Burzovní kalendář (9. 6. - 13. 6. 2014)
|

Burzovní kalendář (9. 6. - 13. 6. 2014)

Maloobchodní tržby a spotřebitelská důvěra v USA by měly potvrdit zlepšující se kondici amerických domácností. Japonská centrální banka by měla zachovat měnovou politiku beze změny. Důležitá sada dat se očekává z Číny, jejíž 7,5% odhadovaný růst v letošním roce se zatím zdá být mírně nadsazený. V úterý se naposledy s nárokem na dividendu obchodují akcie VIG, česká makrokalendář nabízí mimo jiné květnovou nezaměstnanost a inflaci.

Investiční a ekonomický výhled

USA

9/6 Veřejná vystoupení členů Fedu Jamese Bullarda, Daniela Tarulla a Erica Rosengrena

10/6 JOLT (otevřené pracovní pozice; odhad duben: 4,020 milionu, březen: 4,014 milionu)

10/6 Velkoobchodní tržby a zásoby (odhad duben: tržby +0,9 % meziměsíčně, zásoby +0,5 % meziměsíčně, březen: tržby +1,4 % meziměsíčně, zásoby +1,1 % meziměsíčně)

11/6 Počet žádostí o hypotéku

11/6 Zásoby ropy a benzínu v USA

12/6 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (odhad: 309 tisíc nových a 2,612 milionu pokračujících, předchozí: 312 tisíc nových a 2,603 pokračujících)

12/6 Maloobchodní tržby (odhad květen: +0,6 % meziměsíčně, bez aut +0,4 %, bez aut a benzínu +0,4 %, duben: +0,1 % meziměsíčně, bez aut +0,0 %, bez aut a benzínu -0,1 %)

12/6 Ceny vývozu a dovozu (odhad květen: vývoz -1,0 % meziměsíčně, dovoz -0,4 % meziměsíčně, duben: +0,2 %, +0,2 %)

12/6 Podnikové zásoby (odhad duben: +0,4 % meziměsíčně, březen: +0,4 % meziměsíčně)

12/6 Zásoby zemního plynu v USA

13/6 Index cen výrobců - finální poptávka

13/6 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity (předběžně; odhad červen: 83 bodů, květen (81,9 bodu)

Za uplynulý týden Dow přidal 1,24 %, index S&P 500 vzrostl o 1,34 % a Nasdaq přidal 1,86 %. Trh podpořila ve čtvrtek ECB oznámenými opatřeními na podporu ekonomiky a páteční solidní data z trhu práce v USA. Reakce eura sice ukázala, že velká část novinek ze strany ECB byla již v cenách zahrnuta, nicméně riziková aktiva včetně akcií reagovala růstem. Dařilo se i zlatu, které ve čtvrtek po sérii "plochých" dnů zdražilo skoro o procento. "Investoři jsou o něco optimističtější ohledně toho, že se americká ekonomika zotaví ze špatného prvního kvartálu," říká Chris Gaffney, stratég z EverBank Wealth Management.

Americká ekonomika v květnu mimo zemědělství vytvořila 217 tisíc nových pracovních míst. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali přírůstek 213 tisíc míst po dubnových 282 tisících (revize z 288 tisíc). Míra nezaměstnanosti stagnovala na téměř 6letém minimu 6,3 %, a dopadla tak lépe než odhady, které hovořily o růstu na 6,4 %. Nová pracovní místa tak nejen předčila očekávání, ale také nepotvrdila poměrně pesimistická čísla o nových místech ve službách od společnosti ADP.

V úvodu týdne se zdálo, že výnosy amerických dluhopisů, které od začátku roku klesaly, začnou pomalu růst. Na to ekonomové upozorňují jako na jeden ze signálů pokračujícího ekonomického oživení. Ve čtvrtek ale desetileté výnosy mírně klesly a v pátek v sestupu pokračovaly, když až během odpoledne začaly opět mírně růst. Pokles od začátku roku je ale stále markantní. "Musíme mít na paměti, že dlouhodobé sazby vyjadřují očekávaní budoucích sazeb krátkodobých," upozorňuje Matt Coffina, editor newsletteru Morningstar StockInvestor. "Nerad to říkám, ale současné desetileté výnosy nevěstí nic dobrého. Trh jako by vzkazoval, že v budoucnu sazby příliš neporostou, což může znamenat, že na tom nijak extra dobře nebude ani americká ekonomika."

Akcie si z nejistoty ohledně vývoje ekonomiky mnoho nedělaly a v týdnu výrazně posunuly svá historická maxima. Indexy Dow a S&P 500 se dostaly na úrovně, na které je například technická analýza krátká. "Rezistenci určí až nové maximum, případně psychologická hladina, ta nejbližší u S&P 500 je 1 950 bodů," znělo nad stoly technických analytiků jak u nás, tak na Wall Street.

"Denní scénář je momentálně velice monotónní – nová historická maxima, nová historická maxima a nová historická maxima. Graf indexu S&P 500 je v býčím nastavení, jediný černý puntík trh dostává za nízké objemy obchodů. Nejbližší support je na předchozí rezistenci 1 900, poté následuje zóna 1 860. Na opačné straně se nejbližší rezistence ještě hledá. V úvahu připadají současných 1 950 a kulaté 2 000 bodů," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál. "Index volatility VIX se propadl ještě níže a je na úrovni z roku 2007. Všichni jsou až příliš v klidu. Případnou korekci nelze vyloučit, ale dokud VIX zůstane pod 14, akciová rally může pokračovat. Trh je sice v překoupené fázi, případná korekce by ale neměla mít dlouhého trvání. Index S&P 500 již přes dva týdny stanovuje téměř denně historická maxima, z 11 obchodních dnů 7krát. Všechny předchozí obavy – Čína, nízký HDP v prvním kvartálu, realitní trh a další – jsou aktuálně na vedlejší koleji. Index akcií menších firem Russell 2000 zastavil pokles a při cestě nahoru překonal klesající trendovou čáru a dostal se v roce 2014 do zisku 0,1 %. S indexy S&P 500, Dow a Nasdaq táhne za jeden provaz."

Události uplynulého týdne v USA si připomeňte ZDE.

Nový týden bude v USA na významná data o něco chudší než ten první červnový. Investory bude zajímat, zda spotřebitelská poptávka, jejíž sílu ukázaly třeba velice dobré prodeje aut v květnu, pomohla maloobchodníkům. Ve čtvrtek se pozornost upře také na pravidelnou týdenní zprávu z trhu práce. V pátek bude ze stejného důvodu zajímavá spotřebitelská důvěra. Již v úterý vychází aktualizace oblíbeného indikátoru šéfky Fedu Janet Yellenové, a to počty otevřených pracovních pozic.

Zajímavé věci mohou v úterý a ve středu zaznít na Morgan Stanley Financials Conference. Mezi vystupujícími by se měli objevit James Gorman, ředitel Morgan Stanley, Michael Carpenter, ředitel Ally Financial, John Shrewsberry, finanční ředitel Well Fargo a Marianne Lakeová, finanční ředitelka JPMorgan Chase. Ředitel posledně jmenované banky Jamie Dimon v úterý promluví o strategii JPMorgan v Číně.

Čtěte také:

Ve středu vystoupí Jacob Lew, americký ministr financí, v Economic Club of New York. Goldman Sachs pořádá energetický summit, na němž přislíbili účast americký viceprezident Joe Biden, mexický ministr financí Luis Videgaray Caso a ředitel Petróleos Mexicanos (PEMEX) Emilio Lozoya Austin.

Ve čtvrtek se prezident Barack Obama setká s australským ministerským předsedou Tonym Abbottem, aby probrali vzájemný obchod obou zemí, situaci v Afghánistánu a priority regionu jihovýchodní Asie a Pacifiku.

Rally na akciovém trhu probíhá v podstatě klidně. Téměř dva měsíce nezažil index S&P 500 denní změnu o procento a více. "Růst za nízké volatility je dobrým znamením. Otázkou je valuace," říká Doug Cote, tržní stratég z Voya Investment Management. "P/E založené na očekávaných ziscích v dalších 12 měsících je 15,8 a při dosažení 2 000 bodů by byl při stejném očekávání ziskovosti firem nad 16. Vzhledem k současným úrokovým sazbám to ale není nebezpečně vysoká úroveň."

Podobných komentářů, které vysvětlují a ospravedlňují růst cen akcií, se objevuje stále více. Pocit uspokojení na trhu roste, což je pro opatrné pesimisty jasná známka blížících se problémů. Zatím ale party na trhu pokračuje.

Evropa

9/6 Eurozóna - index investorské důvěry Sentix (odhad červen: 13,3 bodu, květen: 12,8 bidu)

10/6 Spojené království - průmyslová výroba (odhad duben: +0,4 % meziměsíčně, +2,8 % meziročně, březen: -0,1 %, +2,3 %)

10/6 Francie, Itálie - průmyslová výroba

10/6 Itálie - HDP za 1Q2014 (odhad: -0,1 % mezičtvrtletně, -0,5 % meziročně)

10/6 Řecko - index spotřebitelských cen (květen), Švýcarsko - nezaměstnanost (květen) a maloobchodní tržby (duben)

11/6 Spojené království - nezaměstnanost (odhad duben: nových míst 270 tisíc, 3měsíční míra nezaměstnanosti 6,7 %, předchozí: 283 tisíc nových míst, míra nezaměstnanosti 6,8 %)

12/6 Německo - index velkoobchodních cen

12/6 ECB - měsíční zpráva o stavu ekonomiky

12/6 Francie - index spotřebitelských cen (odhad květen: +0,1 % meziměsíčně, +0,7 % meziročně, harmonizovaný s EU +0,1 % meziměsíčně, +0,8 % meziročně, duben: +0,0 %, +0,7 %, +0,0 %, +0,8 %)

12/6 Eurozóna - průmyslová výroba (odhad duben: +0,5 % meziměsíčně, +0,9 % meziročně, březen: -0,3 % meziměsíčně, -0,1 % meziročně)

13/6 Německo - index spotřebitelských cen (odhad květen: -0,1 % meziměsíčně, +0,9 % meziročně, harmonizovaný s EU -0,3 % meziměsíčně, +0,6 % meziročně, duben: -0,1 %, +0,9 %, -0,3 %, +0,6 %)

13/6 Itálie - index spotřebitelských cen (odhad květen: harmonizovaný s EU +0,4 % meziročně, duben: +0,4 % meziročně)

13/6 Eurozóna - obchodní bilance (odhad duben: +16,3 miliardy EUR, březen: +17,1 miliardy EUR)

13/6 Spojené království - stavební výroba (odhad duben: +1,5 % meziměsíčně, +2,9 % meziročně, březen: -1,0 % meziměsíčně, +6,4 % meziročně)

Evropské akcie (index DJ EuroStoxx 50) za uplynulý týden přidaly 1,5 %. Podobně jako v USA na investory pozitivně zapůsobila opatření ECB na podporu ekonomiky a páteční data z amerického pracovního trhu.

Evropská centrální banka na svém červnovém zasedání snížila hlavní úrokovou sazbu o 10 bazických bodů na 0,15 %. Depozitní sazbu snížila poprvé v historii do záporného teritoria na -0,10 % a refinanční sazbu snížila na 0,40 % z 0,75 %. Snížení depozitní sazby se víceméně očekávalo, v průzkumu finanční televize CNBC to předpokládalo 52 % dotázaných analytiků. Na své tiskové konferenci dále šéf ECB Mario Draghi oznámil brzké zahájení dvou kol cíleného dodání likvidity bankám (TLTRO), zrušení sterilizace odkupu státních dluhopisů a urychlení příprav programu na odkup strukturovaných dluhopisů krytých aktivy (ABS).

Čtěte také: James Knightley (ING): Z QE jde evropským bankéřům hlava kolem, ekonomiku se pokusí nastartovat bez něj

Čtěte také: Nick Beecroft (Saxo Bank): ECB v červnu sníží sazby, silné euro si ale vynutí kvantitativní uvolňování na konci roku

Tržby maloobchodníků v zemích platících eurem v dubnu meziročně vzrostly o 2,4 % po růstu o 1 % v březnu (revidováno z +0,9 %). Tempo růstu je tak nejvyšší od března 2007. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Odhady počítaly jen s polovičním růstem o 1,2 %. V celé Evropské unii tržby stouply o 3,4 %. Tempo meziměsíčního růstu tržeb vzrostlo na +0,4 % z +0,1 % v březnu (revidováno z +0,3 %). Čekal se slabší meziměsíční růst o 0,1 %. Zpráva je známkou toho, že Evropané jsou opět ochotní utrácet, aby tak podpořili křehkou ekonomiku.

Hlavní události uplynulého týdne na evropských trzích si připomeňte ZDE.

Nový týden bude v Evropě nabitý makroekonomickými údaji. Obecně ale platí, že pokud nedojde k výrazným negativním překvapením, akcie a evropské dluhopisy by ve světle zaváděných opatření ECB neměly mít tendenci výrazněji oslabovat. Na inflačních číslech se kroky ECB samozřejmě ještě neprojeví, čekají se tak velice nízké hodnoty jak v Německu, tak ve Francii a Itálii. V Británii se očekává zlepšení výkonu průmyslu, v Itálii mírný ekonomický pokles.

Investiční výhled na druhý červnový týden v podání makléře Martina Loose z brokerjetu ČS:

V úterý předseda Evropské komise José Manuel Barroso promluví na bruselském Ekonomickém fóru. Italský premiér Matteo Renzi zahájí třídenní návštěvu Číny, od které si mimo jiné slibuje prohloubení spolupráce a navýšení investic Číny v Itálii. Ve středu se ve Vídni koná zasedání OPEC.

Asie a emerging markets

9/6 Japonsko - HDP za 1Q2014 (odhad: +5,6 %, předběžně: +5,9 %)

9/6 Japonsko - obchodní bilance (odhad duben: -640 miliard JPY, březen: -1,133 bilionu JPY) a běžný účet

9/6 Mexiko - inflace (květen), Turecko - průmyslová výroba (duben)

10/6 Čína - index spotřebitelských cen (odhad květen: +2,4 % meziročně, duben: +1,8 %) a index cen výrobců (odhad květen: -1,5 % meziročně, duben: -2,0 %)

10/6 JAR - průmyslová výroba (duben), Turecko - HDP (1Q2014), Egypt - index spotřebitelských cen (květen)

11/6 Mexiko - průmyslová výroba (duben), Jižní Korea - nezaměstnanost (květen)

12/6 Brazílie - maloobchodní tržby (duben), Austrálie - zaměstnanost (květen), Turecko - běžný účet (duben)

12/6 Indonésie, Nový Zéland - centrální banky rozhodují o nastavení měnové politiky

13/6 Čína - investice do nemovitostí mimo venkov (odhad květen: +17,1 % meziročně od začátku roku, duben: +17,3 %)

13/6 Čína - maloobchodní tržby (odhad květen: +12,2 % meziročně, duben: +11,9 % meziročně)

13/6 Čína - průmyslová výroba (odhad květen: +8,8 % meziročně, duben: +8,7 % meziročně)

13/6 Japonsko - průmyslová výroba

13/6 Japonsko - centrální banka rozhodne o nastavení měnové politiky

13/6 Argentina - inflace (květen)

Česká republika

9/6 Celková míra nezaměstnanosti (odhad květen: 7,6 %, duben: 7,9 %)

9/6 Index spotřebitelských cen (odhad květen: +0,1 % meziměsíčně, +0,4 % meziročně, duben: +0,0 % meziměsíčně, +0,1 % meziročně)

10/6 VIG - poslední obchodní den s nárokem na dividendu (1,3 EUR na akcii)

13/6 Běžný účet (odhad duben: 7,00 miliardy Kč, březen: 23,13 miliardy Kč)

Za uplynulý týden vzrostl index PX o 0,9 %. Největší ztráty zaznamenaly cenné papíry těžební společnosti NWR, nejvíce posílily akcie provozovatele lyžařských středisek Tatry Mountain Resorts.

Nejvíce zlevňujícími cennými papíry uplynulého týdne byly akcie uhelné společnosti NWR, která oznámila podmínky restrukturalizace kapitálu. Součástí by mělo být snížení dluhu prostřednictvím snížení hodnoty dluhopisů a dále navýšení kapitálu vydáním nových akcií. Vedle toho agentura S&P snížila rating společnosti o dva stupně na úroveň CC. Reakce investorů byla negativní a akcie NWR za celý týden ztratily deset procent.

Výrazně v týdenním horizontu zdražily akcie TMR, které bez jakýchkoli zásadních zpráv přidaly 3,5 % na 569 Kč. Titul kvůli nízké aktivitě za dva týdny opustí index PX. Jedničkou českého trhu se však za uplynulý týden staly akcie společnosti Stock Spirits se ziskem 3,92 %, přestože z pondělních historických maxim následně korigovaly. V indexu PX má firma již pátou největší váhu a podle českých investičních expertů patří k tomu zajímavějšímu na českém trhu.

Dařilo se také cenným papírům Erste Group Bank s růstem o 2,7 %. Banka v cestě vzhůru pokračovala již třetím týdnem v řadě. Ze zpráv pouze agentura S&P potvrdila rating sedmi rakouským bankám včetně Erste. Akcie tak spíše těžily z celkově pozitivní nálady vůči bankovnímu sektoru.

Svou vahou index podporovaly také akcie ČEZ, které uzavřely na měsíčním maximu. Dařilo se totiž konkurenčním německým energetikám. Titul podporuje i blížící se datum valné hromady a dividendy. Trh počítá minimálně se 40 Kč, vláda by možná ráda viděla vyšší výplatu. Stát je přitom majoritním akcionářem firmy.

V pátek valná hromada VIG přijala návrh zvýšení dividendy na 1,3 eura na akcii z loňského zisku. Poslední obchodní den s nárokem na tuto dividendu je úterý 1. června, výplata proběhne 16. června. Ve středu lze tedy čekat technický pokles ceny akcií rakouské pojišťovací skupiny.

Jak vnímají finanční akcie obchodované na českém trhu, tedy včetně VIG, Jiří Hrabal, portfoliomanažer z ING Investment Management, a hlavní makléř brokerjetu ČS Martin Urban? O své názory se podělili na květnovém Investičním fóru v Praze.

V pátek byla schválena také dividenda 0,22 eura na akcii pro akcionáře Fortuny. Poslední obchodní den s nárokem na ni je 16. června. Analytik Petr Bártek z České spořitelny sice nepovažuje akcie Fortuny na současných úrovních za nějak výrazně atraktivní, pokud jde o kapitálové zhodnocení, titul je ale podle něj vhodný právě pro dlouhodobé hráče se zájmem o stabilně vyplácenou dividendu. Letošním výsledkům firmy by navíc měly pomoci velké sportovní akce, uvedl Bártek na stejném Investičním fóru.

Z české ekonomiky dorazí důležité údaje hned v pondělí ráno. Meziroční inflace stoupla v květnu podle odhadu analytiků oslovených na 0,4 % z dubnových 0,1 %. Ceny vzrostly mírně i meziměsíčně, zatímco v dubnu stagnovaly. "Za květen odhadujeme mírné cenové pohyby. Směrem dolů se pohybovaly ceny potravin, nahoru pak ceny alkoholu a tabáku a ceny u čerpacích stanic. Plně se stále ještě neprojevil efekt slabší koruny," říká analytik z Raiffeisenbank Michla Brožka.

Inflace tak dále zůstává podle analytika ze společnosti Akcenta Miroslava Nováka blízko nuly, a to navzdory intervenci České národní banky z loňského listopadu a hospodářskému oživení domácí ekonomiky. "Návrat inflace ke dvěma procentům bude podle mě o dost pomalejší, než ČNB plánuje. Díky tomu bude i dále prodloužen závazek ČNB držet korunu poblíž 27 EUR/CZK," očekává Novák.

Podíl nezaměstnaných v České republice v květnu podle odhadu analytiků klesl na 7,6 % z dubnových 7,9 %. Důvodem nižší míry nezaměstnanosti je trvající pokračování sezónních prací a postupné oživování ekonomiky. "Pravděpodobný pokles míry nezaměstnanosti v květnu je odrazem dvou faktorů. Tím prvním je lepší hospodářská kondice domácí ekonomiky, která se začíná pozitivně odrážet na pracovním trhu. Druhým faktorem je pozitivní sezónnost, která se projevuje především na rostoucí poptávce po zaměstnancích v zemědělství a ve stavebnictví," doplňuje Novák.

Co musíte ráno vědět (1. dubna)
Co musíte ráno vědět (1. dubna)
před hodinou

Co musíte ráno vědět (1. dubna)

Jak se v úterý dařilo světovým akciím, jaká byla v březnu inflace v eurozóně a čím proti sobě brazilský prezident...
Musíte vědět
Americké akcie v úterý oslabily, index S&P 500 za sebou má nejhorší…
Americké akcie v úterý oslabily, index S&P 500 za sebou má nejhorší…
včera v 22:30

Americké akcie v úterý oslabily, index S&P 500 za sebou má nejhorší čtvrtletí od roku 2008

Americké akcie v úterý klesly, na trhu přetrvávají obavy z hospodářských dopadů šíření koronaviru. Index S&P 500 za...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Úterý na trzích (31. března 2020): Evropské akcie zpevnily, americké…
Úterý na trzích (31. března 2020): Evropské akcie zpevnily, americké…
včera v 22:15

Úterý na trzích (31. března 2020): Evropské akcie zpevnily, americké indexy zisky z první poloviny seance neudržely

Obchodování na evropských akciových trzích začalo v úterý v plusu. Během celého dne ovšem indexy kolísaly a podívaly...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Volkswagen prodloužil uzavírku německých továren do 19. dubna
Volkswagen prodloužil uzavírku německých továren do 19. dubna
včera v 21:30

Volkswagen prodloužil uzavírku německých továren do 19. dubna

Německý automobilový koncern Volkswagen prodloužil odstávku výroby v německých továrnách své hlavní značky VW kvůli...
Volkswagen Auta Průmysl
Brusel schválil plán PKN Orlen na převzetí firmy Energa
včera v 21:03

Brusel schválil plán PKN Orlen na převzetí firmy Energa

Evropská komise schválila plán největší polské rafinerské společnosti PKN Orlen na převzetí polské elektrárenské...
PKN Orlen Evropská unie Fúze a akvizice
Růst globální ekonomiky se letos podle S&P téměř zastaví
Růst globální ekonomiky se letos podle S&P téměř zastaví
včera v 20:22

Růst globální ekonomiky se letos podle S&P téměř zastaví

Růst světové ekonomiky bude letos kvůli koronaviru činit jen 0,4 %, napřesrok však zrychlí na 4,9 %. Předpovídá to...
Světová ekonomika Hospodářský růst HDP
Havlíček: Kompenzovat mzdy budeme i fungujícím firmám
včera v 19:35

Havlíček: Kompenzovat mzdy budeme i fungujícím firmám

Fungující firmy, které nyní platí zaměstnancům 100 % mzdy, ale kvůli koronaviru se potýkají s poklesem výnosu nebo...
Byznys a podnikání Česká ekonomika
Slovenská schválila návrhy na pomoc menším firmám a živnostníkům
včera v 19:18

Slovenská schválila návrhy na pomoc menším firmám a živnostníkům

Slovenská vláda v úterý schválila první velký balík návrhů pomoci zaměstnancům, živnostníkům a menším firmám, které...
Slovensko Byznys a podnikání
Pomozte nám, jako vám pomohli po válce, vyzývají Němce Italové
včera v 18:56

Pomozte nám, jako vám pomohli po válce, vyzývají Němce Italové

Pomozte nám, jako vám pomohli po válce, vyzývají Němce v otevřeném dopise starostové severoitalských měst a zástupce...
Německo Itálie Koronavirus
Fed oznámil další nástroj na zvýšení dolarové likvidity
Fed oznámil další nástroj na zvýšení dolarové likvidity
včera v 18:29

Fed oznámil další nástroj na zvýšení dolarové likvidity

Americká centrální banka v úterý oznámila zřízení dalšího dočasného nástroje na podporu finančních trhů, jehož...
Fed Hotovost Americký dolar
Vláda schválila kurzarbeit, stát poskytne dva příspěvky na mzdy
včera v 18:26

Vláda schválila kurzarbeit, stát poskytne dva příspěvky na mzdy

Vláda v úterý schválila pravidla kurzarbeitu. Stát bude vyplácet dva druhy příspěvků na mzdy za období od 12. března...
Byznys a podnikání Česká republika Politika
Vláda: OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25 000 Kč
včera v 18:17

Vláda: OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25 000 Kč

Vláda vyplatí osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) postiženým šířením koronaviru jednorázovou částku 25 000...
Byznys a podnikání Koronavirus Podpora ekonomiky
TMR: Restrikce kvůli koronaviru mají díky sezónnosti zatím jen malý…
včera v 18:08

TMR: Restrikce kvůli koronaviru mají díky sezónnosti zatím jen malý dopad na tržby

Společnost Tatry Mountain Resorts (TMR), která je provozovatelem lyžařských středisek a zábavních parků na Slovensku,...
Tatry Mountain Resorts (TMR) Sport Turismus a cestovní ruch
Evropské akcie v úterý kolísaly, nakonec ale uzavřely v plusu. Mají…
Evropské akcie v úterý kolísaly, nakonec ale uzavřely v plusu. Mají…
včera v 18:00

Evropské akcie v úterý kolísaly, nakonec ale uzavřely v plusu. Mají za sebou nejhorší čtvrtletí za téměř 18 let

Západoevropské akciové indexy zahájily úterní seanci v zelených číslech. Během celého dne ale kolísaly a podívaly se...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Koronavirový plán G20 bude řešit dluhové potíže chudších zemí
včera v 17:35

Koronavirový plán G20 bude řešit dluhové potíže chudších zemí

Plán skupiny největších ekonomik světa G20 pro boj s hospodářskými důsledky koronaviru se bude zabývat řešením...
Podpora ekonomiky Koronavirus Emerging Markets
Pražská burza v úterý zpevnila, nahoru trh táhly akcie Avastu a…
Pražská burza v úterý zpevnila, nahoru trh táhly akcie Avastu a…
včera v 16:50

Pražská burza v úterý zpevnila, nahoru trh táhly akcie Avastu a skupiny ČEZ

Obchodování na pražské burze v úterý skončilo v zelených číslech. Index PX posílil o 2,52 % na 789,88 bodu....
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Volatilita na trzích neprospívá IPO
Volatilita na trzích neprospívá IPO
včera v 16:25

Volatilita na trzích neprospívá IPO

Není žádnou novinkou, že když se na trhu zvyšuje volatilita a nejistota společně s propady cen, dochází k omezení...
Primární úpis akcií (IPO) Světová ekonomika Koronavirus
Opatření české vlády na podporu firem a spotřebitelů v době…
Opatření české vlády na podporu firem a spotřebitelů v době…
včera v 16:01

Opatření české vlády na podporu firem a spotřebitelů v době koronavirové krize

Česká vláda se snaží podpořit spotřebitele a firmy, aby se ekonomika, kterou prudce zabrzdila preventivní opatření...
Česká republika Česká ekonomika Koronavirus
Realitní firmy: Zájem o nemovitosti klesl až o desítky procent
včera v 15:29

Realitní firmy: Zájem o nemovitosti klesl až o desítky procent

Zájem o nemovitosti se některým realitním firmám kvůli opatřením proti šíření koronaviru snížil až o desítky procent....
Nemovitosti Realitní trh Koronavirus
Huawei má navzdory americkým sankcím vyšší tržby i zisk
včera v 14:58

Huawei má navzdory americkým sankcím vyšší tržby i zisk

Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei Technologies loni zvýšil tržby o 19 % na 858,8 miliardy jüanů (tři...
Mobilní telefony Asijské akcie Výsledková sezóna