Burzovní kalendář 18. 11. - 22. 11. 2013
|

Burzovní kalendář 18. 11. - 22. 11. 2013

Investoři budou v novém týdnu vyhlížet především projevy členů Fedu a ve středu zápis ze zasedání FOMC, který by mohl napovědět, kdy americká centrální banka začne ukončovat QE. Týden není příliš bohatý na makrodata, zaujmou hlavně maloobchodní tržby a inflace v USA nebo předběžné indexy nákupních manažerů v Evropě. Na pražské burze zveřejní výsledky hospodaření Pegas Nonwovens.

Investiční a ekonomický výhled

USA

18/11 Index trhu nemovitostí

18/11 Projev šéfa filadelfského Fedu Charlese Plossera

18/11 Projev šéfa Fedu v Minneapolis Narayany Kocherlakoty

19/11 Projev šéfa chicagského Fedu Charlese Evanse

19/11 Projev šéfa Fedu Bena Bernankeho

20/11 Index spotřebitelských cen

20/11 Maloobchodní tržby

20/11 Podnikové zásoby

20/11 Prodeje existujících domů

20/11 Projev šéfa Fedu v St. Louis Jamese Bullarda

20/11 Zápis z jednání FOMC

21/11 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

21/11 Index cen výrobců

21/11 Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (FLASH)

21/11 Index aktivity filadelfského Fedu

Americké akcie posílily v uplynulém týdnu na nové rekordy. Hlavní index amerických akcií S&P 500 dokázal na týdenní bázi posílit pošesté za sebou, což je nejdelší série za devět měsíců. Za celý týden posílil o 1,6 %, Dow získal 1,3 % a Nasdaq Composite přidal dokonce 1,7 %.

Trhům pomáhají hlavně náznaky, že Fed nebude zřejmě nijak rychle ukončovat QE. "Uplynulý týden lze nejlépe charakterizovat heslem 's QE na věčné časy'. S QE1 začal Fed v roce 2008. Nyní probíhá QE3 a zřejmě bude delší, než kdokoli předpokládal. Začátek postupného omezování programu se z letoška odsune na později. Trhem tak může pořádně zatřást asi jen Washington, kde se v lednu (nebo až v únoru) začne řešit odsunutý problém s dluhovým stropem. To je za osm týdnů. Čas na zamyšlení, jak včas zajistit své pozice," píše ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Odpovědi na otázku, co udělá Fed, tak budou z trhem hýbat nejvíce i v příštím týdnu. Projevy má hned několik členů Fedu včetně dosluhujícího šéfa Bena Bernankeho. Kandidátka na novou šéfku Fedu Janet Yellenová ve čtvrtek ve slyšení před senátním výborem bránila krajně uvolněnou měnovou politiku v zájmu podpory ekonomiky. Dala najevo, že Fed bude v podpůrných nákupech dluhopisů pokračovat, dokud ekonomika a trh práce plně neoživí.

Ve středu bude zveřejněn velice očekávaný zápis z jednání FOMC na konci října. "Budu čekat na náznak, že Fed uvažuje o přiblížení termínu pro zvyšování úroků. To by byl důkaz, že se s omezováním QE ještě vážně počítá v brzké době," říká Barry Knapp z Barclays Capital.

Po říjnovém zasedání FOMC akcie propadly, protože Fed zahrnul do prohlášení větu o obavách z úvěrových podmínek. Trhy to interpretovaly jako náznak, že ukončování QE může začít dříve. Podle Knappa i většiny dalších analytiků to však letos již nebude. "Dočkáme se toho až příští rok. Směřujeme ale k nevyhnutelnému," uvedl Knapp.

To, jak bude trh číst vyjádření přicházející z Fedu, každopádně rozhodne o dalším vývoji cen akcií.

5 nesmyslů o Fedu
Všichni upírají zrak na Fed. Americká centrální banka má obrovskou moc a její kroky ovlivňují celou světovou ekonomiku. Kvůli spekulacím o tom, zda (ne)omezí v dohledné době kvantitativní uvolňování, si Fed získává stále větší pozornost médií. S tím přicházejí také stovky "odborníků", kteří kroky Fedu (často zavádějícím způsobem) komentují.

Dosavadní vývoj však vzbuzuje zatím spíše pozitivní reakce. Thomas Lee z JPMorgan, jeden z tradičních optimistů mezi akciovými stratégy, ve čtvrtek zvýšil svůj cíl pro index S&P 500 na konec letošního roku na 1 825 bodů z původních 1 775 bodů. Považuje momentum trhu za velice dobré a očekává revize výhledů ziskovosti amerických firem směrem vzhůru. "Rizikem je právě negativní překvapení v oblasti měnové politiky, a to spíše v USA než v Evropě," napsal klientům Lee.

Pokud bude růst cen akcií pokračovat, přiblíží se indexy již brzy významným psychologickým úrovním. Dow má blízko k 16 tisícům bodů, S&P se pohybuje těsně pod hladinou 1 800 a Nadaq se blíží 4 tisícům bodů. Podle analytiků mohou indexy v nastoleném trendu pokračovat a tyto úrovně prorazit. "Někteří investoři stále čekají, až bude vhodná doba nastoupit do trhu. Naopak ti, kteří drží krátké pozice, teď trpí. Budou své krátké pozice uzavírat," myslí si Todd Salamone z Schaeffer's Investment Research.

Zveřejněna budou i důležitá data. O síle ekonomického oživení napoví ve středu maloobchodní tržby (očekávaný růst o 0,1 %), naopak inflace by měla zpomalit na 4leté minimum 1 %.

Doznívá také výsledková sezóna. I v rámci ní bude pozornost zaměřena na maloobchod. Výsledky zveřejní třeba Home Depot, Best Buy nebo J.C. Penney. "Minulý týden svými výsledky trhy rozjařila Macy's. Lidé měli strach ze špatných vánočních tržeb, nyní ale říkají, že by to nemuselo být tak špatné," říká Eric Kuby z North Star Investment Management Corp. Očekávané výsledky firem v příštím týdnu si prohlédněte ZDE.

Z 463 firem z indexu S&P 500, které už zveřejnily výsledky, jich 75 % překonalo odhady analytiků. Zisky se zvýšily o 4,9 % a podle odhadů sebraných agenturou Bloomberg porostou v posledním kvartálu o 5,8 %.

5 dividendových akcií, do kterých se vyplatí investovat
Koho dnes zajímají dividendy, když na S&P 500 pokračuje nekončící rally?! Po dividendových titulech se investoři shánějí zpravidla jen v době, kdy se trhům nedaří, a ne tehdy, když lze dosáhnout dvojciferných kapitálových zisků. STOP!
Zisky amerických firem v rámci cyklu na vrcholu? Shillerovo P/E jako argument pro překoupenost akcií je nesmysl
Takzvané Shillerovo P/E je často používané jako argument, že jsou akcie výrazně nadhodnocené. Domnívám se, že toto tvrzení je mylné. Souvisí to s nesprávnou interpretací tohoto ukazatele.
Amerika je lapena v pasti QE. Na oživení si ještě počkáme
Šéf Fedu Ben Bernanke vyvolal poprask na dluhopisových trzích, když v červnu naznačil, že by k omezení kvantitativního uvolňování mohlo dojít ještě letos. Výnosy dlouhodobých dluhopisů na to reagovaly dramatickým nárůstem. V září pak trhy připravené na útlum QE Fed zaskočil znovu, a sice rozhodnutím takzvaný exit odložit. Ekonom z Nomury Richard Koo tvrdí, že se tak Fed dostal do pasti kvantitativního uvolňování. A nikdo mu to prý nevymluví.
Vladimír Pikora (Next Finance): Rekordní ceny akcií jsou jen maskovanou inflací. Stavím na tom nyní všechny své investiční strategie
Současný hospodářský růst je do značné míry iluzí. Po odečtení dopingu od centrálních bank zůstane jen růst technologický, říká hlavní analytik Next Finance Vladimír Pikora. Právě kvůli množství likvidity, kterou bankéři pumpují do systému, varuje před inflací. Zároveň se obává dalšího nárazu na dluhový strop ve Spojených státech. V neposlední řadě pak varuje před podceněním problémů v Evropě, kterou může jako další destabilizovat Slovinsko.

Evropa

18/11 Eurozóna - obchodní bilance

19/11 Německo, eurozóna - index ekonomické důvěry ZEW

20/11 Německo - index cen výrobců

20/11 Spojené království - záznam z jednání centrální banky

21/11 Eurozóna, Francie, Německo - index nákupních manažerů ve výrobě a ve službách (FLASH Markit)

22/11 Německo - HDP za 3Q2013

22/11 Německo - index podnikatelského klimatu Ifo

22/11 Itálie - maloobchodní tržby

Druhý kompletní listopadový týden byl pro evropské akcie příznivý, regionální index posílil už pátý týden v řadě. Zpevňuje od chvíle, kdy se Fed v září rozhodl ponechat svou politiku beze změny, a podpořilo ho i nečekané rozhodnutí Evropské centrální banky o snížení hlavní úrokové sazby na 0,25 % z 0,5 %.

Britský FTSE 100 za uplynulý týden odepsal 0,22 %, francouzský CAC 40 však zpevnil o 0,75 % a německý DAX si polepšil o rovné procento.

Evropské oživení však zpomaluje. Minulý týden byla zveřejněna čísla o HDP v řadě evropských zemí i v eurozóně a velkou radost investorům neudělala. HDP eurozóny ve třetím kvartálu v souladu s odhady vzrostl o 0,1 % oproti předchozím třem měsícům. Meziročně však HDP klesl mírně více, než se čekalo - snížil se o 0,4 %, analytici vyhlíželi mírnější pokles o 0,3 %. Ve druhém kvartálu se eurozóna vymanila z vleklé recese, když HDP vykázal 0,3% mezičtvrtletní růst.

Hrubý domácí produkt Německa ve třetím čtvrtletí stoupl proti předchozím třem měsícům o 0,3 %. Tempo jeho růstu tak zpomalilo z 0,7 % v předchozím čtvrtletí. Za růstem ekonomiky stála zejména domácí poptávka, zahraniční obchod naopak hospodářský růst zbrzdil.

Francouzská ekonomika v letošním třetím čtvrtletí překvapivě klesla o 0,1 %, zatímco v předchozích třech měsících vykázala 0,5% růst. Analytici v anketě agentury Reuters počítali s nárůstem o 0,1 %. Meziročně ekonomika i tak podle předběžného odhadu povyrostla o 0,2 %. Francouzská vláda v září zhoršila odhad celoročního hospodářského růstu na 0,9 % z dříve předpokládaných 1,2 %.

V září se vrátila k meziměsíčnímu poklesu průmyslová výroba v eurozóně i celé Evropské unii. Statistický úřad Eurostat ve středu oznámil, že produkce v EU se oproti srpnu snížila o 0,2 %. V samotné eurozóně se propadla dokonce o 0,5 %.

O dalším vývoji evropského oživení více napoví důležitá data z příštího týdne. V Evropě budou zveřejněny předstihové ukazatele. V úterý to bude index důvěry ZEW v Německu, ve středu předběžné odhady indexů nákupních manažerů a v pátek index sentimentu německých firem Ifo. Data z Německa by měla potvrdit zlepšování nálady, jinde v Evropě se však výrazné zlepšení nečeká.

Objevuje se také riziko deflace, kvůli kterému také ECB na posledním zasedání snížila úrokové sazby. Ewald Nowotny, guvernér rakouské centrální banky, se domnívá, že je v Evropě větší riziko stagnace než inflace, a proto si ECB musí deflační rizika hlídat. Inflace totiž podle posledních údajů zpomalila na 0,7 %, což je výrazně pod 2% cílem ECB.

Zápis z jednání bankovní rady zveřejní Bank of England. Guvernér Bank of England Mark Carney přitom naznačil, že rada uvažuje o zvýšení úrokových sazeb dříve, než původně očekávala.

Co radí sledovat v novém obchodním týdnu Patrik Komárek, makléř z brokerjetu ČS?

Pokračuje také výsledková sezóna. Čísla o hospodaření zveřejní třeba ThyssenKrupp nebo SABMiller. Očekávané výsledky najdete ZDE.

Asie

19/11 Japonsko - obchodní bilance

20/11 Čína - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (FLASH)

21/11 Japonsko - rozhodnutí centrální banky o měnové politice

Investoři očekávali především rozhodnutí pléna čínských komunistů ohledně ekonomických reforem. Čína nakonec uvolní podmínky politiky jednoho dítěte. Partnerům bude dovoleno pořídit si dvě děti, pokud jeden z nich je jedináčkem. Dále by měly skončit praktiky "převýchovy prací" a vláda nově umožní investovat do státních projektů soukromým investorům. Dojít by mělo také k pozemkové reformě (vláda bude více hájit práva farmářů) a urychlení procesu dosažení plné směnitelnosti jüanu. Všechny úkoly, které si čínská komunistická strana vytyčila, by měly být splněny do roku 2020.

Z Číny příští týden přijdou informace o aktivitě ve zpracovatelském sektoru. Japonská centrální banka jedná o sazbách.

Zabijáci portfolií: Mýty a skutečnost časování trhu a srovnání se strategií "kup a drž"
Časování trhu ("market timing") je obsáhlé téma, které je složité v krátkosti obsáhnout. Nicméně mnoho investorů je v této souvislosti zmateno. Proto se pokusme rozptýlit a objasnit některé dezinformace, které jsou v souvislosti s načasováním investic předkládány jako fakta.
Investiční tip: Sázka na pokles akcií Deutsche Telekom
Akcie německé telekomunikační jedničky za poslední tři měsíce vydělaly svým investorům více než 25 %. Martin Loos z brokerjetu ČS to připisuje dobré náladě na trhu a velké aktivitě na poli fúzí a akvizic. Proč ale teď sází na pokles? A kam až podle makléře mohou akcie spadnout?
Čína uvolní politiku jednoho dítěte, v plánu jsou ještě další reformy

Česká republika

21/11 Pegas Nonwovens - výsledky za 3Q2013

Pražská burza v uplynulém týdnu mírně ztratila, index PX proti minulému pátku klesl o procento na 1 009,2 bodu. Nejvíce propadly akcie ČEZ. Naopak největší růst zaznamenaly akcie Tatry Mountain Resort.

Pokračovala výsledková sezona. Společnost ČEZ reportovala výsledky za třetí čtvrtletí pod odhady analytiků. Zakončila týden se ztrátou 3,2 % na 549 Kč, což byl největší propad v rámci pražské burzy. "Zásadní pozitivní informací bylo to, že dividenda za tento rok, která bude vyplacena příští léto, by podle slov generálního ředitele měla být na stejné úrovni jako letošní výplata 40 Kč na akcii. Beneš každopádně nečeká podstatný pokles," říká analytik Milan Lávička z J&T Banky.

Mírně lepší než očekávané průběžné údaje za třetí kvartál oznámila také společnost Philip Morris ČR (více ZDE). "Překvapivé je, že vzrostl celkový tabákový trh v ČR i na Slovensku a navzdory očekávání poklesly exporty do ostatních dceřiných společností Philip Morris International. Zprávu vnímáme mírně pozitivně, když celkové tržby a prodeje na klíčových trzích byly nad našimi očekáváními. Negativně vnímáme pokles exportů," komentoval zprávu Josef Novotný, analytik z České spořitelny.

Největší růst zaznamenala bez výraznějších zpráv společnost TMR, která posílila o 6,9 % na 572 Kč. Dařilo se také Fortuně s růstem o 3,3 % na 120,5 Kč, která při relativně vysokých objemech pokračuje v nepřerušované cestě vzhůru.

NWR (zas týden +0,4 % na 27,3 Kč) pozitivně reagovala na dohodu OKD se zástupci odborů ohledně nové kolektivní smlouvy na roky 2014 až 2018. Příští rok by podle NWR měly personální náklady klesnout o 8 %. Dalším pozitivem je, že podepsáním smlouvy zaniká hrozba stávky, která byla vyhlášena již na příští týden. Podle Petra Bártka, analytika z České spořitelny, pomohlo firmě i oslabení koruny.

Pojišťovací skupina VIG v úterý překvapila trh zprávou, v které bez bližší specifikace varovala před dopadem negativního vývoje v Rumunsku a Itálii do výsledků za třetí čtvrtletí, které by měla zveřejnit 28. listopadu. Dále společnost oznámila menší akvizici v Polsku, jde o pojišťovnu Skandia Źycie. Cena transakce nebude zveřejněna. "Jedná se o relativně malou pojišťovnu s hrubým předepsaným pojistným za první polovinu roku 45 milionů eur (celá VIG za stejné období má 5 miliard eur)," říká Lávička. Reakce investorů na výše zmíněný profit warning byla relativně mírná a titul zakončil týden o 2,1 % níže na 998 Kč.

V novém týdnu výsledková sezóna pokračuje ve čtvrtek čísly společnosti Pegas Nonwovens. "Tržby budou pozitivně ovlivněny novou produkční linkou v Egyptě, která byla spuštěna před rokem. Efekt této linky bude snížen jejím částečným zastavením v srpnu kvůli nepokojům v Egyptě. Investoři by měli sledovat jakýkoli komentář k Egyptu. Očekáváme, že firma potvrdí výhled na celoroční růst EBITDA v rozmezí 5 až 15 % meziročně," říká analytik z České spořitelny Josef Novotný.

Pegas - odhady výsledků 3Q 2013

Podle Lávičky bude rozhodující informací, zda společnost potvrdí celoroční růst zisku EBITDA o 5 až 15 % na spodní hraně.

V ČR nebudou zveřejněna žádná významná makrodata. Trhy budou dále sledovat vyjádření ČNB k intervencím. Dodavatelé bílé elektroniky již zvyšují ceny o 5 %, spotřebitelé tedy podle všeho pocítí dopady slabší koruny ještě před Vánocemi v plné síle.

Intervence proti koruně a pokles HDP: Česko je nyní zemí velkých příběhů
Čerstvé údaje o vývoji HDP ve třetím kvartálu (nečekaný mezikvartální pokles o 0,5 % místo odhadovaného růstu o 0,5 %, meziročně -1,6 % při očekávání -0,5 %), výhled investic a nabírání nových pracovníků, vliv intervenci ČNB na českou ekonomiku a strategie pro život se slabou korunou - to vše jsou témata čtvrteční snídaně s ekonomem Janem Burešem z Era Poštovní spořitelny.
Tibor Bokor (Wood & Company): PPF asi nabídne odkup podílů v Telefónice v březnu nebo dubnu, nebude se ale chtít zbavit všech akcionářů. Čtvrtý operátor na trh nejspíše nepřijde
Cenová revoluce mobilních operátorů na jaře 2013 byla předzvěstí prodeje české Telefóniky společnosti PPF. Vypořádání tohoto obchodu i proto s cenami služeb tolik nezahýbe. Přispěje k tomu i fakt, že se nyní jen těžko někdo pokusí v Česku spustit čtvrtého mobilního operátora, říká Tibor Bokor z londýnské pobočky WOOD & Company. Pro drobné akcionáře je ale podle něj obchod mezi Telefónikou a PPF zajímavou příležitostí.
Vydělá Kellner na intervencích ČNB?
Extrémně silný zásah naší centrální banky vůči měnovému kurzu vyvolává spekulace, kdo z něj může těžit.
V Maďarsku na nemoc COVID-19 zemřelo dalších šest osob, celkový počet…
14:41

V Maďarsku na nemoc COVID-19 zemřelo dalších šest osob, celkový počet obětí stoupl na 32

Počet lidí s potvrzeným onemocněním covid-19 způsobeným koronavirem v Maďarsku stoupl na 678. Dalších šest osob za...
Maďarsko Koronavirus
S&P potvrdila rating Německa na nejvyšší úrovni AAA
09:17

S&P potvrdila rating Německa na nejvyšší úrovni AAA

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Německa na nejvyšší...
Německo Rating
Ford prodloužil odstávky výroby v Evropě do 4. dubna
08:15

Ford prodloužil odstávky výroby v Evropě do 4. dubna

Americká automobilka Ford Motor prodloužila dočasné přerušení výroby automobilů a motorů ve většině svých evropských...
Ford Auta Průmysl
RBK: V ruské pomoci USA byly i výrobky firmy pod americkými sankcemi
včera v 22:31

RBK: V ruské pomoci USA byly i výrobky firmy pod americkými sankcemi

Mezi zdravotnickým materiálem poslaným Ruskem Spojeným státům na pomoc v boji proti koronaviru byly i výrobky...
Rusko Spojené státy americké (USA) Koronavirus
Americké akcie v pátek klesly po nepříznivých datech z trhu práce, v…
Americké akcie v pátek klesly po nepříznivých datech z trhu práce, v…
včera v 22:30

Americké akcie v pátek klesly po nepříznivých datech z trhu práce, v červených číslech skončily hlavní indexy i v týdenním horizontu

Americké akcie v pátek oslabily. Úvodní ztráty během dne prohlubovaly v reakci na zprávu, že na trhu práce USA v...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Pátek na trzích (3. dubna 2020): Evropské i americké akcie klesly.…
Pátek na trzích (3. dubna 2020): Evropské i americké akcie klesly.…
včera v 22:15

Pátek na trzích (3. dubna 2020): Evropské i americké akcie klesly. Data z trhu práce USA byla výrazně horší, než se čekalo

Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo v pátek pod nulou a v červených číslech indexy seanci také...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
MMF: Koronavirus má na ekonomiku horší dopad než finanční krize
včera v 20:58

MMF: Koronavirus má na ekonomiku horší dopad než finanční krize

Koronavirus má na ekonomiku mnohem horší dopad, než měla globální finanční krize z let 2008 a 2009. Uvedla to v pátek...
Koronavirus Světová ekonomika Finanční krize
Schillerová: OSVČ nebudou muset pro získání 25 000 Kč dokládat pokles…
včera v 18:07

Schillerová: OSVČ nebudou muset pro získání 25 000 Kč dokládat pokles příjmů

Pro získání jednorázového příspěvku 25 000 korun nebudou muset živnostníci dokládat pokles příjmů. Na podporu budou...
Byznys a podnikání Česká republika
Evropské akcie v pátek zlevnily, ztráty indexy zaznamenaly i v…
Evropské akcie v pátek zlevnily, ztráty indexy zaznamenaly i v…
včera v 18:00

Evropské akcie v pátek zlevnily, ztráty indexy zaznamenaly i v týdenním horizontu

Západoevropské akcie zahájily páteční obchodování pod nulou a hlavní indexy, s výjimkou německého benchmarku DAX,...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Afrika má kvůli koronaviru potíže s přepravou zboží a pomoci
včera v 17:53

Afrika má kvůli koronaviru potíže s přepravou zboží a pomoci

Více než polovina z 54 afrických států uzavřela kvůli koronaviru své pozemní, vzdušné i námořní hranice. Celý...
Afrika Koronavirus Mezinárodní obchod
Britský autoprůmysl potřebuje hotovost a žádá o pomoc vládu
včera v 17:46

Britský autoprůmysl potřebuje hotovost a žádá o pomoc vládu

Britský automobilový průmysl potřebuje okamžitě hotovost a žádá vládu o pomoc dodavatelům. Někteří mají v čase...
Spojené království Průmysl Auta
Polsko pracuje na aplikaci, která pomůže sledovat nakažené koronavirem
včera v 16:55

Polsko pracuje na aplikaci, která pomůže sledovat nakažené koronavirem

Polsko pracuje na aplikaci pro chytré telefony, která pomůže sledovat pohyb nemocných koronavirem a varovat ty, kteří...
Polsko Koronavirus Technologie
Pražská burza na konci týdne opět změnila směr a klesla, za pět…
Pražská burza na konci týdne opět změnila směr a klesla, za pět…
včera v 16:50

Pražská burza na konci týdne opět změnila směr a klesla, za pět obchodních dní index PX odepsal 0,9 %

Pražská burza na konci týdne opět změnila směr a klesla. Index PX se snížil o 0,83 % na 774,34 bodu. Dolů šly akcie...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
EU přesvědčuje Británii, aby prodloužila přechodné období
včera v 16:03

EU přesvědčuje Británii, aby prodloužila přechodné období

Evropská unie se pokouší přesvědčit Británii, že přechodné období určené k vyjednání pobrexitových vztahů bude...
Evropská unie Spojené království Koronavirus
Vláda USA chce pomoct malým firmám úvěry za 350 miliard dolarů
včera v 15:37

Vláda USA chce pomoct malým firmám úvěry za 350 miliard dolarů

Americká vláda připravuje podporu malým firmám v podobě úvěrů za nejméně 350 miliard dolarů. Většina bank na to ale...
Spojené státy americké (USA) Americké banky Koronavirus
V ČR bylo v březnu vyhlášeno nejméně osobních bankrotů od června
včera v 14:47

V ČR bylo v březnu vyhlášeno nejméně osobních bankrotů od června

V Česku bylo v březnu vyhlášeno 1515 osobních bankrotů, o 303 méně než v únoru. Šlo o nejnižší počet od června 2019,...
Bankrot Česká republika Koronavirus
Majitelé: Vláda odkladem splátek nájmu přenáší problémy na jiné
včera v 14:36

Majitelé: Vláda odkladem splátek nájmu přenáší problémy na jiné

Vláda odkladem splátek nájmu pro firmy přenáší problémy na pronajímatele. Sama si přitom může půjčovat za nízký úrok...
Realitní trh Koronavirus
Americká ekonomika v březnu přišla o 701 tisíc pracovních míst,…
Americká ekonomika v březnu přišla o 701 tisíc pracovních míst,…
včera v 14:30

Americká ekonomika v březnu přišla o 701 tisíc pracovních míst, koronavirus si začíná vybírat svou daň

Ve Spojených státech v březnu mimo zemědělství zaniklo asi 701 tisíc pracovních míst. Analytici odhadovali, že ubylo...
Nezaměstnanost Americká ekonomika Spojené státy americké (USA)
Reuters: Airbus uvažuje o výrazném snížení výroby letadel A320
včera v 14:09

Reuters: Airbus uvažuje o výrazném snížení výroby letadel A320

Evropský výrobce letadel Airbus uvažuje o výrazném snížení výroby svých nejprodávanějších letadel A320. Chce tak...
Evropské akcie Airbus Koronavirus
Nárok podnikatelů na náhradu škody od státu trvá, tvrdí právníci
včera v 13:51

Nárok podnikatelů na náhradu škody od státu trvá, tvrdí právníci

Podnikatelé, které poškodil zákaz maloobchodního prodeje, mají právo na náhradu škody podle krizového zákona i přesto...
Byznys a podnikání Koronavirus