Burzovní kalendář (28. 3. - 1. 4. 2016)
|

Burzovní kalendář (28. 3. - 1. 4. 2016)

Poslední březnový týden bude v Evropě kvůli Velikonočnímu pondělí opět o jeden den kratší, v USA se již bude obchodovat standardně. Investoři budou vyhodnocovat důležitá makrodata, nejvíce pozornosti by na sebe měly strhnout páteční údaje z amerického trhu práce a zvýšený zájem by měly vyvolat rovněž zveřejnění zápisu z posledního zasedání ECB a v ČR zasedání ČNB. Na pražské burze ještě v úterý tabáková společnost Philip Morris ČR odtajní hospodářské výsledky za loňský rok.

Burzovní kalendář

Ohlédnutí

Uplynulý obchodní týden byl v Evropě i Spojených státech o jeden den kratší. Od pondělí do čtvrtka obchodování probíhalo normálně, na Velký pátek ale burzy zůstaly zavřené.

Jinak poměrně poklidný týden v úterý narušily teroristické útoky v Bruselu. Cílem sebevražedných atentátníků se staly letiště Zaventem a stanice metra Maalbeek. O život přišly více než tři desítky lidí, zraněno bylo dalších zhruba 200 osob. Útoky se odehrály poté, co v pátek 18. března bruselské bezpečnostní síly zadržely Salaha Abdeslama, jednoho ze spolupachatelů loňských teroristických útoků v Paříži. Belgie po explozích zvýšila varování před teroristickými útoky na čtvrtý, tedy nejvyšší stupeň.

V sobotu belgická policie podle deníku Le Soir zatkla třetího muže, který doprovázel dva atentátníky v hale letiště Zaventem. Byl jím údajně novinář na volné noze Fayçal Cheffou, kterého prý belgické tajné služby již delší dobu sledovaly kvůli podezření z verbování džihádistů. V pondělí ale policie Cheffoua propustila a uvedla, že nemá důkazy, že se jedná o muže, kterého na letišti zachytila bezpečnostní kamera. V Cheffouově bytě se při domovní prohlídce nenašly žádné výbušniny ani střelné zbraně.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Teroristé opět udeřili, výbuchy na bruselském letišti a exploze v metru si vyžádaly 34 obětí
Dvě exploze na bruselském letišti Zaventem a výbuch v metru si v belgické metropoli vyžádaly více než tři desítky lidských životů. Útoky mají podle všeho na svědomí sebevražední atentátníci, k odpovědnosti se přihlásil Islámský stát. V belgické metropoli platí mimořádná bezpečností opatření. Evropské akciové trhy na události reagovaly v úvodu poklesem, ztráty ale během dne smazaly.

"Zkrácený obchodní týden byl podle očekávání bez výraznějších ekonomických informací. Trhy reagovaly na pohyb cen ropy a také na komentáře některých členů americké centrální banky," popsal po konci čtvrtečního obchodování vývoj na trzích analytik z J&T Banky Milan Vaníček.

Prezident richmondské pobočky Fedu Jeffrey Lacker hned v pondělí řekl, že je přesvědčený, že se tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech bude postupně zvyšovat a inflace se bude přibližovat 2% cíli centrální banky. "Celkový vývoj podle mě naznačuje, že inflační očekávání zůstávají pevně zakotvená," řekl Lacker na konferenci centrálních bankéřů v Paříži.

Šéf chicagské pobočky Fedu Charles Evans v úterý zopakoval, že letos očekává dvojí zvýšení základní úrokové sazby ze současné úrovně 0,25-0,5 %. Podmínkou je ale naplnění předpokladu, že americká ekonomika bude pokračovat v růstu 2-2,5% tempem při současném pokračování poklesu míry nezaměstnanosti.

A do třetice šéf saintlouiského Fedu James Bullard ve čtvrtek prohlásil, že další zvýšení úrokových sazeb v USA nemusí být daleko. Situace na americkém trhu práce se podle něj nadále zlepšuje a revize makroekonomické prognózy, kterou centrální banka USA provedla na svém březnovém zasedání, byla podle Bullarda jen relativně malá.

Fed v polovině března snížil výhled růstu ekonomiky i inflace. Nově předpokládá letos růst HDP USA o 2,2 % (původně 2,4 %). V roce 2017 má ekonomika Spojených států vzrůst jen o 2,1 % místo dosud vyhlížených 2,2 %. Pro konec roku 2016 Fed aktuálně počítá s celkovou inflací (včetně cen potravin a energií) na úrovni 1,2 %, v prosinci banka čekala 1,6 %. Fedem nejsledovanější ukazatel cen, jádrové výdaje na osobní spotřebu (PCE), banka nadále pro konec roku vyhlíží na úrovni 1,6 %. Pro rok 2017 byl výhled snížen z 1,9 % na 1,8 %. Míra nezaměstnanosti v USA by se do konce letošního roku měla podle nového odhadu snížit na 4,7 % z únorových 4,9 % a v dalších dvou letech by měla dále klesat.

Další zasedání Fed čeká 26. a 27. dubna, trh ale nečeká, že by se americké sazby za měsíc měly měnit. Pravděpodobnost zvýšení sazeb v dubnu snižuje i fakt, že se po zasedání centrální banky nebude konat tisková konference, na které by guvernérka Fedu Janet Yellenová krok mohla šířeji okomentovat. Pravděpodobnost růstu sazeb v dubnu je podle burzovní společnosti CME aktuálně 11,5 %, pro červnové zasedání dosahuje míra pravděpodobnosti růstu sazeb 41,4 %, pro červencové 55,3 % a pro zářijové 60,8 %.

V pátek odpoledne ve Spojených státech navzdory státnímu svátku vyšla finální zpráva o vývoji HDP v posledním loňském čtvrtletí, která ukázala, že americká ekonomika v období od října do prosince expandovala tempem 1,4 %. Dřívější odhad počítal se slabším růstem o 1 %. Přesto expanze zpomalila z 2% růstu ve třetím čtvrtletí. Za celý rok 2015 ekonomika USA vzrostla o 2,4 %.

Shrnutí uplynulého týdne na hlavních trzích

Americké akcie v uplynulém týdnu zlevnily, a indexy tak přerušily pětitýdenní růstovou sérii. Dow od pondělí do čtvrtka klesl o 0,49 %, S&P 500 odepsal 0,66 % a Nasdaq Composite ztratil 0,46 %. Zásadní makrodata nevyšla, dění na burzách tak ovlivňoval zejména vývoj cen ropy. Úterní teroristické útoky na bruselské letiště Zaventem a stanici metra Maalbeek akcie v USA v úvodu seance poslaly do červených čísel, brzy ale trhy ožily a ztráty smazaly. Ropa v první polovině týdne mírně zdražila, ve druhé ale o zisky přišla a naopak mírně zlevnila. Brent týden zakončil na 40,44 USD za barel a ropa WTI na 39,60 USD za barel.

Americké akcie ve čtvrtek uzavřely kolem nuly, za celý zkrácený týden zlevnily
Americké akcie zakončily čtvrteční obchodování bez výraznějších změn, za celý týden ale klesly. Náladu na trzích ve čtvrtek ovlivňovalo vyjádření šéfa saintlouiské pobočky Fedu Jamese Bullarda, který naznačil, že by centrální banka USA v brzké době mohla opět zvýšit úrokové sazby. Na Velký pátek budou finanční trhy ve Spojených státech zavřené.

Rovněž evropské akcie v uplynulém týdnu klesly, britský index FTSE 100 odepsal 1,41 %, německý DAX přišel o procento a francouzský CAC 40 klesl o 2,84 %. Regionální STOXX Europe 600 klesl od pondělí do čtvrtka o 1,93 %. Podobně jako akciové trhy v USA se i evropské burzy v úterý vzpamatovaly z úvodních ztrát, výrazně v mínusu nicméně seanci zakončily akcie ze sektoru dopravy a cestovního ruchu. Například akcie hotelového řetězce Accor odepsaly v úterý téměř čtyři procenta a cenné papíry InterContinental Hotels Group ztratily zhruba dvě procenta.

Evropské akcie ve čtvrtek kvůli poklesu cen komodit zamířily hluboko do červených čísel
Evropské akcie před prodlouženým velikonočním víkendem zamířily do mínusu. Dolů je stahoval sektor základních materiálů, který negativně reagoval na pokles cen komodit.

Index PX v uplynulém týdnu odepsal 2,8 %. Nejvíce klesající akcií byla Erste Group Bank, která týden zakončila bez kurzotvorných informací slabší o 6,6 % na 650,80 Kč. Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byl Unipetrol, který přidal 2,3 % na 178 Kč. Unipetrol v průběhu týdne získal povolení od antimonopolního úřadu na nákup 68 čerpacích stanic od OMV. Současně se v tisku objevily spekulace, že by společnost mohla být v hledáčku čínských investorů.

Pražská burza ve čtvrtek kolísala, objem obchodování byl před svátky utlumený
Index PX ve čtvrtek odepsal 0,17 % na 888,93 bodu a za celý týden klesl téměř o tři procenta.

Výhled

Nadcházející obchodní týden bude na velké části trhů opět o jeden den kratší, kvůli oslavám Velikonoc zůstanou ještě v pondělí zavřené burzy v Evropě, Austrálii a Hongkongu. V USA investoři před monitory zasednou i v pondělí.

Z makrodat budou obchodníci hned v úvodu týdne věnovat pozornost údajům o příjmech a výdajích amerických spotřebitelů, v rámci kterých bude zveřejněn také index jádrových výdajů na osobní spotřebu, preferovaný inflační ukazatel americké centrální banky. Později v týdnu budou investoři vyhodnocovat v USA indexy spotřebitelské důvěry od Conference Board a Michiganské univerzity, zprávy o vývoji nezaměstnanosti (ve středu vydá agentura ADP zprávu o tvorbě nových pracovních míst v soukromém sektoru, v pátek vyjde kompletní zpráva o vývoji nezaměstnanosti za březen) a indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru od společnosti Markit a institutu ISM. Indexy nákupních manažerů budou sledovat také investoři v Asii a Evropě, kde navíc vyjdou ještě německá inflační data, maloobchodní tržby a údaje o vývoji nezaměstnanosti a dále zpráva o vývoji britské ekonomiky nebo inflační data a údaje o nezaměstnanosti za celou eurozónu.

Analyzovat budou ve čtvrtek investoři rovněž zápis z březnového zasedání Evropské centrální banky, na kterém byly sníženy úrokové sazby, rozšířeno kvantitativního uvolňování a představeno pokračování cíleného dodávání likvidity evropským komerčním bankám (TLTRO), a v ČR bude ostře sledované čtvrteční zasedání ČNB, na kterém se zřejmě opět bude také diskutovat o záporných úrokových sazbách.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: ECB podle očekávání snížila depozitní sazbu na -0,4 %, překvapivě rozšířila program kvantitativního uvolňování
Evropská centrální banka (ECB) na svém březnovém zasedání dále snížila úrokové sazby a rozšířila program skupování aktiv. Základní úrokovou sazbu ECB snížila na 0 % z 0,05 %, zápůjční sazbu na 0,25 % z 0,3 % a depozitní sazbu na -0,4 % z -0,3 %. Zároveň centrální banka eurozóny navýšila objem programu kvantitativního uvolňování z 60 na 80 miliard eur měsíčně. Tiskovou konferenci šéfa ECB Maria Draghiho jsme sledovali živě.

"Index S&P 500 se udržel nad 200denním klouzavým průměrem, což je příznivý signál, rezistence okolo 2 050 je ale zatím pro benchmark tvrdý oříšek. Nejbližší rezistence jsou na 2 050 a v zóně 2 070 až 2 080. Na opačné straně jsou nejbližší supporty v pásmu 2 020 až 2 000 a dále okolo 1 975. Index volatility VIX je na nízkých hodnotách. Jsou to, co vidíme na jeho grafu, první náznaky formování růstového trendu?" píše v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník a zakladatel serveru Optionslock.cz Josef Košťál.

S&P 500 - technická analýza

Hospodářské výsledky v nadcházejícím týdnu zveřejní například China Petroleum & Chemical Corporation (Sinopec), Micron Technology, Carnival, China Construction Bank, Bank of China, lululemon athletica nebo BlackBerry.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 28. března
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 28. března a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

V ČR čísla za druhé pololetí a celý loňský rok v úterý představí tabáková společnost Philip Morris ČR. "Očekáváme za rok 24,4% meziroční pokles tržeb kvůli zavedení nového modelu. Jednotlivé segmenty by ale měly vykázat zajímavé růsty, a to především díky cenovým efektům. To by se mělo projevit v růstu provozního zisku EBITDA o 12,8 % na 3,77 miliardy Kč a čistého zisku o 15,4 % na 2,6 miliardy Kč," míní Vaníček. "Očekáváme, že firma vyplatí celý nekonsolidovaný čistý zisk ve formě dividendy, což podle naší projekce představuje 952 Kč na akcii (hrubý dividendový výnos 7,3 %). Současně nepředpokládáme, že by společnost vyplatila část zrušeného rezervního fondu (85 Kč na akcii). Předpokládáme, že zlepšení na úrovni čistého zisku je již trhem zahrnuto v ceně akcií společnosti."

Výhled pro jednotlivé dny

V pondělí se bude z hlavních trhů obchodovat jen v Japonsku, Číně a Spojených státech. V Evropě ještě burzy zůstanou kvůli oslavám Velikonoc zavřené, a nevyjdou tedy ani žádná evropská makrodata. V USA budou zveřejněny údaje o osobních příjmech a výdajích včetně indexu jádrových výdajů na osobní spotřebu. Dále v zámoří vyjdou statistika rozjednaných prodejů domů, index aktivity dallaského Fedu a výsledek obchodní bilance. Hospodářské výsledky zveřejní ruský Lukoil.

V noci na úterý vyjdou v Japonsku míra nezaměstnanosti, data o výdajích domácností a dále zpráva o maloobchodních tržbách. Itálie dopoledne přidá indexy spotřebitelské a podnikatelské důvěry a ve Spojených státech budou investoři odpoledne sledovat index cen domů S&P/Case-Shiller a index spotřebitelské důvěry od Conference Board a pozornost budou věnovat rovněž vystoupení šéfa sanfranciské pobočky Fedu Johna Williamse a guvernérky Fedu Janet Yellenové. Výsledky se v úterý pochlubí například China Petroleum & Chemical Corporation (Sinopec).

Ve středu zveřejní Japonsko údaje o vývoji průmyslové výroby a výrobě aut, Eurostat přidá indexy důvěry v ekonomiku eurozóny, Německo na trh pošle předběžnou inflační statistiku a v zámoří vyjdou data o tvorbě pracovních míst v soukromém sektoru od agentury ADP a zpráva o vývoji zásob ropy od vládního Úřadu pro energetické informace (EIA). Hospodářská čísla odtajní Carnival, Micron Technology, Gazprom, China Construction Bank, Bank of China, lululemon athletica či Wynn Macau.

V noci na čtvrtek vyjdou v Japonsku údaje o zahájené výstavbě a stavebních objednávkách. Německo dopoledne přidá zprávy o maloobchodních tržbách a vývoji nezaměstnanosti. Vývoj tržeb maloobchodních prodejců budou investoři zvažovat i ve Španělsku, kde navíc vyjde ještě inflační statistika. Index spotřebitelských cen zveřejní také Itálie a posléze pro celou eurozónu Eurostat. Francie dále přidá index výrobních cen a spotřebitelské výdaje a v ČR a Spojeném království vyjdou zrevidované zprávy o vývoji HDP v posledních třech měsících loňského roku. Británii navíc čekají ještě data o počtu schválených hypoték, výsledek běžného účtu a zprávy o firemních investicích a spotřebitelských úvěrech a v ČR se bude konat zasedání ČNB. Netrpělivě budou investoři v eurozóně očekávat také zveřejnění zápisu z posledního zasedání ECB a ve Spojených státech budou dění na trzích ovlivňovat údaje o počtu propuštěných zaměstnanců od konzultační společnosti Challenger, Gray & Christmas, index nákupních manažerů pro oblast Chicaga a pravidelné týdenní zprávy o počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti a vývoji zásob zemního plynu. Kanada pak ještě odpoledne zpestří zprávou o vývoji HDP v prvním měsíci nového roku.

Pátek bude v celém světě patřit indexům nákupních manažerů, ukazatele vyjdou v Asii, Evropě i USA. Japonsko přidá ještě data o prodejích aut, v Británii vyjde kromě PMI také index cen domů, Švýcarsko přidá maloobchodní tržby a Itálie a eurozóna odtajní míru nezaměstnanosti za únor. V ČR odpoledne vyjde březnová bilance státního rozpočtu a v zámoří budou děním na trzích hýbat série dat z trhu práce (míra nezaměstnanosti, míra participace, vývoj mezd, počet nově vytvořených pracovních míst), finální index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity a zpráva o výdajích ve stavebnictví. Pozornost budou investoři v USA ale věnovat také zprávám o prodejích aut a vývoji počtu aktivních vrtů pro těžbu ropy a plynu od společnosti Baker Hughes a ujít si nenechají ani výsledky výrobce mobilních telefonů BlackBerry.

O výhled na další obchodní týden jsme požádali Danu Hájkovou, analytičku z České spořitelny.

"Zasedá ČNB a nejzajímavější bude diskuze o záporných sazbách. Od posledního zasedání výrazně zpomalilo tempo růstu devizových rezerv, takže zůstane jen u diskuze. Co se týče kurzového závazku, ČNB jen zopakuje, že neskončí dříve než v roce 2017," napsal v týdenním výhledu hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil. "Ze zveřejněných makrodat ve světě budeme nejvíce sledovat inflaci v eurozóně a údaje z amerického trhu práce. Podle trhu by inflace v eurozóně měla skončit v záporných hodnotách (-0,1 %, v únoru -0,2 %). Podle našeho názoru máme před sebou měsíce, kdy inflace díky postupnému vypadnutí efektu cen energií z meziročních hodnot zvýší inflaci k 1,5 %. To potáhne výše i výnosy dluhopisů. Americký trh práce potvrdí dobrý stav (míra nezaměstnanosti těsně pod 5 %, tvorba pracovních pozic zhruba na 190 tisících). Data v USA jsou konzistentní se zvýšením sazeb Fedu v polovině roku."

 

Morgan Stanley: Ekonomika USA letos klesne nejvíce od roku 1946
před 31 minutami

Morgan Stanley: Ekonomika USA letos klesne nejvíce od roku 1946

Ekonomika Spojených států by v letošním roce mohla klesnout o 5,5 %, což by byl nejhlubší propad od roku 1946. Míra...
Morgan Stanley Americká ekonomika Koronavirus
Podnikatelská aktivita v eurozóně je na minimu za dobu měření
před hodinou

Podnikatelská aktivita v eurozóně je na minimu za dobu měření

Podnikatelská aktivita v eurozóně v březnu oslabila více, než se předpokládalo. Její souhrnný index v konečném...
Indexy nákupních manažerů (PMI) Evropská ekonomika Eurozóna
Tesla v prvním čtvrtletí zvýšila prodej o 40 %
před hodinou

Tesla v prvním čtvrtletí zvýšila prodej o 40 %

Výrobce elektrických vozů Tesla na začátku roku výrazně zvýšil prodej, i když podnik minulý měsíc zažil stejně jako...
Tesla Auta
Pátek na trzích (3. dubna 2020): Evropské akcie v úvodu poslední…
Pátek na trzích (3. dubna 2020): Evropské akcie v úvodu poslední…
před hodinou

Pátek na trzích (3. dubna 2020): Evropské akcie v úvodu poslední obchodní seance týdne klesaly, čeká se na zprávu z trhu práce USA

Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo v pátek pod nulou. Investoři netrpělivě čekají na zprávu z...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Na jednání ČNB zazněly úvahy snížit sazby jen o 0,5 bodu
Na jednání ČNB zazněly úvahy snížit sazby jen o 0,5 bodu
před hodinou

Na jednání ČNB zazněly úvahy snížit sazby jen o 0,5 bodu

Na jednání bankovní rady České národní banky 26. března zazněly od Tomáše Nidetzkého a Oldřicha Dědka úvahy snížit...
ČNB Úrokové sazby Koronavirus
ADB: Náklady pandemie mohou svět přijít až na 4,1 bilionu USD
09:26

ADB: Náklady pandemie mohou svět přijít až na 4,1 bilionu USD

Náklady na boj s ekonomickými dopady pandemie by mohly celosvětově dosáhnout až 4,1 bilionu dolarů, což je asi pět...
Koronavirus Světová ekonomika
S akciemi O2 C.R. se v pátek obchoduje poprvé bez nároku na dividendu
09:14

S akciemi O2 C.R. se v pátek obchoduje poprvé bez nároku na dividendu

Pátek 3. dubna je pro akcie operátora O2 Czech Republic prvním obchodním dnem bez nároku na hrubou dividendu ve výši...
O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) Akcie ČR Dividendy
Co musíte ráno vědět (3. dubna)
Co musíte ráno vědět (3. dubna)
00:00

Co musíte ráno vědět (3. dubna)

Jak si ve čtvrtek vedly světové akcie, jak velkým rizikem je pro budoucnost eura a eurozóny Itálie a proč je úplně...
Musíte vědět
Americké akcie ve čtvrtek posílily díky energetickým podnikům, cena…
Americké akcie ve čtvrtek posílily díky energetickým podnikům, cena…
včera v 22:30

Americké akcie ve čtvrtek posílily díky energetickým podnikům, cena ropy poskočila o více než 15 %

Americké akcie ve čtvrtek zpevnily. Velkou měrou k tomu přispěly energetické společnosti, které těžily z prudkého...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Čtvrtek na trzích (2. dubna 2020): Evropské i americké akcie zpevnily…
Čtvrtek na trzích (2. dubna 2020): Evropské i americké akcie zpevnily…
včera v 22:20

Čtvrtek na trzích (2. dubna 2020): Evropské i americké akcie zpevnily, skokově zdražila ropa

Obchodování na západoevropských akciových trzích bylo ve čtvrtek volatilní, nakonec ale indexy skončily shodně v...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Trump dekretem nařídil vládě podpořit výrobu plicních ventilátorů
včera v 22:10

Trump dekretem nařídil vládě podpořit výrobu plicních ventilátorů

Prezident Spojených států Donald Trump ve čtvrtek s využitím zmocňovacího zákona o obranné výrobě nařídil vládě, aby...
Donald Trump Spojené státy americké (USA) Koronavirus
Světová banka je kvůli koronaviru připravena poskytnout až 160…
včera v 21:35

Světová banka je kvůli koronaviru připravena poskytnout až 160 miliard USD

Světová banka (SB) je v příštích 15 měsících připravena vynaložit až 160 miliard dolarů, aby pomohla státům řešit...
Světová ekonomika Podpora ekonomiky
V americkém Kongresu má vzniknout výbor na kontrolu obří finanční…
včera v 20:51

V americkém Kongresu má vzniknout výbor na kontrolu obří finanční pomoci

Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu ovládaná demokraty vytvoří zvláštní výbor pro kontrolu rozdělování obří...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Podpora ekonomiky
Reuters: Německá vláda jedná o finanční injekci pro Lufthansu
včera v 20:28

Reuters: Německá vláda jedná o finanční injekci pro Lufthansu

Německá vláda jedná o poskytnutí pomoci největší německé letecké společnosti Lufthansa v řádu miliard eur. Vláda by v...
Deutsche Lufthansa Německo Doprava
UniCredit v Itálii propustí 5 200 lidí, zaměstná ale 2 600 mladých
včera v 20:21

UniCredit v Itálii propustí 5 200 lidí, zaměstná ale 2 600 mladých

Bankovní skupina UniCredit v Itálii v příštích čtyřech letech propustí 5 200 zaměstnanců, zároveň ale dá práci 2 600...
UniCredit Evropské banky Itálie
Německo si doveze pomocníky pro sklizeň z ciziny letadly
včera v 19:24

Německo si doveze pomocníky pro sklizeň z ciziny letadly

Německu hrozí nedostatek pracovních sil při nadcházející sklizni. S tou pravidelně vypomáhali sezónní dělníci...
Německo Zemědělství
EK se omluvila Itálii za malou solidaritu v koronavirové krizi
včera v 18:48

EK se omluvila Itálii za malou solidaritu v koronavirové krizi

Evropská komise se omluvila Itálii za nedostatek evropské solidarity při řešení koronavirové krize. Slíbila větší...
Evropská unie Itálie Koronavirus
Donald Trump prý řeší spor mezi Ruskem a Saúdskou Arábií, ceny ropy…
Donald Trump prý řeší spor mezi Ruskem a Saúdskou Arábií, ceny ropy…
včera v 18:05

Donald Trump prý řeší spor mezi Ruskem a Saúdskou Arábií, ceny ropy vystřelily o čtvrtinu výše

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek na svém twitterovém účtu pochválil, že mluvil s Mohamedem bin Salmánem...
Rusko Saúdská Arábie Ropa
Evropské akcie během čtvrteční seance kolísaly, nakonec ale zpevnily
Evropské akcie během čtvrteční seance kolísaly, nakonec ale zpevnily
včera v 18:00

Evropské akcie během čtvrteční seance kolísaly, nakonec ale zpevnily

Obchodování na západoevropských akciových trzích bylo ve čtvrtek volatilní, nakonec ale indexy skončily shodně v...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Itálie počítá s drtivým propadem průmyslu
včera v 17:09

Itálie počítá s drtivým propadem průmyslu

Italský průmysl se v březnu propadl oproti předchozímu měsíci o 16,6 % - nejvíce od roku 1960, kdy se údaj začal...
Itálie Koronavirus Průmysl