Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci zabrali, index S&P 500 přidal přes 2 %
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci zabrali, index S&P 500 přidal přes 2 %

Americký akciový index S&P 500 za týden posílil o 2,13 %. O ještě lepší výsledek jej připravily čtvrteční a hlavně páteční poklesy.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&p 500 zavírá cenový odskok mezi úterní a středeční svíčkou. Za posledních 10 obchodních dnů umazal zhruba polovinu ztrát ze říjnové korekce.

Po razantní první polovině týdne S&P 500 vystoupal až k maximům okolo 2 830 z poloviny října, rezistenci ale nepřekonal a začal se sunout níže. Tím vznikla formace dvojitého vrcholu a zóna okolo 2 830 získala na důležitosti. Protože se od ní index odrazil níže, je patrná převaha medvědů. V případě překonání uvedené hladiny by se trh nejspíše mohl chystat na růst do konce roku.

Nejbližší support je na 2 700. Roli by mohl sehrát i 200denní klouzavý průměr, který vytyčil i páteční intradenní minimum.

Firemní zombie nahánějí hrůzu
Počet firem, které by za normálních okolností dávno zkrachovaly, ale díky extrémně uvolněné měnové politice stále přežívají, roste. Tyto takzvané zombie společnosti mohou podle Banky pro mezinárodní vypořádání v budoucnu ohrožovat trh práce.

VIX

Index volatility VIX je pod 20 a na svém dlouhodobém průměru. Případný návrat pod 15 by byl pro akcie býčím signálem.

Závěr

Druhý růstový týden v řadě nepřinesl to zásadní, a sice proražení a zavírací hodnotu indexu S&P 500 nad 2 830. Přesto návrat nad 200denní klouzavý průměr a udržení pásma 2 700 až 2 800 může být první vlaštovkou býčího závěru roku.

Kit Juckes: To nejlepší pro akcie i ekonomiku je za námi
Kit Juckes, stratég ze Société Générale, si myslí, že akciové trhy i ekonomika mají nejlepší období za sebou. Neočekává sice volný pád, ale býčí trend na akciovém trhu je podle něj u konce a ekonomika je za vrcholem cyklu.