Týden na trzích podle burzovních grafů: Akcioví býci si americké volby nakonec vyloženě užili
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Akcioví býci si americké volby nakonec vyloženě užili

Extrémně růstový týden zakončený páteční červenou nulou znamenal pro index S&P 500 nejvýraznější vzestup od dubna se sytě zelenou visačkou +7,32 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se po prudkém nárůstu posunul od podpory na 3 200 až pod rezistenci v pásmu 3 550 až 3 600. Mimo jiné tím rázně uzavřel cenový odskok na 3 400, vystoupal nad 50denní klouzavý průměr a dokázal, že rezistence 3 400 nebyla zrovna silná.

Platné obchodní pásmo je nyní 3 200 až 3 550. Další rezistence je na historických maximech zhruba 1 % nad tímto rozpětím. Protireakce na dvoutýdenní propad se rychle zvrhla v ohromující rally, index se za čtyři obchodní dny vrátil na úroveň z 12. října.

Akcie: Co nakupovat za Bidena, co za Trumpa, a co v každé situaci?
Byla jich před americkými prezidentskými volbami plná média a nelze vlastně očekávat, že by tomu bylo někdy v budoucnu jinak. Akciové tipy. Podívejme se na ně (ještě jednou), než bude o výsledku samotných voleb jasněji (pak budou zase nové důvody, proč nakupovat nebo prodávat, nebojte se).

VIX

Index volatility se rychle vrátil k hladině 25 bodů. Je pod klouzavými průměry, z nichž ten 200denní ovšem nadále stoupá. Na to, aby VIX vyslal býčí signál pro akcie, musel by se posunout ještě níže.

Závěr

Volební týden v USA byl pro akcie mimořádně úspěšný. Index S&P 500 je nyní pod rezistencí v rámci poměrně širokého pásma. Prolomí ji, nebo ne? To může být otázka pro další dny, stejně jako další reakce investorů na možná ještě dlouhé povolební tahanice.

Akcie a volby: Už aby to skončilo!
Opravdu věříte, že výsledek amerických prezidentských voleb odstartuje nový a silný trend na akciových trzích?
Rok 2020 a lekce o riziku
Rizik jsou plné finanční trhy. Rizik je ostatně plný celý svět. Jakmile se podaří nějaké riziko dostat pod kontrolu, objeví se zpravidla nové.