Americké akcie v pátek posílily a indexy S&P 500 a Nasdaq Composite uzavřely na nových maximech

Americké akcie v pátek mírně posílily, pozitivně se pod výsledek obchodování podepsaly zpráva o příznivém vývoji situace na trhu práce a odraz cen ropy. Za celý uplynulý týden přidaly všechny tři hlavní akciové indexy do jednoho procenta.
Index Dow v pátek posílil o 0,26 % na 21 006,94 bodu, širší index S&P 500 stoupl o 0,41 % na nové zavírací maximum 2 399,29 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite přidal 0,42 % na nové zavírací maximum 6 100,76 bodu. Index volatility VIX stoupl o 1,05 % na 10,57 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA se snížil o přibližně tři a půl bazického bodu na 2,351 %.
V zelených číslech skončila většina sektorů, nejvýrazněji stouply sektor základních materiálů a energetické odvětví, které těžilo z růstu cen ropy. Mírně pod nulou uzavřely finanční sektor a odvětví zdravotní péče.
Americké akcie (5. května 2017), zdroj: Google
Americké ministerstvo práce v pátek oznámilo, že ekonomika USA v dubnu vytvořila zhruba 211 000 pracovních míst, což je více, než se očekávalo. Míra nezaměstnanosti překvapivě klesla na desetileté minimum 4,4 % z březnových 4,5 %.
Za celý uplynulý týden index Dow posílil o 0,32 %, S&P 500 přidal 0,63 % a Nasdaq Composite zpevnil o 0,88 %.
Americké akcie (týden do 5. května 2017), zdroj: Google
Výrazně v pátek zdražily akcie vývojáře on-line a mobilních her Zynga (+12,68 %), který ve čtvrtek večer zveřejnil výsledky nad odhady trhu.
V indexu Dow se dařilo akciím chemické firmy DuPont (+2,98 %), operátora Verizon Communications (+1,74 %) či technologického podniku Apple (+1,66 %). V červených číslech skončily cenné papíry počítačového obra IBM (-2,51 %), kartové firmy Visa (-0,59 %) či výrobce farmaceutického a spotřebního zboží Johnson & Johnson (-0,35 %). Akcie IBM výrazně klesly poté, co vešlo ve známost, že miliardář Warren Buffett prodal téměř třetinu svého podílu ve firmě.
Euro se dostalo na nové půlroční maximum
Euro v pátek na devizových trzích ve světě vystoupilo vůči dolaru na nové šestiměsíční maximum 1,0991 USD. Vyhlídky na vítězství centristického kandidáta Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách převážily nad příznivými údaji o dubnové situaci na trhu práce v USA.
Euro je teď nejvýše od začátku loňského listopadu. V lednu se přitom propadlo až na 14leté minimum 1,0339 USD. Obchodníci očekávají, že jednotná evropská měna v reakci na předpokládané Macronovo vítězství ve volbách překoná hranici 1,1 USD, uvedla agentura Reuters.
Macron se v neděli ve druhém kole voleb utká s nacionalistkou Marine Le Penovou, která slibuje odchod Francie z eurozóny a návrat francouzského franku. Favoritem je podle průzkumů stále Macron, který má podporu zhruba 60 % voličů.
Ropa v pátek na světových trzích zprvu pokračovala v propadu, odpoledne se ale ceny stabilizovaly, začaly svižně růst, a odpoutaly se tak od téměř půlročního minima. Pomohlo jim především ujištění Saúdské Arábie a Ruska, že jsou obě země ochotny prodloužit dohodu o snížení těžby.
Kolem 20.00 SELČ přidávala severomořská ropa Brent asi 1,3 % na 48,98 USD za barel a severoamerická lehká ropa WTI vykazovala růst o 1,4 % na 46,12 USD za barel.
Některé zdroje ze Saúdské Arábie agentuře Reuters řekly, že další prodloužení dohody o snížení těžby, kterou loni v listopadu uzavřela Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) s ostatními producenty ropy včetně Ruska, bude prodloužena. Zatím platí do konce června.
OPEC s prodloužením smlouvy počítá a jednat o něm bude 25. května na schůzce ve Vídni. Podle zdrojů z OPEC se však pravděpodobně nepodaří dohodnout výraznější snížení než o 1,8 milionu barelů denně, jak bylo dohodnuto na letošní první pololetí.
Hlavní páteční události na amerických trzích
- Americká ekonomika v dubnu mimo zemědělství vytvořila zhruba 211 tisíc pracovních míst. Analytici odhadovali, že vzniklo kolem 185 tisíc míst po přibližně 79 tisících v březnu (revidováno z 98 tisíc). Míra nezaměstnanosti klesla o desetinu procentního bodu na desetileté minimum 4,4 %, čekalo se přitom její zvýšení na 4,6 %. Údaje v pátek zveřejnilo americké ministerstvo práce. Míra meziročního růstu mezd v dubnu klesla na 2,5 % z 2,7 % v březnu.
- Americká technologická společnost IBM ztratila důvěru jednoho ze svých největších akcionářů. Investiční skupina Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta prodala třetinu ze svého podílu v IBM. Buffett to řekl v rozhovoru se CNBC.
- Německý elektrotechnický koncern Robert Bosch GmbH získal zakázku americké technologické firmy Apple na dodávky pohybových senzorů pro novou verzi telefonů iPhone. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na nejmenovaný zdroj blízký jednání.
Pět největších amerických investičních bank je připraveno do dvou let přemístit značnou část personálu z Londýna do Frankfurtu nad Mohanem. Agentuře Reuters to řekl šéf frankfurtských lobbistů Hubertus Väth. Mohlo by jít o více než 1 000 klíčových pracovníků, čímž by se významně posílilo postavení Německa ve světě globálních financí.
- Americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo kriminální vyšetřování provozovatele alternativní taxislužby Uber Technologies kvůli používání tajného softwaru, který mu umožňuje nabízet služby v oblastech, kde nemá povoleno působit.
- Prezident Spojených států Donald Trump v pátek podepsal zákon, který zajistí financování chodu federální vlády do konce fiskálního roku, tedy do 30. září. Vládě hrozil od soboty pád do platební neschopnosti. Trumpem podepsaný zákon, jehož schvalování ve čtvrtek završil Senát, je výsledkem kompromisu. Prezident se výměnou za nezbytný souhlas demokratických zákonodárců vzdal mimo jiné peněz na výstavbu zdi na hranicích s Mexikem.
- Société Générale snížila doporučení na akcie Estée Lauder Cos na "hold" z "buy", jejich cílovou cenu ale zvýšila z 90 na 93 USD.
- Wedbush Securities zvýšila cílovou cenu akcií Activision Blizzard na 62,50 z 53 USD.
- Počet aktivních vrtů pro těžbu ropy v USA se v uplynulém týdnu zvýšil již po šestnácté v řadě, tentokrát o šest na 703. Celkový počet aktivních vrtů pro těžbu ropy a zemního plynu vzrostl o sedm na 877. Oznámila to v pátek společnost Baker Hughes, která je poskytovatelem služeb pro ropné a plynárenské firmy.
Výsledková sezóna
- Výsledky Cigna v 1Q: Upravený zisk na akcii 2,77 USD (odhad: 2,44 USD), tržby 10,4 miliardy USD (odhad: 9,94 miliardy USD).
- Výsledky Moody's v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,47 USD (odhad: 1,24 USD), tržby vzrostly o 19 % na 975,2 milionu USD.
Hlavní události tohoto týdne na amerických trzích
- Vyjednavačům v americkém Kongresu se podařilo uzavřít dohodu o financování federální vlády do konce aktuálního rozpočtového období, tedy do konce září. Informoval o tom deník The Washington Post s odvoláním na vysoce postaveného zaměstnance Kongresu. Informaci potvrdila s odvoláním na své zdroje i agentura AP. Pokud Sněmovna reprezentantů i Senát dohodu do páteční půlnoci schválí, podaří se odvrátit úpadek do platební neschopnosti, který americké vládě hrozí.
- Americká mediální skupina 21st Century Fox, kterou vlastní magnát Rupert Murdoch, zvažuje podání nabídky na převzetí jednoho z největších amerických provozovatelů televizních stanic Tribune Media. Murdochova skupina jedná o společném podání nabídky s newyorskou investiční firmou Blackstone Group, řekly v pondělí agentuře Reuters informované zdroje.
- Americký prezident Donald Trump "aktivně uvažuje" o rozdělení velkých bank v rámci návratu k oddělenému komerčnímu a investičnímu bankovnictví. Trump to v pondělí řekl v rozhovoru s agenturou Bloomberg.
- Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA v dubnu podle finálních údajů společnosti Markit klesl na 52,8 bodu z březnových 53,3 bodu. Potvrdil se tak odhad z 21. dubna. Podle indexu nákupních manažerů od institutu ISM v dubnu expanze v americkém zpracovatelském sektoru zpomalila, ukazatel se snížil na 54,8 bodu z 57,2 bodu v březnu (odhad: 56,5 bodu).
- Jádrové výdaje na osobní spotřebu v USA v březnu meziročně vzrostly o 1,6 % po 1,8% růstu v únoru. Meziměsíčně se v souladu s očekáváním snížily o 0,1 % po 0,2 % růstu v únoru. Osobní příjmy Američanů v březnu vzrostly o 0,2 % (odhad: +0,3 %, únor: +0,3 %), výdaje stagnovaly.
- Výdaje ve stavebnictví v USA v březnu meziměsíčně klesly o 0,2 % (odhad: +0,4 %, únor: +1,8 %).
- Podle amerického ministra financí Stevena Mnuchina bude trvat minimálně dva roky, než americká ekonomika poroste tempem, které slíbil prezident Donald Trump. Mnuchin to řekl v pondělí na konferenci Milken Institute. Trump v rámci předvolební kampaně sliboval, že pod jeho vedením ekonomika USA poroste 3% tempem.
- Čína dala podmíněný souhlas plánované fúzi amerických chemických společností Dow Chemical a DuPont. Odpadla tak další z překážek jejich sloučení, zatímco na rozhodnutí regulačních úřadů v USA, Brazílii, Austrálii a Kanadě společnosti stále čekají.
- Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v dubnu snížila o 80 000 barelů na 31,97 milionu barelů denně. Pokles tak vykázala již čtvrtý měsíc za sebou. Bez zahrnutí Libye a Nigérie, které nejsou vázány dohodou o omezení dodávek na trh, však produkce mírně stoupla. Míra dodržování dohody tak klesla na 90 % z březnových 92 %. Vyplývá to z průzkumu agentury Reuters, který se opírá o údaje o přepravě a o informace zdrojů z odvětví.
- Kurz kybernetické měny bitcoin v úterý vystoupil na nový rekord nad 1 400 dolarů za jednotku a za poslední rok se zvýšil na více než trojnásobek. Poslední vlna růstu se podle agentury Reuters připisuje silné poptávce v Japonsku, kde byl nedávno bitcoin prohlášen za legální platební prostředek.
- Prodeje aut ve Spojených státech v dubnu dosáhly v celoročním přepočtu 16,88 milionu jednotek. Vyplývá to z údajů společnosti Autodata. Čekal se výsledek 17,10 milionu jednotek. V březnu činily anualizované prodeje 16,62 milionu.
- Měnový výbor americké centrální banky na svém květnovém zasedání ponechal úrokové sazby beze změny. Základní úrok tak zůstává v pásmu 0,75-1,00 %, kam jej výbor posunul v březnu z 0,5-0,75 %. V březnové prognóze měnový výbor Fedu potvrdil prosincový odhad, že by se v letošním roce měla základní úroková sazba zvýšit třikrát. Trh čeká, že další utažení měnové politiky přijde příští měsíc.
- Portoriko vyhlásilo platební neschopnost a podalo k soudu žádost o bankrotovou ochranu před věřiteli. Oznámil to ve středu guvernér státu volně přidruženého k USA Ricardo Rossello. Odstartoval tím největší bankrotové řízení v historii amerických samospráv. Portoriko ve formě komunálních dluhopisů dluží věřitelům zhruba 70 miliard dolarů.
- Americká společnost Apple se vrátila na pozici největšího plátce dividend na světě, na druhou pozici odsunula ropnou společnost ExxonMobil, upozornil na svých internetových stránkách list Financial Times. Apple akcionářům rozdělí více než 13 miliard dolarů za rok.
- Podle zprávy agentury ADP vytvořil soukromý sektor ve Spojených státech v dubnu 177 tisíc nových pracovních míst, což je nejmenší přírůstek za posledních šest měsíců. Analytici očekávali vytvoření 180 tisíc míst. V březnu v soukromém sektoru vzniklo podle ADP 255 tisíc nových míst (revidováno z 263 tisíc).
- Růst aktivity v americkém sektoru služeb v dubnu zrychlil. Index nákupních manažerů v sektoru služeb stoupl na 53,1 bodu z březnové úrovně 52,8 bodu. Vyplývá to ze středeční zprávy společnosti Markit Economics. Čekal se naopak pokles indexu na 52 bodů. Kompozitní index nákupních manažerů se rovněž zvýšil, a to na 53,2 bodu z 53 bodů.
- ISM index nákupních manažerů mimo zpracovatelský sektor v dubnu stoupl na 57,5 bodu z 55,2 bodu v březnu (odhad: 55,8 bodu).
- Počet žádostí o hypotéku ve Spojených státech v týdnu do 28. dubna po sezónním očištění údajů klesl proti předchozímu týdnu o 0,1 %. Uvedla to Asociace hypotečních bankéřů (MBA).
- EIA: Zásoby ropy v USA v uplynulém týdnu klesly o 0,93 milionu barelů (předchozí týden: -3,641 milionu barelů, odhad: -2,16 milionu barelů).
- Goldman Sachs zvýšila doporučení na akcie McDonald's na "buy" z "neutral", jejich cílovou cenu zvýšila ze 126 na 153 USD.
- Pacific Crest zvýšila cílovou cenu akcií Mastercard na 130 ze 120 USD.
Americká technologická společnost Apple hodlá vytvořit fond pro investice do firem v USA, které vytvářejí moderní technologie. Jeho hodnota má činit jednu miliardu dolarů, oznámil šéf společnosti Tim Cook.
Americká internetová společnost Google přistoupila na to, že zaplatí 306 milionů eur za urovnání daňového sporu s Itálií. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Italská policie loni firmu obvinila, že v letech 2009 až 2013 nezaplatila daně z tržeb v Itálii v objemu kolem jedné miliardy eur.
Evropská komise ukončila antimonopolní vyšetřování praktik amerického internetového obchodu Amazon v oblasti prodeje elektronických knih. Přijala totiž závazek podniku, že upraví své smlouvy s vydavateli. Amazon je největším distributorem elektronických knih v Evropě, komise vyšetřování zahájila v červnu 2015.
Velcí američtí zaměstnavatelé v dubnu ohlásili plány na propuštění 36 602 zaměstnanců. Je to o 43 procent méně než loni. Nejhůře postiženy byly sektory maloobchodu, automobilové výroby, státní správy a leteckého průmyslu.
Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA v týdnu do 29. dubna klesl na 238 tisíc z 257 tisíc v předchozím týdnu. Trh čekal pokles na 247 tisíc. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 22. dubna klesl na 1,964 milionu z 1,987 milionu (revidováno z 1,988 milionu), očekávaly se dva miliony.
- Schodek obchodní bilance se v březnu snížil na 43,7 miliardy USD (odhad: 44,5 miliardy USD, únor: 43,8 miliardy USD).
Produktivita práce v USA v prvním čtvrtletí podle předběžných údajů klesla o 0,6 % (odhad: 0,0 %, 4Q2016 revidováno z +1,3 % na +1,8 %). Náklady na práci se podle předběžných údajů zvýšily o 3 % (odhad: +2,5 %, 4Q2016 revidováno z +1,7 % na +1,3 %).
Objem továrních objednávek ve Spojených státech byl v březnu o 0,2 % větší než v únoru. Po únorovém meziměsíčním nárůstu o 1,2 % očekával trh v březnu růst o 0,4 %. Při nezapočítání objednávek v sektoru dopravy dokonce objem poklesl o 0,3 %. V únoru naopak o 0,3 % vzrostl.
Americký ministr zahraničí Rex Tillerson rozeslal zaměstnancům svého rozsáhlého úřadu elektronický dotazník, který má posloužit jako podklad plánovaných škrtů. Podle agentury AP se šéf diplomacie zajímá o to, co v ministerstvu funguje a co nikoli. Ministerstvo má v plánu propustit tři procenta zaměstnanců a seškrtat rozpočet o víc než čtvrtinu.
Americký Senát ve čtvrtek velkou většinou hlasů schválil zákon o financování vládních úřadů do konce letošního finančního roku. Rozdělení financí ve výši téměř 1,2 bilionu dolarů do konce září už ve středu schválila Sněmovna reprezentantů. Teď už se čeká jen na podpis prezidenta. Dosavadní zákon vyprší v pátek.
Finanční výbor americké Sněmovny reprezentantů ve čtvrtek schválil kontroverzní republikánský návrh, který ruší významné části takzvaného Dodd-Frankova zákona z roku 2010 o finančním dohledu. Podle agentury AP jde o významný krok k omezení regulace finančních služeb, kterou slibuje americký prezident Donald Trump.
Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu ve čtvrtek schválila nové sankce proti Severní Koreji, které mají postihnout zejména její loďařský průmysl a potrestat využívání otrocké práce. Cílem sankcí je podle poslanců zabránit režimu, aby získával peníze pro svůj jaderný a raketový program.
- JPMorgan Chase zvýšila cílovou cenu akcií Tesly ze 185 na 190 USD.
- Investiční společnost Instinet zvýšila cílovou cenu akcií Yum! Brands z 69 na 78 USD. UBS cílovou cenu titulu upravila ze 72 na 76 USD.
- Stifel Nicolaus zvýšila cílovou cenu akcií Facebooku ze 165 na 170 USD a JPMorgan Chase ji upravila ze 170 na 182 USD.
- UBS zvýšila cílovou cenu akcií Cloroxu ze 117 na 121 USD.
- JPMorgan Chase zvýšila cílovou cenu akcií New York Times ze 14 na 17 USD.
Výsledková sezóna v tomto týdnu
- Výsledky Cardinal Health ve 3QFY2017: Zisk na akcii 1,20 USD (odhad: 1,17 USD), tržby 3,4 miliardy USD (odhad: 3,3 miliardy USD).
- Výsledky Tenet Healthcare v 1Q: Upravená ztráta na akcii 0,27 USD (odhad: -0,52 USD), tržby 4,8 miliardy USD (v souladu s odhady). Akcie v pondělním after-marketu +13 %.
- Výsledky Advanced Micro Devices v 1Q: Upravená ztráta na akcii 0,04 USD (v souladu s odhady), tržby 984 milionů USD (odhad: 985 milionů USD). Akcie v pondělním after-marketu -8,5 %.
- Hotelové společnosti Hilton Worldwide Holdings v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk na 74 milionů USD z loňských srovnatelných 309 milionů USD. Za propadem je vyčlenění hotelových realit a některých aktivit do samostatné skupiny. Bez mimořádných položek výsledky překonaly očekávání a firma zlepšila i výhled na celý rok.
- Americké farmaceutické společnosti Merck & Co vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk o 38 % na 1,55 miliardy dolarů. K tomuto vývoji přispěl zejména prodej onkologického léku Keytruda a veterinárních léčiv. Firma, která je druhým největším výrobcem léků v USA, to uvedla v úterním prohlášení. Současně mírně zlepšila výhled na celý rok.
- Největšímu americkému výrobci léků Pfizer v prvním čtvrtletí vzrostl čistý zisk o 2,6 % na 3,12 miliardy USD. Hospodaření podpořily vyšší prodeje přípravku k léčbě rakoviny prsu Ibrance a lék proti bolesti Lyrica. Celkové tržby ale klesly a zaostaly za očekáváním.
- Americká ropná společnost ConocoPhillips se v prvním čtvrtletí vrátila k zisku a mírně zvýšila i těžbu. Obnovení ziskovosti bylo výsledkem vyšších cen ropy, ale i prodeje části majetku, sdělila v úterý firma. Čistý zisk dosáhl 800 milionů dolarů po ztrátě 1,5 miliardy dolarů o rok dříve.
- Přednímu vydavateli platebních karet Mastercard se zvýšil čistý čtvrtletní zisk na 1,08 miliardy amerických dolarů a vzrostly mu i tržby. Vyplývá to z úterního sdělení firmy. Děkovat může MasterCard podle agentury Reuters dobré situaci na trhu práce a rostoucím mzdám, které lidem umožňují více utrácet.
- Výsledky Archer-Daniels-Midland v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,60 USD (odhad: 0,61 USD), tržby 15,09 miliardy USD (odhad: 15,29 miliardy USD).
- Výsledky CVS Health v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,17 USD (odhad: 1,10 USD), tržby 44,5 miliardy USD (odhad: 44,24 miliardy USD).
- Výsledky Aetna v 1Q: Upravený zisk na akcii 2,71 USD (odhad: 2,35 USD), tržby 15,5 miliardy USD (odhad: 15,48 miliardy USD).
- Výsledky Charter Communications v 1Q: Zisk na akcii 0,57 USD (odhad: 0,91 USD), tržby 10,2 miliardy USD (odhad: 10,3 miliardy USD).
- Výsledky Mondelez International v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,53 USD (odhad: 0,50 USD), tržby 6,41 miliardy USD (odhad: 6,37 miliardy USD). Akcie v úterním after-marketu +2,5 %.
- Výsledky Gilead Sciences v 1Q: Upravený zisk na akcii 2,23 USD (odhad: 2,28 USD), tržby 6,51 miliardy USD (odhad: 6,63 miliardy USD). Akcie v úterním after-marketu -2,5 %.
- Výsledky First Solar v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,25 USD (odhad: -0,13 USD), tržby 891,8 milionu USD (odhad: 693 milionů USD). Akcie v úterním after-marketu +8 %.
- Americká technologická společnost Apple na trh po konci úterního obchodování poslala hospodářské výsledky za první tři měsíce letošního roku. Na úrovni upraveného zisku na akcii byl výsledek lepší, než se čekalo, tržby na odhady ale nestačily. Společnost však investory potěšila navýšením dividendy a objemu programu zpětného odkupu akcií. Akcie Applu v úterním after-marketu -2 %.
- Americké mediální firmě Time Warner v prvním čtvrtletí stoupl čistý zisk o 17,3 % na 1,42 miliardy USD. K růstu zisku přispěl úspěch filmů Kong: Ostrov lebek a LEGO Batman.
- Americké vydavatelství The New York Times se v prvním čtvrtletí vrátilo k zisku, protože rostoucí zájem o digitální zpravodajství kompenzoval klesající tržby u tiskovin. Firma ve středu oznámila, že vydělala 13,2 milionu dolarů po ztrátě 8,3 milionu dolarů před rokem.
- Výsledky Estée Lauder Cos v 3QFY2017: Upravený zisk na akcii 0,91 USD (odhad: 0,73 USD), tržby 2,86 miliardy USD (odhad: 2,81 miliardy USD).
- Výsledky Delphi Automotive v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,59 USD (odhad: 1,46 USD), tržby 4,92 miliardy USD (odhad: 4,1 miliardy USD).
- Výsledky Humana v 1Q: Upravený zisk na akcii 2,75 USD (odhad: 2,55 USD), tržby 16,89 miliardy USD (odhad: 13,62 miliardy USD).
- Výsledky Sprint v 4QFY2017: Ztráta na akcii 0,07 USD (odhad: -0,04 USD), tržby 8,54 miliardy USD (odhad: 7,9 miliardy USD).
- Výsledky Reynolds American v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,56 USD (odhad: 0,57 USD), tržby 2,95 miliardy USD (odhad: 3,03 miliardy USD).
- Výsledky Yum! Brands v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,65 USD (odhad: 0,59 USD), tržby 1,417 miliardy USD (odhad: 1,376 miliardy USD).
- Výsledky Fitbit v 1Q: Upravená ztráta na akcii 1,33 USD (odhad: -0,82 USD), tržby 298,9 milionu USD (odhad: 279 milionů USD). Akcie ve středečním after-marketu +9 %.
- Výsledky Kraft Heinz v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,84 USD (odhad: 0,86 USD), tržby 6,36 miliardy USD (loni: 6,57 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu -2,5 %.
- Výsledky Square v 1Q: Ztráta na akcii 0,04 USD (odhad: -0,08 USD), upravené tržby 204 milionů USD (odhad: 192,9 milionu USD). Akcie ve středečním after-marketu +5 %.
- Výsledky MetLife v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,41 USD (odhad: 1,28 USD), výnosy 16,3 miliardy USD (odhad: 17,1 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu +2 %.
- Výsledky American International Group v 1Q: Provozní zisk na akcii 1,36 USD (loni: 0,64 USD). Společnost také oznámila, že na trhu skoupí v rámci nového zpětného odkupu akcie až za 2,5 miliardy USD. Akcie ve středečním after-marketu +2 %.
- Čistý zisk provozovatele sociální sítě Facebook za první čtvrtletí vzrostl v meziročním srovnání o 77 % na 3,1 miliardy dolarů. Tržby, jejichž naprostou většinu zajišťuje reklama, díky pokračujícímu silnému vzestupu prodeje reklamy pro mobilní přístroje stouply o zhruba polovinu. Výsledky společnosti překonaly odhady analytiků. Akcie ve středečním after-marketu -2,5 %.
- Americký výrobce elektromobilů Tesla v prvním čtvrtletí prohloubil ztrátovost kvůli zvýšeným investicím do výroby nového modelu. Tržby se firmě ale díky rekordním dodávkám vozů Model X a Model S více než zdvojnásobily. Akcie ve středečním after-marketu -1 %.
- Výsledky Viacom v 2Q: Upravený zisk na akcii 0,79 USD (odhad: 0,59 USD), tržby 3,26 miliardy USD (loni: 3 miliardy USD, odhad: 3,03 miliardy USD).
- Výsledky Chesapeake Energy v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,23 USD (odhad: 0,18 USD), tržby 2,75 miliardy USD (loni: 1,95 miliardy USD).
- Výsledky Kellogg v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,06 USD (odhad: 0,99 USD), tržby 3,25 miliardy USD (loni: 3,40 miliardy USD, odhad: 3,28 miliardy USD).
- Výsledky Herbalife v 1Q: Zisk na akcii 0,98 USD (loni: 1,12 USD), tržby 1,1 miliardy USD (loni: 1,12 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +7 %.
- Výsledky Zynga v 1Q: Čistá ztráta na akcii 0,01 USD (odhad: -0,02 USD), tržby 194,3 milionu USD (odhad: 192,6 milionu USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +8 %.
- Výsledky CBS v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,09 USD (odhad: 0,95 USD), tržby 3,34 miliardy USD (odhad: 3,28 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +2,5 %.
- Výsledky Activision Blizzard v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,72 USD (odhad: 0,21 USD), tržby 1,73 miliardy USD (odhad: 1,09 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -2 %.
Zdroj: ČNB, MarketWatch, ČTK