Týden na trzích podle burzovních grafů: Posílení indexu S&P 500 nic podstatného neřeší
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Posílení indexu S&P 500 nic podstatného neřeší

Americký akciový index zahájil uplynulý týden silným růstem a i přes páteční ztrátu bezmála procenta uzavřel za pět obchodních dnů silnější o 1,52 %. Po čtyřech červených týdenních svíčkách za sebou tak na grafech svítí konečně jedna zelená.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 v pátek klesl zpět pod 50denní klouzavý průměr, je ale stále v jeho těsné blízkosti. Nepříznivým znamením je, že index zatím nedokázal vystoupat nad předchozí lokální maximum na 3 430. To je nejbližší rezistence a také hranice mezi býčím a medvědím nastavením denního grafu. Na opačné straně je důležitý support na 3 200, následuje podpora (zesílená 200denním klouzavým průměrem) na 3 100 a další support je na kulatých 3 000.

Začíná říjen, nejvíce volatilní měsíc. Investorům se ale letos sázka na akcie může vyplatit
Kombinace tradiční říjnové volatility a historicky průměrné výkonnosti akcií by letos investorům mohla hrát do karet.

VIX

Index volatility VIX se již tři týdny nijak výrazněji nepohnul. Je nad 25 body a mezi klouzavými průměry. Příslibem pro akciové býky je, že index strachu při pátečním poklesu nic extrémního nepředvedl a je nadále pod 200denním klouzavým průměrem.

Závěr

Září bylo pro akcie nepříznivé, index S&P 500 ale má za sebou silné třetí čtvrtletí a drží zisky od začátku roku. Zdá se, že jarní rychlý propad za 22 obchodních dnů o 30 % je téměř zapomenutý díky podobně rychlému odrazu ode dna. Někdy samozřejmě přijde další propad, ale nikdo neví kdy ani proč. Fundamentální důvody by se nepochybně našly, ale na trh jako kdyby téměř nepůsobily. Ale co takový Donald Trump s covidem-19?

O trvale(ji) vysoké volatilitě akcií a jak s ní (ne)pracovat
Vysoká volatilita na akciovém trhu se často objevuje v době, kdy je ocenění akcií vysoké. Stejně tak se ceny na trhu rozkolísají spíše v prostředí nízkých úrokových sazeb. Proč?