu akcií za 1 miliardu USD. Akcie ve středu v poobchodní fázi -6 %.
- Výsledky Kellogg ve 3Q: Zisk na akcii 0,85 USD (odhad: 0,84 USD), tržby 3,3 miliardy USD (odhad: 3,42 miliardy USD).
- Výsledky Sprint ve 2Q: Ztráta na akcii 0,15 USD (odhad: -0,07 USD), tržby 7,98 miliardy USD (odhad: 8,12 miliardy USD).
- Výsledky Office Depot ve 3Q: Zisk na akcii 0,16 USD (v souladu s odhady), tržby 3,69 miliardy USD (odhad: 3,74 miliardy USD).
- Výsledky Tesla Motors ve 3Q: Upravená čistá ztráta na akcii 0,58 USD (odhad: 0,50 USD), upravené tržby 1,24 miliardy USD (v souladu s odhady). Akcie v úterním after-marketu +11 %.
- Výsledky Zynga ve 3Q: Zisk na akcii 0,00 USD (odhad: ztráta 0,01 USD), tržby 195,7 milionu USD (meziročně +11 %). Akcie v úterním after-marketu +1 %.
- Výsledky Groupon ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,05 USD (odhad: 0,02 USD), tržby 713,6 milionu USD (odhad: 714,3 milionu USD). Akcie v úterním after-marketu +1 %.
- Výsledky CBS ve 3Q: Zisk na akcii 0,88 USD (odhad: 0,81 USD, loni: 3,03 USD). Akcie v úterním after-marketu beze změny.
- Výsledky Etsy ve 3Q: Upravená ztráta na akcii 0,04 USD (v souladu s odhady), tržby 65,7 milionu USD (odhad: 66,4 milionu USD). Akcie v úterním after-marketu -7 %.
- Výsledky Herbalife ve 3Q: Upravený zisk na akcii 1,28 USD (odhad: 1,05 USD), tržby 1,1 miliardy USD (odhad: 1,15 miliardy USD). Akcie v úterním after-marketu -2 %.
- Výsledky Clorox ve 3Q: Očištěný zisk na akcii 1,32 USD (odhad: 1,18 USD), tržby 1,39 miliardy USD (odhad: 1,37 miliardy USD).
- Výsledky Loews ve 3Q: Provozní zisk na akcii 0,58 USD (odhad:0,14 USD).
- Výsledky AIG ve 3Q: Zisk na akcii 0,52 USD (odhad: 1,03 USD), tržby 12,82 miliardy USD (odhad: 14,22 miliardy USD). Akcie AIG v after-marketu -2 %.
Zdroj: CNBC, ČTK, Bloomberg