Burzovní kalendář 13. 1. - 17. 1. 2014
|

Burzovní kalendář 13. 1. - 17. 1. 2014

V centru pozornosti bude v polovině ledna výsledková sezóna, která se v USA rozjíždí naplno. Údaje o hospodaření za 4Q2013 zveřejní velké americké banky v čele s Goldman Sachs, JPMorgan a Bank of America. Investoři budou sledovat i projevy členů Fedu, kteří by mohli naznačit, jak vyhodnotí nečekaně nízký počet nových pracovních míst v americké ekonomice. Z makrodat zaujmou čísla o inflaci v USA i Evropě nebo americká průmyslová výroba.

Investiční a ekonomický výhled

USA

13/1 až 17/1 Výsledková sezóna (JPMorgan, Citigroup, Goldman Sachs, Intel a další)

13/1 Federální rozpočet

13/1 Projev člena Fedu Dennise Lockharta

14/1 Maloobchodní tržby

14/1 Dovozní a vývozní ceny

14/1 Podnikové zásoby

14/1 Projevy členů Fedu Charlese Plossera a Richarda Fishera

15/1 Index cen výrobců

15/1 Béžová kniha Fedu

15/1 Projevy členů Fedu Charlese Evanse a Dennise Lockharta

16/1 Index spotřebitelských cen

16/1 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

16/1 Projev člena Fedu Johna Williamse

16/1 Index aktivity filadelfského Fedu

16/1 Index cen bydlení

16/1 Projev šéfa Fedu Bena Bernankeho

17/1 Započatá výstavba

17/1 Průmyslová výroba

17/1 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Širší indexy mají za sebou další růstový týden. Nejvíce se dařilo indexu Nasdaq, který stoupl o 1,03 %, S&P 500 posílil o 0,6 %, Dow o 0,2 % klesl.

"Trh zůstává překoupený, ale nepotvrzuje prodejní signály. Dokud se index S&P 500 bude obchodovat nad zónou 1 800 až 1 810, býci mají navrch. Sezónní pattern Santa Claus rally je minulostí, nyní teoreticky následuje několik dnů poklesu (takzvaný lednový defekt). Výsledkovou sezónu zahájila jako vždy Alcoa, nicméně to není firma, která by mohla ovlivnit celý trh. V novém týdnu bude už nepochybně zajímavější sledovat hospodářská čísla největších amerických bank," píše ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Události uplynulého týdne si připomeňte zde:

Nový týden bude patřit výsledkové sezóně, která by se měla rozjet naplno především v bankovním a technologickém sektoru. Čísla o hospodaření za 4Q2013 zveřejní například v úterý JPMorgan a Wells Fargo, ve středu Bank of America, ve čtvrtek Goldman Sachs, Citigroup, Intel a v pátek Morgan Stanley. Přehled všech zveřejňovaných výsledků najdete ZDE.

Výsledky naznačí, zda jsou odhady firemních zisků v roce 2014 nadhodnocené a do jaké míry jsou "přepálené" ceny akcií. "Co se týče dalšího zlepšení vývoje ekonomiky, dlouho se nic nového na trhu nestane. Zatím však není jasné, zda firemní zisky rostou podobně jako trh. To bude další zkouška pro akcie," říká Rick Meckler, prezident LibertyView Capital Management.

Index S&P 500 se obchoduje na 15,6násobku očekávaných zisků, což je více než průměrné P/E 14,1. V roce 2013 posílil index o 29,6 %, ve čtvrtém kvartálu o 9,9 %.

Očekává se přitom, že zisky za 4Q2013 vzrostou o 7,7 % meziročně a tržby se mírně zlepší o 0,4 %. Podle odhadů analytiků, které sesbírala agentura Bloomberg, by zisky firem z S&P 500 měly v letošním roce vzrůst průměrně o 9,5 % (což je dvojnásobek míry růstu z roku 2013) a tržby o 3,9 %.

"Očekávání růstu zisků jsou poměrně ambiciózní. Uvidíme, zda se je podaří naplnit. Výsledky za 4Q2013 však budou velmi různorodé. Třeba maloobchodníci, kterým se dařilo prodávat on-line, vykáží dobrá čísla, ostatní však zůstanou za odhady," myslí si Virginie Robert, spoluzakladatelka investiční společnosti Constance Associés.

Výsledky však nebudou jediným tématem, které bude investory zajímat. Nový týden by mohl přinést částečnou odpověď na otázku, jak bude Fed dále postupovat v utlumování podpory ekonomiky. K měnové politice se vyjádří řada představitelů Fedu včetně dosluhujícího šéfa banky Bena Bernankeho. V pátek totiž investory rozhodila zpráva, že americká ekonomika v prosinci vytvořila nečekaně nejméně pracovních míst za tři roky. Míra nezaměstnanosti přitom klesla na 6,7 %.

Už v pátek vystoupil prezident Fedu v Minneapolis Narayana Kocherlakota, který prohlásil, že centrální banka, jež dostala od Kongresu pověření, aby se zaměřila na ekonomiku s dostatkem pracovních míst a stabilními cenami, by mohla oba tyto cíle naplnit lépe uvolněnější měnovou politikou. "Musíme být velmi opatrní při omezování stimulů," řekl Kocherlakota.

Ve středu bude také zveřejněna Béžová kniha Fedu o stavu americké ekonomiky. Z makroekonomiky pak zaujmou úterní maloobchodní tržby (očekávání +0,1 po +0,7 % meziměsíčně), páteční průmyslová produkce (očekávání +0,3 po +1,1 % meziměsíčně) a spotřebitelská důvěra podle univerzity v Michiganu (očekávání 83,5 po 82,5 bodu).

"Celkově očekáváme, že se investoři zaměří na rozšifrování pátečních údajů o zaměstnanosti a na jejich potenciální dopad na měnovou politiku Fedu. Výsledková sezóna by mohla působit mírnou volatilitu, ale celkově očekáváme boční trend s vlivem jednotlivých výsledků a potenciálně dalších spekulací ohledně makroekonomických dat, která mohou dotvořit očekávání ohledně další politiky Fedu," říká hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Výsledková sezóna začíná: Čísla amerických firem mírně překonají odhady, akcie ale v únoru čeká vystřízlivění
Výsledková sezóna velkých amerických společností začíná. Které sektory by mohly překonat odhady trhu? A jak zveřejňovaná čísla zahýbou s cenami akcií? Nejen na tyto otázky odpovídá analytik Martin Krajhanzl z České spořitelny.
Akciový býk stárne
Akcioví býci již vládnou na trzích téměř pět let. Jenže jejich dominance už je příliš dlouhá a hrozí, že velmi brzy skončí. Její konec přitom nebude bezbolestný.
4 akcie, které letos mohou zdražit o 100 %
Akciové výnosy minulého roku bude těžké zopakovat. Wall Street v konsenzu očekává v roce 2014 mnohem střízlivější zisky někde kolem 10 % vzhledem k vysokým valuacím akcií a očekávanému dalšímu omezování kvantitativního uvolňování Fedu. Jaké akcie by ale mohly podat výjimečný výkon i letos?
S&P 500: Co nového na třetím a nejvyšším vrcholu tisíciletí?
Index S&P 500 za uplynulý rok výrazně posunul své historické maximum. JPMorgan dlouhodobě sleduje jeho vývoj ve světle předchozích tržních maxim. A navzdory jejím býčím předpovědím lze z grafů vyčíst i jistou dávku opatrnosti.
3 akcioví rekordmani roku 2013, jejichž vítězný sprint ještě zdaleka neskončil
Americké akcie mají za sebou mimořádně dobrý rok. Akciím deseti nejlepších firem z indexu S&P 500 se dokonce podařilo za rok vzrůst o více než 100 %. To ale nemusí být všechno. Podívejte se na 3 společnosti, které by mohly obdivuhodný výkon v roce 2014 zopakovat.

Evropa

13/1 Itálie - průmyslová výroba

14/1 Francie, Itálie, Spojené království - index spotřebitelských cen

14/1 Spojené království - index cen výrobců

14/1 Eurozóna - průmyslová výroba

15/1 Německo - HDP za rok 2013 (neočištěný)

15/1 Eurozóna - obchodní bilance

16/1 Německo, eurozóna - index spotřebitelských cen

17/1 Spojené království - maloobchodní tržby

Evropský index DJ EuroStoxx 50 za uplynulý týden vzrostl o 0,97 % na 3 104,15 bodu. Britský FTSE 100 mírně posílil o 0,14 %, o 0,4 % si polepšil německý DAX.

Evropské trhy povzbudilo čtvrteční zasedání ECB. To sice nepřineslo pro trhy žádné konkrétní rozhodnutí, prezident ECB Mario Draghi však uvedl, že stále vnímá rizika v ekonomice, a je tudíž připraven se svými kolegy v případě potřeby zakročit. Jeho vystoupení jsme sledovalo on-line. "Rada guvernérů se shodla na tom, že ponechá měnovou politiku uvolněnou tak dlouho, jak to bude nutné," řekl Draghi. Varoval však, že si nemyslí, že by Evropa mohla slavit vítězství v boji s dluhovou krizí. Nezaměstnanost je podle banky stále příliš vysoká a jediné, ačkoli je pozitivní, že se stabilizovala.

I to vyvolalo kladné ohlasy analytiků. Periferii eurozóny se daří na začátku roku 2014 dobře. Irsko se vrátilo na trhy, dluhopisy prodalo i Portugalsko. "Prostředí nízkých úrokových sazeb, uvolněná politika ECB a lepší ekonomická data z Evropy i USA nahrávají tomu, aby trh v příštích měsících dále rostl," myslí si Michael Kapler, portfoliomanažer z německé Mittelbrandenburgische Sparkasse.

Prodejem 10letých státních dluhopisů se na dluhopisové trhy vrátilo Irsko. V prosinci přitom ukončilo mezinárodní záchranný program. Stát získal skrze úpis v bankách 3,75 miliardy eur. Irský úspěch podpořil trhy v dalších periferních ekonomikách, výnosy španělských nebo italských bondů se výrazně snížily.

Potěšily i další zprávy z eurozóny. Ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí minulého roku meziročně klesla méně, než se původně uvádělo. Ve svém posledním zpřesnění to v pátek uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Hrubý domácí produkt zemí eura klesl o 0,3 %, zatímco původní odhad činil minus 0,4 %. V mezičtvrtletním srovnání zůstal růst beze změny a činil 0,1 %. Lepší jsou ale data za celou EU.

Podle zprávy Evropské komise vzrostla ekonomická nálada v eurozóně v prosinci více, než se očekávalo. Indikátor vyskočil na 100 bodů z listopadových 98,4 bodu, očekával se nárůst na 99,1 bodu. Míra nezaměstnanosti v eurozóně v listopadu stagnovala na 12,1 % v souladu s odhady. V celé evropské osmadvacítce se podíl nezaměstnaných také nezměnil, zůstává na 10,9 %.

Maloobchodní tržby v eurozóně i v celé Evropské unii v listopadu vzrostly a oživily po poklesu v předchozích dvou měsících. Vyplývá to z předběžných údajů, které ve středu zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V eurozóně byl přitom nárůst nejvýraznější od listopadu 2001. Spotřebitelská poptávka je tradičně významným motorem ekonomiky. Podnikatelská aktivita v eurozóně v prosinci opět stoupla. Navíc se zastavil téměř dva roky trvající pokles počtu pracovních míst v podnicích. Vyplývá to z konečných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které zveřejnila společnost Markit. Index podnikatelské aktivity v prosinci stoupl na 52,1 bodu z listopadových 51,7 bodu.

Po smršti dat z minulého týden přijde v příštím týdnu trochu půst. Ve většině evropských zemí ale budou zveřejněna čísla o inflaci, která bedlivě sleduje ECB při nastavování své politiky. V eurozóně vyjdou také data o průmyslové výrobě.

A co čeká v novém týdnu makléř z brokerjetu ČS Josef Novotný?

Asie

13/1 Indie - index spotřebitelských cen

14/1 Čína - přímé zahraniční investice

14/1 Japonsko - obchodní bilance, účet platební bilance

16/1 Japonsko - index cen výrobců

Nick Beecroft (C-View): V eurozóně to opět může začít vřít, pod kotel by mohly přiložit Francie a Nizozemsko. Politici ale vše uhasí
Na začátku roku na trzích zavládlo zvláštní uspokojení – většina expertů předpovídá solidní růst a stále čilejší obchod. Jejich sázky se přitom opírají o americké oživení, které se ale nakonec může ukázat být mnohem méně robustní, než se nyní věří, varuje portfoliomanažer hedgeového fondu C-View Nick Beecroft. Podobné vystřízlivění považuje za jedno z největších rizik. K nim řadí i eurozónu a geopolitické napětí v Asii.
Ohnutá německá záda, nebo rozpad společné Evropy? 4 důvody, proč bankovní unie zatím nic neřeší
Podle Angely Merkelové bude Německo silné jen v případě, že bude silná celá Evropa. Ale jak na to, když výhled pro eurozónu zůstává stále přinejlepším opatrně optimistický? Ekonomická důvěra se pozvolna zlepšuje v Německu a několika dalších zemích, patrné jsou zde i první signály oživení. Situace předlužených zemí, jako jsou Řecko, Španělsko a další, se ale tak výrazně nezměnila.
Ekonomové na nože: Je eurokrize za námi, nebo se vlastně nic nezlepšilo?
Živá diskuze se strhla na 5. Investičním fóru ohledně vývoje ekonomiky v letošním roce. Jaromír Šindel, hlavní ekonom Citibank, Aleš Michl, analytik z Raiffeisenbank, a Jan Bureš, hlavní ekonom Era Poštovní spořitelny, se neshodli například na tom, zda se ekonomiky Španělska nebo Itálie zvedly ze dna, nebo zda intervence ČNB přišly včas.
Co také zaznělo na pražském Investičním fóru?
V úterý 7. ledna odpoledne jste na Investičním webu mohli sledovat exkluzivní živý on-line přenos z Investičního fóra. Vystoupili na něm experti na řadu investičních oblastí včetně opravdových zahraničních es.
Asijská ekonomika v roce 2014: Giganti a hrozby
Čínská transformace, japonský boj o život, thajská politická krize – nejen proto má letos smysl sledovat Asii. Tamní ekonomiky budou nadále nabízet solidní růst okořeněný špetkou rizika, v některých případech dokonce notnou dávkou. To se zřejmě tamní politici pokusí omezit, a i proto se od kontinentu čeká zpomalení. Přesto bude jeho růst solidní.

Česká republika

13/1 Bilance ČNB

15/1 Index cen výrobců

15/1 Index dovozních a vývozních cen

17/1 Běžný účet

Index PX za uplynulý týden přidal 1,61 % a poprvé od začátku prosince uzavřel nad 1 000 bodů. Nejvíce si polepšily akcie Erste Group Bank, naopak nejhůře dopadly akcie CME.

U CME dle ATO došlo ke zvýšení sledovanosti kanálů v ČR. "Tento výsledek hodnotíme pozitivně," říká Milan Vaníček. Protiváhou mohlo být oznámení o snížení podílu na kapitálu fondů APAX, který poklesl pod 5 %. Technicky podle něj rovněž nelze vyloučit korekci předchozího růstu ke konci roku. Titul ukončil týden na 64,5 Kč (-14,6 %).

Akcie Erste posílily o 10,4 % na 772 Kč. U titulu se objevila některá pozitivní doporučení zahraničních investičních bank. Technicky může podle Vaníčka docházet k přelivu prostředků z tureckých indexů, v nichž jsou nadváženy právě bankovní tituly. "Rozvíjející se trhy (včetně Turecka s aktuálním politickým rizikem) jsou aktuálně v nelibosti zahraničních investičních bank kvůli obavě o zvyšující se náklady kapitálu," říká Vaníček.

Z domácích zpráv zaujalo dění kolem NWR. Společnost podepsala s českým státem memorandum o porozumění ve věci dolu Paskov. Výsledkem budoucích jednání by mělo být nalezení řešení budoucnosti dolu s limitovaným sociálním dopadem a výhodností pro obě strany. Jednání by měla být ukončena 31. března 2014. "Pro NWR by bylo nepříznivé, kdyby výsledná varianta byla nákladnější než samotné již dříve plánované zavření dolu na konci letošního roku," říká Vaníček. Kandidát na ministra průmyslu Jan Mládek poté prohlásil, že by stát mohl Paskov odkoupit za korunu. Titul zakončil týden na 24,5 Kč (-0,8 %).

Orco Property Group v pondělí pořádala valnou hromadu, jež rozhodla o změnách v představenstvu společnosti v prospěch miliardáře Radovana Vítka. Počet členů představenstva klesne z devíti na pět, z nichž dva budou zástupci firem Radovana Vítka (Vítek sám a J. Dedera), dva nezávislí členové (E. Hughes a G. Wallier) a pátým členem bude šéf firmy Jean-François Ott. Zástupci akcionářů Alchemy a Kingstown, kteří se snažili zabránit Vítkovi v ovládnutí vedení firmy, v představenstvu nebudou. Titul zakončil týden na 50,9 Kč (+8,1 %). "Zdá se, že výhra Radovana Vítka, který získal většinu v představenstvu společnosti, mu otevírá dveře k plnému převzetí firmy, což by pro ostatní akcionáře rozhodně byla negativní zpráva," okomentoval výsledky hlasování Václav Kmínek, analytik z České spořitelny.

Příští týden by neměl přinést žádné zásadní firemní zprávy ani důležitá makrodata. Česko by mělo mít po více než 2 měsících od voleb nového premiéra. Prezident Miloš Zeman plánuje jmenovat předsedu sociální demokracie Bohuslava Sobotku premiérem v pátek. Koaliční strany, které v pondělí podepsaly dohodu o vládnutí, podle něj totiž disponují spolehlivou většinou v dolní komoře.

ČS: Lednová akciová strategie pro české akcie (+ bonus)
Jaký výhled mají analytici z České spořitelny na domácí akciový trh pro lednové obchodování? Kromě toho i pohled na dva zajímavé americké tituly.
Energetika, nebo banky? Ptali jste se makléřů z brokerjetu ČS, jak letos investovat
Rok omezování kvantitativního uvolňování v USA, vytváření bankovní unie v eurozóně a (snad) hospodářského oživení v Česku. Na jaké akcie, komodity, měny nebo dluhopisy vsadit zkraje roku 2014? A s jakým investičním horizontem?
Akcie, se kterými zažijete na pražské burze největší vzrušení
Konzervativní nudná investice, nebo pohyby kurzů o desítky procent denně - to všechno se dá stále ještě najít na skomírající pražské burze. Které akcie je potřeba sledovat denně, protože jejich kurz kolísá jako na horské dráze, a které jsou sázkou na jistotu?
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
včera v 20:30

V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled

Další týden plný tržních výkyvů, podpora ekonomiky ze strany vlád i centrálních bank, kondice jednotlivých akciových...
Světové akcie Americké akcie Akcie ČR
Kia svolává v USA téměř 295 000 vozů kvůli hrozbě požáru
včera v 19:42

Kia svolává v USA téměř 295 000 vozů kvůli hrozbě požáru

Jihokorejská automobilka Kia svolává ve Spojených státech téměř 295 000 vozů kvůli nebezpečí požáru motoru....
Auta Spojené státy americké (USA)
Tisk: Italská banka Monte dei Paschi by mohla zrušit až 6 000 míst
včera v 17:00

Tisk: Italská banka Monte dei Paschi by mohla zrušit až 6 000 míst

Italská banka Monte dei Paschi di Siena by mohla zrušit až 6 000 pracovních míst, pokud se nespojí s jiným bankovním...
Itálie Evropské banky Finanční sektor
Americké akcie v pátek skončily na rekordech, investoři očekávají…
Americké akcie v pátek skončily na rekordech, investoři očekávají…
4. 12. 2020 22:30

Americké akcie v pátek skončily na rekordech, investoři očekávají další balík podpůrných opatření

Hlavní akciové indexy ve Spojených státech skončily v pátek na rekordech. Investoři po slabé statistice z amerického...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Poptávka po akciích při IPO Burger King India 150krát převýšila…
4. 12. 2020 18:22

Poptávka po akciích při IPO Burger King India 150krát převýšila hodnotu nabízených cenných papírů

Primární veřejná nabídka akcií (IPO) společnosti Burger King India přilákala poptávku v objemu 9,5 miliardy dolarů,...
Primární úpis akcií (IPO) Asijské akcie Restaurace
Evropské akcie uzavřely první prosincový týden růstem
Evropské akcie uzavřely první prosincový týden růstem
4. 12. 2020 18:00

Evropské akcie uzavřely první prosincový týden růstem

Akcie na západoevropských trzích v pátek posílily díky pozitivním zprávám z USA, kde se schyluje ke schválení...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Německá prokuratura vyšetřuje auditory EY kvůli krachu Wirecardu
4. 12. 2020 17:54

Německá prokuratura vyšetřuje auditory EY kvůli krachu Wirecardu

Německá prokuratura v pátek zahájila vyšetřování auditorů společnosti EY, kteří se zabývali kontrolou účetnictví...
Podvod Německo
Pražská burza se v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od března
Pražská burza se v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od března
4. 12. 2020 16:50

Pražská burza se v pátek vrátila na nejsilnější úroveň od března

Pražská burza se v závěru týdne vrátila na nejsilnější úroveň od březnového začátku epidemie nemoci covid-19 v Česku....
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Živnostníci v ČR budou moci využít dobrovolně takzvanou paušální daň
4. 12. 2020 16:38

Živnostníci v ČR budou moci využít dobrovolně takzvanou paušální daň

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné v ČR budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou...
Česká ekonomika Byznys a podnikání Daně
Rusko neuspělo s žádostí o odklad vymáhání odškodného za Jukos
4. 12. 2020 16:04

Rusko neuspělo s žádostí o odklad vymáhání odškodného za Jukos

Nizozemský nejvyšší soud v pátek odmítl požadavek Ruska, aby prozatím pozastavil vymáhání odškodného ve výši 57...
Rusko Právo
USA: Tovární objednávky v říjnu vzrostly nad očekávání
4. 12. 2020 16:00

USA: Tovární objednávky v říjnu vzrostly nad očekávání

Objem továrních objednávek ve Spojených státech byl v říjnu o 1 % vyšší než v září. Po zářijovém meziměsíčním růstu o...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika
Počet osobních bankrotů v ČR v listopadu stoupl, návrhů na ně ubylo
4. 12. 2020 15:53

Počet osobních bankrotů v ČR v listopadu stoupl, návrhů na ně ubylo

V Česku bylo v listopadu vyhlášeno 1 347 osobních bankrotů, o 46 více než v říjnu. Zároveň bylo podáno 1 318 návrhů...
Česká ekonomika Bankrot Byznys a podnikání
V listopadu začalo v ČR podnikat 3 485 lidí, nejméně od začátku roku
4. 12. 2020 15:06

V listopadu začalo v ČR podnikat 3 485 lidí, nejméně od začátku roku

V listopadu začalo podnikat 3 485 lidí, což je nejméně od začátku letošního roku a téměř o polovinu méně než v září....
Česká republika Byznys a podnikání
Spor o rozpočet EU trvá, komplikuje shodu na emisním závazku
4. 12. 2020 14:47

Spor o rozpočet EU trvá, komplikuje shodu na emisním závazku

Šest dní před zásadním summitem Evropské unie odmítají lídři Maďarska a Polska ustoupit ve sporu, který hrozí...
Evropská unie Rozpočet
USA: Schodek obchodní bilance v říjnu mírně vzrostl
4. 12. 2020 14:40

USA: Schodek obchodní bilance v říjnu mírně vzrostl

Hodnota deficitu americké obchodní bilance v říjnu klesla na 63,1 miliardy USD. Po zářijovém poklesu schodku na 62,1...
Spojené státy americké (USA) Mezinárodní obchod
Tvorba pracovních míst v USA v listopadu zaostala za očekáváním, míra…
Tvorba pracovních míst v USA v listopadu zaostala za očekáváním, míra…
4. 12. 2020 14:30

Tvorba pracovních míst v USA v listopadu zaostala za očekáváním, míra nezaměstnanosti ale klesla na 6,7 %

Ekonomika Spojených států v listopadu vytvořila asi 245 000 pracovních míst. To je nejnižší údaj za šest měsíců. Růst...
Nezaměstnanost Americká ekonomika Spojené státy americké (USA)
S&P: Globální dluh do konce roku vystoupí na 200 bilionů USD
4. 12. 2020 14:03

S&P: Globální dluh do konce roku vystoupí na 200 bilionů USD

Globální dluh do konce letošního roku vystoupí kvůli dopadům nového koronaviru a opatřením na potlačení pandemie na...
Zadlužení Světová ekonomika
Senát našel v daňovém balíčku další příjmy za 4,5 miliardy Kč
4. 12. 2020 11:49

Senát našel v daňovém balíčku další příjmy za 4,5 miliardy Kč

Senát našel v daňovém balíčku další příjem pro státní rozpočet ve výši 4,5 miliardy korun, který se ale nemusí nijak...
Daně Česká republika Rozpočet